Strona główna / Bez kategorii / Kamień inwestuje w wiatę

Kamień inwestuje w wiatę

Kamień podobnie jak w poprzednich latach także w tym roku przystąpił do realizacji funduszu sołeckiego. Mieszkańcy postanowili zainwestować w wiatkę i teren rekreacji.

W Kamieniu dobiegła końca realizacja tegorocznego funduszu sołeckiego za kwotę 14.169 zł. Sołtys Marian Balcerzak z radą sołecką w składzie: Paweł Kujawa, Jan Kusiołek, Zdzisław Górniak, Sylwia Sikorska, wspólnie z mieszkańcami podjęli decyzję, aby fundusz zainwestować w wykończenie placu przy remizie OSP Kamień, na którym postawiana jest altanka rekreacyjna.

Do sołectwa Kamień należą także wsie Benignowo i Grzybków, więc wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z tego obiektu. W tym roku została założona instalacja elektryczna w altance, postawione zostały dwie lampy na placu, zostało wykonane opierzenie na obiekcie, zbudowano schody. Posadzonych zostało 106 tui. Teren został ogrodzony. Zakupione zostały ławki ze stołami, zainstalowano huśtawkę. Na placu zostało założone 105 m.kw. kostki brukowej.

Prace były wykonane w czynie społecznym ze sprzętem: kosiarką, ciągnikami z przyczepami i samochodami.

– Dziękuję bardzo za pomoc Sławomirowi Badowskiemu, Marcinowi Balcerzakowi, Łukaszowi Łuczakowi, Michałowi Badelskiemu oraz wszystkim, którzy pracowali społecznie, a byli to: Dariusz Kusiołek, Henryk Marchlewicz,Remigiusz Marchlewicz,Wojciech Młodożeniec, Paweł Kujawa, Jarosław Kusiołek,   Marcin Balcerzak, Łukasz Łuczak, Miłosz Kujawa, Patryk Kujawa, Zbigniew Rachuba, Ryszard Kowalczyk, Stanisław Adamczyk, Łukasz Graczyk, Franciszek Szrama, Jan Kusiołek, Zdzisław Górniak, Jan Szczęsny, Stanisław Koralewski, Ireneusz Stawniak, Henryk Zawodny, Stanisław Ruminkiewicz, Jarosław Kaźmierowski, Józef Pigłowski. Bardzo cieszymy się, że w tym roku ponownie mogliśmy skorzystać ze środków z funduszu sołeckiego. Przez dwa lata inwestowaliśmy w oświetlenie uliczne, w ubiegłym roku przystąpiliśmy do budowy altany, a w tym do wyposażenia. Na przyszły rok myślimy o instalacji lamp w Grzybkowie. Potrzeby w naszym sołectwie są duże, przydałby się chodnik przy drodze powiatowej i gminnej. Czeka nas także remont remizy, która została pobudowana w 1963 roku. Potrzebny jest remont dachu i klimatyzacja. Nigdy w naszym sołectwie by tyle nie powstało, gdyby nie fundusz sołecki. Tyle się w naszym sołectwie dzieje, ponieważ tutaj bardzo dobrze układa się współpraca straży i pań z KGW. W sobotę impreza, będziemy szlifować kostkę – śmieje się i dodaje sołtys Marian Balcerzak.

7 komentarzy

  1. dobry sołtys – nie zna poprawnych nazw wsi należących do sołectwa (Benignowo i Grzybków – nie Grzybkowo)….w końcu ruszył tyłek ze stołka i coś zrobił ,tylko co z tego mają mieszkańcy podległych wsi ,skoro wszystko robi w Kamieniu …… żenada

  2. a Grzybkowo to gdzie jest ?

  3. to teraz altanę stawiamy na Benignowie i Grzybkowie …będzie sprawiedliwie

  4. Teraz będzie można siedzieć pod altana a nie pod sklepem i spokojnie popijać.

  5. pani G .myślę ,że pani komentarze są już nam znane , szkoda że pani nie chodzi na zebrania żeby się wypowiedzieć publicznie a nie wypisywać słowa wyssane z palca rusz pani ten tłusty tyłek i do roboty proponuję pani stanowisko na sołtysa i zobaczymy co pani zdziała Sama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.