Co piąty słupczanin potrzebuje pomocy

W Słupcy jest obecnie największe bezrobocie w regionie, 14,04%. Jak wskazują dane Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupcy liczba osób korzystających z pomocy to 21% mieszkańców miasta. Od stycznia w Powiatowym Urzędzie Pracy obserwowany jest stały wzrost bezrobocia. Jak informuje Ewa Wisła, kierownik słupeckiego MOPS liczba korzystających z ich pomocy także wzrasta. Niewiele trzeba spełnić warunków, żeby taką pomoc otrzymać. Wystarczy zarejestrować się w Urzędzie Pracy, wykazać w zaświadczeniu brak dochodów i to kwalifikuje do udzielenia pomocy finansowej. – Mamy od stycznia mniej więcej 100 podań tygodniowo o pomoc socjalną – informuje Ewa Wisła.

Komentarze: 6

 1. pix

  dlaczego tak wielu ludzi decyduje się na bezrobocie …, widać, że edukacja i poziom wykształcenia jest niski …

  • myślący

   Osobiście nie znam nikogo, kto dobrowolnie decydowałby się na bezrobocie, chyba, że jest już milionerem i więcej nie potrzebuje. Ludzie chcą pracować i zarabiać na swoje utrzymanie, tylko pracy dla nich nie ma.

  • jesteś zero...

   a twoja edukacja i poziom wykształcenia równa się zeru…..

 2. Hans

  Odpis 1% przeznaczyć dla tych potrzebujących bezwarunkowo. Szamani chrześcijańsko-katolscy mają dużo więcej i powinni do tego dołożyć odpowiednią część.

 3. Mieciu

  Co piaty słupczanin potrzebuje pomocy??? trzeba po pomoc udać się do tych co opowiadali bajeczki o równych żołądkach i bułkach z szynką.Gdzie oni są dlaczego milczą i nie udzielają pomocy

 4. jola

  ty pix,czy mops-a ty się na co zdecydowałeś?,bo głupota sięga zenitu.kTO decyduje się na bezrobocie z własnej woli?

Dodaj komentarz

Loading Facebook Comments ...

DODAJ OGLOSZENIA
tv.slupca.pl: oglądaj filmy z Twojego regionu
 • Gala MMA Witkowo
 • Pożar hali przy ulicy Bielawskiej
 • Wyrok za śmierć Wiktora