Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Bez kategorii / Burmistrz już nie zarabia najlepiej w powiecie

Burmistrz już nie zarabia najlepiej w powiecie

Michał Pyrzyk nie jest już najlepiej zarabiającym samorządowcem w powiecie słupeckim. Dotychczas jego pensja wynosiła 11.320 zł brutto. Była wyższa od wynagrodzenia starosty oraz wszystkich wójtów w powiecie. Zgodnie z nowymi przepisami, wynagrodzenie burmistrza Słupcy musiało zostać obniżone. Od lipca wynosić ono będzie 10.180 zł brutto. Uchwałę w tej sprawie słupeccy radni podejmą na czwartkowej sesji.

10.180 zł to maksymalna stawka, jaką obecnie może zarabiać burmistrz Słupcy. Tyle samo wynoszą pensje starosty, burmistrza Zagórowa oraz wójtów gmin Słupca i Strzałkowo.

 

8 komentarzy

 1. A do tej pensji sa wliczone premie, uposazenie premia za staz i inne dodatki?

 2. mieszkaniec

  Podobne pensje w gminach mają zastępcy burmistrza, sekretarze i skarbnicy, dobrze też zarabiają kierownicy referatów, więc słuszna decyzja o obniżkach wynagrodzeń burmistrzów, skoro tylu potrzebują ludzi do pomocy w zarządzaniu ludzi.

  • To pracuj i miej taką odpowiedzialność jak burmistrz i otrzymuj wynagrodzenie jak pracownik nie odpowiadający za nic . Zgłoś się na burmistrza i niech ci ustalą wynagrodzenie na 2100 powodzenia.

 3. Drogi mieszkańcu
  Wybory blisko startuj na burmistrza i będziesz miał cały ten PISowski bałagan na głowie będziesz za wszystko odpowiadał a pensja na poziomie pracownika
  Do samorządów trzeba dobrych managerów a za takie pieniądze nikt wartościowy nie będzie chciał pracować
  DLATEGO PROŚBA PYRZYK POZOStAŃ JAK NAJDŁUŻEJ

 4. mieszkaniec

  Nikt tutaj nie kwestionuje wynagrodzenia burmistrza, chodzi o parę innych osób, które nie ponoszą takiej odpowiedzialności jak burmistrz za sprawy miasta, a zarabiają na podobnym poziomie, chyba to jasno wcześniej ująłem. Dobrze płatny burmistrz to mniej korupcji i to jest oczywiste.

 5. Przyjacielu,
  a dlaczego pracownicy mają pensje na podobnyn poziomie co burmistrz?

  Kto im pensje ustala?
  I dkaczego są tak wysokie?

 6. Burmistrz bierze taką pensję a nic nie robi dla osób niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>