Strona główna / Bez kategorii / Będzie dotacja na termomodernizację. Dzięki poprzedniej Radzie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Będzie dotacja na termomodernizację. Dzięki poprzedniej Radzie

Dzięki odpowiedzialnej decyzji Rady Gminy Orchowo poprzedniej kadencji o nie zaciąganiu kredytu na termomodernizację Urzędu Gminy w Orchowie, teraz gmina Orchowo może poszczycić się dofinansowaniem na termomodernizację nie tylko Urzędu, ale również Przedszkola Gminnego. W ubiegłym roku wójt Jacek Misztal zamierzał przeprowadzić termomodernizację budynku Urzędu z pożyczki Jessica 2 z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przedłożoną przez niego uchwałę odrzuciła wtedy grupa 8 radnych.
Jak się okazało po czasie, była to dobra decyzja. 21 lutego br. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie zwiększenia alokacji oraz wyboru do dofinansowania projektów ocenionych pozytywnie w ramach poddziałania „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej” z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
W wyniku tego również gminie Orchowo przyznano dofinansowanie w wysokości 1.036.656 zł na realizację projektu pt. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej – budynku Urzędu Gminy w Orchowie i budynku Przedszkola Gminnego w Orchowie”.
Jak trafnie zauważyła podczas obrad sesji przewodnicząca Rady Gminy Anna Kosiak. – Bardzo mnie cieszy, że ta alokacja się znalazła. Byliśmy na liście rezerwowej i bardzo mnie cieszy, że poprzednia Rada nie podjęła decyzji o zaciągnięciu kredytu Jessica 2. W tym momencie mielibyśmy zadłużenie gminy na 20 następnych lat, a termomodernizacja odbyłaby się tylko Urzędu Gminy. Teraz mamy możliwość termomodernizacji innego budynku użyteczności publicznej – przedszkola.Więcej w najbliższym Kurierze.

14 komentarzy

 1. Brawa dla przytomnych radnych, którzy nie zgodzili się na 20 letnie zadłużenie gminy! Znalazły się pieniądze i przedszkole będzie ocieplone i wstecznie wyglądać . Jessica odbijała by się czkawka przez 20 lat!

 2. Mieszkaniec

  Dzięki Pani Ewelinie

 3. Mieszkaniec gminy Orchowo.

  Co się stało że pan redaktorek o tym napisał

 4. Mieszkaniec

  Dzięki odpowiedzialnej decyzji Przewodniczącego Rady p.Jakubowskiego oraz 7 radnych poprzedniej kadencji. Rada gminy Orchowo ma mniejsze zadłużenie o 700 000 zł. Radni byli nazywani totalną opozycją blokującą rozwój. Część radnych przez kampanię dezinformacji przegrała wybory . Dziś mogą czuć się moralnymi zwycięzcami. Trudno to powiedzieć o Wójcie , Błaszczyku, Gumiennej oraz Dyrektor Przybylskiej, która przekonując radnych do kredytu zapomniała o problemach z SDŚ Słowikowo.

  • Dyrektor Elżbieta zapomniała o podstawowych zasadach współżycia w społeczeństwie.Od zawsze była pazerna ale teraz przeszła wszystkie granice.Bez przyzwoitości intryguje,skłócić próbuje ludzi,żeby tylko coś dla siebie ugrać.Mało jej Orchowa,Słowikowo też całe zajęła,przenosi co chce i jak chce,kasa z jednego paragrafu na drugi leci,byle dla siebie i córeczki wyszarpnąć jak najwięcej.Wstyd,że tacy ludzie mają wpływ na to co się dzieje w naszej gminie i nie potrafimy ich powstrzymać.

 5. A co nato radni popierający w czambuł Wójta Pani Bartz. Pan Stube, Pan R. Szczepański. Na szczęście jest jeszcze znaczna grupa mieszkańców z rozsądkiem.

  • Pan radny z Osówca sam będzie miał problem.Z funkcji sołtysa zrezygnował Pan Kwiatkowski(szkoda) a pod nową sołtys nie tak łatwo będzie się podpiąć,sama się jeszcze niczym nie zasłużyła.

 6. Do Świerczewski: Akcja Wisła?Kiedy Ukraińców w Zakopanem więcej niż Polaków?Pozwolą im Niemcy na legalną pracę to pójdą na zachód osadnicy.U nas wystarczy lokalnych kacyków odciąć od koryta i nie trzeba będzie rzeki szukać ,żeby przywrócić równowagę.

  • Świerczewski

   Co te haziaje z tym co prusak zostawił porobili? Toz to ruina. Kto kacyk? Ten co mial ojca w lwp a teraz z ordynatorem z ak flaszki spija w gluchej? My wiemy gdzie prawda lezy. Rece ich kainowe. Przyjdzie czas i armia z ludu, ona oczyści Ziemie Polski L….

 7. Dawno wyniosłem się z Orchowa ale lubię poczytać o tym co się tutaj dzieje.Narzekacie tylko zamiast zabrać się do roboty i wykurzyć ze stołków chociaż część darmozjadów.Małolaty wami rządzą,robią co chcą a wy ,stara gwardia dajecie się zmanipulować jak smarkacze.Zacznijcie się dogadywać i wspierać,podnieście głowy bo niedługo was całkiem zagonią do kątów.Może jeszcze da się coś uratować.Orchowo nie jest gorszą gminą niż Powidz czy Ostrowite.Dlaczego dajecie się poniżać cwaniakom typu Jacuś,Ewelina,Jarek i inni pracownicy UG,naprawdę nie macie odwagi,jest wam wszystko jedno?

 8. Jeśli radni mają odmienne zdanie niż reszta ,,elity’’ to są nazywani opozycją i robią na złość wójtowi i reszcie. Zostali wybrani w demokratycznych wyborach. Aha teraz sesje są transmitowane w internecie to można się zapoznać z kulturą słowa radnych i wójta- tonem wypowiedzi.

  • I bardzo dobrze że sesje są transmitowane.Wreszcie są informacje od źródła,bez ukrywania i przekręcania.a swoje zdanie każdy radny powinien mieć ,po to są wybrani,żeby mieć swoje zdanie i wypowiadać je głośno.Opozycja czy nie ,ważne żeby coś robić sensownego. Zresztą być opozycją do naszej „elity” to zaszczyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>