Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Leonarda w Słupcy

Komentarze: 17

 1. Sylwia

  Dlaczego dorośli nie chcą chodzić do tego kościoła …
  daczego nie chcą słuchać swego kapłana …
  dlaczego …

  • Adam

   Wybitnie fachowa i źródłowa odpowiedź,+.

 2. Mieciu

  Szanowna Sylwio a co się dzieje z byłym księdzem Stanisławem który buty spalił w Bardzie k/Wrześni??? a był to kapłan którego należało słuchać ha,ha,ha i tu masz odpowiedź dlaczego.

  • parafianin

   Tamto, było,minęło i nikt nie wraca do tematu.
   Tutaj chodzi o zupełnie coś innego. Jesteśmy tu i teraz i to nas interesuje co się dzieje.
   Ks. Szyk jakim cudem został księdzem to nikt nie wie.
   Bo nie jest „człowiekiem”. Nie dociera do niego, że w parafii też są ludzie wykształceni, mądrzy przy tym kulturalni. Są ludźmi inteligentnymi, nie panoszą się kim są. To są normalni ludzie, a nie pazerni psychopaci.

 3. slupczanin

  Niedługo nie będzie w tym Cudownym Kościółku parafian na mszy. A to z powodu obecnego proboszcza psychopaty, nie da się go słuchać ani na niego patrzeć. Uważa się za pana i władcę i tylko on jest mądry w tej parafii. To prywatny folwark do którego nikt dostępu nie ma.
  Najprawdopodobniej posiedzi tu długo, bo udało się biskupowi umieścić go na parafijce i wszyscy mają święty spokój. A poprzednicy są szczęśliwi, że się go pozbyli.
  To tragedia dla cudownego kościólkai wspaniałych parafian.

 4. parafianka

  Obecny proboszcz to tragedia dla cudownego Kościółka i całej parafii.

  • ciekawy

   Parafianko a jakiego to powodu proboszcz jest tragedią dla Kościółka

   • słupczanka

    Ciekawy, wiesz na pewno o co chodzi.
    Jak przyszedł do Leonarda obecny proboszcz to od razu zlikwidował radę ekonomiczną, bo nikt mu nie będzie patrzał na ręce. Jeśli jest niepotrzebna, to dlaczego na nowo powołał parę dni przed przyjazdem biskupa na bierzmowanie? Ciekawe?
    Wszystkim wiadomo, że plebania jest prywatnym folwarkiem proboszcza do której nikt nie ma dostępu. Nikt nie otwiera, ani nie odbiera telefonu. Żeby załatwić pogrzeb, trzeba kilka razy jeździć aż proboszcz otworzy.
    Zawsze uroczystości parafialne i procesje uświetniali swoją obecnością strażacy, obecnie nie widać ich w parafii.
    Ministrantów też było wielu a teraz…?
    Proboszcz jeździ na paliwie za pieniądze parafialne – jak może zmuszać, aby wozili jemu d… (red.) za darmo.
    Swojej Maryśce na 100% daje na paliwo i nie tylko…za tak częste przyjazdy.
    Jest jeszcze bardzo dużo spraw, ale może innym razem.
    Wszyscy czekają na zmianę…

 5. realista

  Grunt że solidnie płaci swej „cudownej” instytucji
  a jaśnie panującemu i nieomylnemu panu Prymasowi nie wchodzi w drogę. To jest najistotniejsze a nie parafia czy parafianie. Wam zaś wara od proboszcza i decyzji biskupa. Nie macie prawa czegokolwiek żądać ani od proboszcza a tym bardziej od biskupa. Biskup wszystkim rządzi i tak będzie jak się jemu podoba. Zapamiętajcie to raz na zawsze. Morda w kubeł.

 6. pepesza

  realista co ty piszesz? Chodzi o Prymasa czy prymaso-podobnego? To w historii byli tacy, co uchodzili za tyranów, a mimo to potrafili okazywać serce. Ja takiego biskupa nie chciałbym spotkać w swoim życiu. Proboszczowi zaś się nie dziwię, gdyż przykład ponoć idzie z góry. Ale jaja. Dobrze, że mnie w tej drużynie nie ma.

 7. Krystyna

  Do Sylwia
  Nie potrzeba pytać…wszyscy znają odpowiedź na te pytania.
  Parafianie pomału pokazują jak bardzo „są zadowoleni” z obecnego proboszcza.
  Co roku biletów na zabawę parafialną brakowało – tyle par było chętnych. A planowana na dzisiaj zabawa się nie odbędzie z powodu braku chętnych. To o czymś świadczy.

 8. parafianin

  Dodać należy, że kiedyś do Leonarda przybywały tłumy, aby się modlić. Obecnie wiernych jest coraz mniej, parafian mieszkających koło Leonarda spotyka się w innych parafiach na mszy św. Proboszcz jednak wniosków nie potrafi wyciągnąć z zaistniałej sytuacji.

 9. parafiankaII

  Ministrant Lut 21, 2014 at 16:55

  Witam jestem ministrantem w parafii św.Leonarda i to co jest napisane jest prawdą. Zawsze przed mszą w zakrystii kiedy jest „proboszcz” to panuje nie miła atmosfera.A jak jest ksiądz Jerzy to panuje miła atmosfera i zawsze ksiądz z nami porozmawia.Kiedy w zakrystii są obydwaj księża to proboszcz nie umożliwia ks. Jerzemu porozmawianie z ministrantami.

 10. Krystyna

  Co za metody i argumenty. To pewne jak amen w pacierzu, że kuria to ich pismo wyrzuci do kosza.
  Na nich jest tylko jedna metoda. Przestać chodzić do kościoła i nie dawać kasy, a po dwóch miesiącach sam się wyniesie.

  Pewnie racja, tak piszą z poprzedniej parafii.

 11. parafianin

  Po tym co czytam w komentarzach, nasuwa mi się pytanie; po co właściwie są sanktuaria, skoro biskupowi Polakowi na nich nie zależy. Nie od dziś u św. Leonarda w Słupcy dzieją się hece, przynoszące niezbyt chlubne temu miejscu opinie, a sanktuarium w Złotkowie, do którego jeździliśmy z pielgrzymką, gdy był tam proboszczem ksiądz Andrzej Sobaszkiewicz, całkowicie zamarło. Dziś zastaje się wielką ciszę i można jedynie klamkę pocałować. Chyba biskupowi o to chodzi, skoro wyznaczając sanktuaria, gdzie w roku Miłosierdzia można otrzymać odpust zupełny, sanktuarium złotkowskie pominął. Nic więc dziwnego, że jak wieść niesie, proboszcz parafii, rodzinie zmarłego, która szczerze powiedziała, że uregulują za pogrzeb gdy otrzymają pieniądze, kazał przetrzymać nieboszczyka w chłodni tak długo, aż nie zapłacą za pogrzeb. Dopiero wtedy będzie pogrzeb. Wierzyć się nie chce, ale prawdziwe. Do czego to dochodzi. Oni rzeczywiście porobili sobie z parafii własne folwarki. I tego biskup nie widzi? Nie wierzę. Biskupowi to wszystko z….. Ważne by się w kasie zgadzało i by go hołubiono, a robią to ci, którzy nie mieli okazji poznać go, jakim jest w rzeczywistości. Kiedy oni zaczną się liczyć z parafianami? Jeszcze chwila a będą w sytuacji przegranego PO. Przestańcie więc podskakiwać i durni z nas robić, dopóki nam jeszcze starcza miłosierdzia wobec was. Wy zaś tego miłosierdzia wobec nas już dawno nie macie. Przemyślcie to dobrze, bo cierpliwość nasza się kończy.

 12. mona

  Osobie,która nie mogła uzbierać sobie na pogrzeb 4 tys. z ZUS nie starczy.Mówię,bo tak mi się zdarzyło.Za 6 tys.owszem,choć o pomniku nie ma mowy.Ci co zabrali { 2 tys.] problemów nie mają więc co im tam!Też będę liczyć na kredyt,zapłacę jak dostanę!


DODAJ OGLOSZENIA
tv.slupca.pl: oglądaj filmy z Twojego regionu
 • Co z 6-latkami w Słupcy? Burmistrz tłumaczy rodzicom
 • Zandberg w Słupcy krytykował 500 zł na dziecko
 • Co orkiestra robiła w zeszłym roku? Kapelmistrz przedstawił sprawozdanie