Strona główna / Bez kategorii / Burmistrz wiedział o debacie 3 tygodnie temu? Mamy dowody

Burmistrz wiedział o debacie 3 tygodnie temu? Mamy dowody

Planowana na jutro debata z udziałem kandydatów na burmistrza Słupcy się nie odbędzie. Zamiast tego w sali MDK przedstawimy stanowisko naszej redakcji, które będzie odpowiedzią na pismo sztabu wyborczego Michała Pyrzyka. Przepraszamy wszystkich, którzy planowali wybrać się na debatę, jednak nie czujemy się winni zaistniałej sytuacji. Szczegóły przedstawimy jutro. Dzisiaj chcemy się odnieść tylko do twierdzeń Michała Pyrzyka, który oświadczył, że przed 3 października, kiedy dostał od nas oficjalne zaproszenie do udziału w debacie, nikt z nim nie rozmawiał na ten temat. Szkoda, że nie dodał, dlaczego do takiej rozmowy nie doszło. Przedstawiamy stenogramy dwóch rozmów pracownika naszej redakcji z sekretarką urzędu miasta, podczas których przedstawiciel Kuriera usiłował przekazać informację na temat debaty Michałowi Pyrzykowi. Jeśli wierzyć pani sekretarce – a nie mamy żadnych podstaw by nie wierzyć – burmistrz już 18 września wiedział o planowanej debacie.

Rozmowa z 18 września 2018

Sekretariat urzędu miasta: Urząd miasta, słucham.

Dariusz Dylewski (Kurier Słupecki): Dzień dobry, Dylewski z Kuriera Słupeckiego. Czy burmistrz jest na miejscu?

Sekretariat: Jest, tylko w tej chwili ma spotkanie i za bardzo nie mogę połączyć rozmowy. Chyba, że zostawi pan numer telefonu i ja przekażę panu burmistrzowi, że pan dzwonił.

Kurier: To proszę przekazać. Dariusz Dylewski z Kuriera Słupeckiego. Telefon 600 … (tu pada numer).

Sekretariat: Dobrze. I w jakiej sprawie? Powiedzieć coś?

Kurier: Proszę pani, dzwonię w sprawie ewentualnej debaty kandydatów na burmistrza.

Sekretariat: Dobrze, przekażę panu burmistrzowi i będziemy oddzwaniać do pana.

Kurier: Dziękuję, wszystkiego dobrego.

Sekretariat: Proszę bardzo. Dziękuję również.

Rozmowa z 19 września

Sekretariat: Urząd miasta w Słupcy, słucham.

Kurier: Dzień dobry, Dylewski z Kuriera Słupeckiego. Przekazała pani wczoraj burmistrzowi?

Sekretariat: Przekazałam.

Kurier: I co, nie miał ochoty przedzwonić?

Sekretariat: Tylko przekazałam informację. Nic mi pan burmistrz nie powiedział.

Kurier: A jest dzisiaj?

Sekretariat: Tak, jest na miejscu.

Kurier: Można?

Sekretariat: Dobrze, zapytam, czy może rozmawiać.

…… oczekiwanie na połączenie….

Sekretariat: Halo, niestety w tej chwili nie może rozmawiać pan burmistrz.

Kurier: Dobrze, dziękuję bardzo.

Sekretariat: Proszę bardzo.

74 komentarze

 1. W takim razie Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk zwyczajnie kłamie. Pinokio po prostu. Więc ja kogoś takiego nie wyobrażam sobie żeby piastował jakikolwiek urząd w mieście a w szczególności stanowisko Burmistrza. Obłuda tego pana znana jest od dawna ale teraz czarno na białym widać, że kłamstwo ma krótkie nogi. Wstrętne zachowanie niegodne urzędu, który Pan nieudolnie sprawuje. Słupca żegna Pyrzyka niech szybko znika. Pozdrawiam odwagi przy urnach Słupczanie. Może i u nas wtedy choć trochę jak we Wrześni zacznie się kręcić czego sobie i wam życzę.

  • J. D. Schulze

   Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Poczekaj proszę na wyjaśnienia.

  • Sranie w banie, drogi Janie.
   Sam jesteś PINOKIO bo zamiast mózgu masz trociny…
   Nie czytasz ze zrozumieniem, a nawet jeśli to nie potrafisz wyciągnąć prawidłowych wniosków…

 2. No i w p..du, wylądował.

 3. Burmistrz będzie się wypierał

 4. I po co to kłamać, przecież wyjdzie prędzej czy później. Przyszedłby, powiedział co ma do powiedzenia, pytania miały być losowane. Ja nie rozumiem jak człowiek na urzędzie może się bac mówic o swojej robocie. Albo coś ukryte jest, ale i tak prawda wyjdzię, a tak to jakby wyborcom gołom d..pę pokazał. Zarozumialstwo i butę w ten sposób prezentuje. Kłamca.

 5. I tu właśnie kłania się Wasza stronniczosc. Nie potraficie zaakceptować warunków przedstawionych przez Pana Michała choćby w jednym punkcie. Nawet w punkcie zmiany terminu. Ludzie przeczytajcie publikacje rozmowy Panow z sekretarka… Szok. Czy tam jest podana data?? Czy rozumiecie co to jest słowo EWENTUALNEJ debaty?? To że debaty są organizowane co 4 lata to każdy idiota wie. Zresztą jeden z kandydatow PiSu już o debacie pisał dwa miesiące temu w sprawie ryb i tajemniczego sprzedaży jeziora. Myslicie że Burmistrz nie spodziewał się debaty???? Tu jest rozmowa ze sekretarka w sprawie EWENTUALNEJ…debaty. Ale chyba nie jest to jednoznaczne z podaniem daty i zakresu debaty. Oficjalnie burmistrz pokazał kiedy dostał zaproszenie. Ale czy rozmowa przez telefon lub innych przypadkowych ludzi jest jednoznaczna z zaproszeniem??

 6. szach i mat

  • J. D. Schulze

   szachista, Michał Pyrzyk bije skoczkiem i daje mata 🙂

  • Jakoś nie zagraliśmy z Panem Michałem w szachy – rozgrywka byłaby imponująca :). A obiecywał 🙂

  • J.D.Schulze czyżby to mat typu ,,Beniowskiego” jednym skoczkiem i królem. Tylko zabrakło drugiego skoczka 🙂

 7. Jęk zawodu na trybunach bo się planowany sabat wiecowy nie odbędzie. A dlaczego to nikt nie podejmuje rozsądnej argumentacji, nowego terminu i uczciwych zasad debaty? Kurier zaproponował ustawkę za śmietnikiem, a z tego co widzę burmistrz chce rozmowy o konkretach, na uczciwych warunkach. Kontrkandydat nie bój się – dasz radę – jak Beata Szydło!

  • Idris Ciostek

   Uczciwe zasady, bo pod dyktando PSL. Wybór miejsca, czasu i tematyki. Gratulacje, jeszcze takiej debaty demokratyczny świat nie widział, żeby jedna ze stron układała pod siebie kształt takiego spotkania. I bezczelnie sugerują, że to inni nie są obiektywni. Skoro urzędujący od 12 lat wysokiej rangi urzędnik samorządowy nie ma odwagi stanąć przed wyborcami, żeby zmierzyć się z oponentem to znaczy, że nie ma żadnych kwalifikacji do dalszego pełnienia tego urzędu.

  • Pan Bartkowiak ma ciekawy program dla niepełnosprawnych i to mi starczy

  • J. D. Schulze

   Idris Ciostek,

   https://wirtualnyregion.pl/burmistrz-zgadza-sie-na-debate-na-swoich-warunkach/

   zapoznaj się z argumentami Sztabu Wyborczego Pana Pyrzyka, zwłaszcza fragment:

   „Tematy pierwszej części debaty, są hasłami bardzo pojemnymi, wymagającymi uszczegółowienia i doprecyzowania, a ich dobór nasuwa przypuszczenie, że były konsultowane przez organizatora tylko z jednym sztabem wyborczym, tj. sztabem kontrkandydata na burmistrza.
   Proponujemy więc – zgodnie z zakreślonym przez Państwo czasem wypowiedzi – w tym punkcie następujące tematy:
   1. Edukacja i szkolnictwo jako podstawowe zadanie samorządu miasta Słupcy.
   2. Możliwości wsparcia przedsiębiorczości na terenie gminy miejskiej Słupca.
   3. Budżet miasta – zarządzanie finansami miejskimi i możliwości zwiększenia dochodów.
   Jeśli chodzi o kolejność odpowiedzi to powinna być ona naprzemienna, tzn. jeżeli jeden z kandydatów omawia temat edukacyjny jako pierwszy, to temat związany z przedsiębiorczością podejmuje jako drugi”.

   Wynika z tego, że Redakcja Kuriera chciała narzucić swoje tematy, które jak twierdzi Sztab Pana Pyrzyka są bardzo pojemne i należałoby je doprecyzować. W przypadku debat na wyższym szczeblu zawsze ustala się tematy ze wszystkimi sztabami. Co złego widzisz w ustaleniu tematów w wyborach na burmistrza?

  • neptun hehe, dobre to ja też zagłosuje na niego z tego powodu hehe….
   A na jakim kanale to poleci….?????

 8. Czy w Witkowie będzie debata kandydatów?

  • Witkowo pany

   Właśnie -napiszcie coś o debacie w Witkowie-zorganizujcie jeśli możecie. Niech Marian i Paweł staną w szranki .

 9. Ośmieszacie się. Rozmowa ze sekretarką to zaproszenie na debatę? Swoją drogę z Wami strach rozmawiać przez telefon żebyście nie opublikowali rozmowy. Szok co się dzieje.

 10. Jakby debata miała przeawiadczyc o głosowaniu… Ludzie w jakim Wy świecie żyjecie. To plebiscyt nie debata. Każdy człowiek może ocenić dotychczasowy dorobek obojga kandydatów i każdy dokonuje wyboru. Po co składać obietnice na debacie? To nam niepotrzebne.

 11. Jarek ze Słupcy

  Każde spotkanie tego typu wymaga ustalenia terminu, wystosowania zaproszenia, podania tematów, podanie zasad, czas debaty i wielu innych informacji. Teraz proszę jeszcze raz przeczytać artykuł i odpowiedzieć czy któraś z tych informacji jest w nim zawarta.

 12. rofery się dziwisz jakbyś nie wiedział że nie debata była celem tylko kolejna szopka z taczką. Ludzie Bartkowiaka dali już popis w piątek pod muzyczną. Na szczęście słupczanie prawidłowo ocenili ten prymitywny szoł. Znam nawet takich co po tej akcji rusza dupe z fotela 21 października żeby operatorów taczki i ich brygadzistę nie wpuścić za próg

 13. Cała prawda

  Byłem przy rozmowie telefonicznej Pana Wicestarosty Szymona Grzywinskiego z Panem Dariuszem Dylewskim w dniu 27 lub 28 września, podczas której domagał się od organizatora zaproszenia na piśmie z podaniem terminu i sprecyzowaniem zasad debaty. Miała być wolna amerykanka, ale w końcu zaproszenie i „zasady” nadeszły na piśmie dopiero po tej rozmowie. Skoro nagrywacie wszystkich to dajcie zapis tej rozmowy.

 14. Niezarejestrowany

  Haha ciekawe co na to ten cały Schulze 😀

 15. Michał Czyżyk

  Poczekajmy do jutra. Chętnie pójdę na debatę o 18, jeśli Pyrzyk czy Bartkowiak przyjdą to ok, ja i tak czekam na pełne oświadczenie kuriera o co poszło, bo wątpię żeby na dwóch próbach zadzwonienia kurier skończył próbę kontaktu. Ale się ciekawie zrobiło na sam koniec 🙂

 16. To nie będzie debaty w innym terminie? Szkoda. 🙂

 17. Przecież to cały pan Pyrzyk. Czego się spodziewaliscie naiwniacy. Przypomnę wam jak 4 lata temu urzedowanie rozpoczął decyzją o podwyzce dla siebie ??? Oczywiście robil to z myślą o dobru mieszkańców i w trosce o Slupce. Szlag mnie trafia jak pomysle sobie ze ktoś taki jest w naszej Słupcy Burmistrzem i pomimo klamstw nadal bedzie miał czelność dalej kandydować.

  • Tylko nie to

   To bądź sprawiedliwy i powiedz też o obniżce pensji. A co w tym dziwnego że ktoś raz na 4 lata ma podwyżkę? Dla przypomnienia to nie burmistrza ustala sobie wynagrodzenie tylko rada–a dla Twojej wiadomości nie ma w niej większości z pslu. Lepszy taki kandydat niż drugi który pojawił się 4 tygodnie temu w trosce o Slupce. Przejrzyj Jego wpisy na fb, pełne złośliwości nawet w zwykłej rozmowie. To tez w trosce o Slupce

 18. Debata nie. Dokumenty z zarządzania pieniędzmi nie. what is men? Smierdzi

  • J. D. Schulze

   nikk,
   Pan Michał Pyrzyk nie odmówił udzielenia informacji, ale wezwał do usunięcia braków formalnych pisma. Pismo Burmistrza Pyrzyka bezspornie stanowi, że jeżeli interes prawny zostanie wykazany, to informacje, o które zwrócił się Pan Artur Nowak zostaną mu udzielone. Proszę nie manipulować faktami.

   W kwestii debaty też doczekasz się wyjaśnień.

 19. Mieszkaniec

  Widać poziom dna mułu i innego szlamu, poziom prowadzenia polityki na każdym szczeblu przez pis jest taki samo żenujący. Przypominam klapki nosimy na nogach nie na oczach. Nie jestem zwolennikiem obecnego układu i burmistrza ale on nie ma skin przegrać. A już nie wyobrażam sobie Pana Bartkowiaka na tym stanowisku.

 20. Wystarczy zorientować się jakie jest zadłużenie w naszej gminie (a jakie było 4 lata temu), na co te pieniądze zostały wydane Panie Burmistrzu?

 21. Kogo obchodzi wasza debata

  • Dokładnie. Kurierowcy się spinają, bo coś niby na Pyrzyka mają hehe…..
   Nie interesuje mnie to.
   Panie Pyrzyk nic im Pan nie odpowiadaj bo z koniem lepiej się nie kopać!!

 22. za nasze krzywdy psl precz

 23. 12 lat rządów Pyrzyka i PSL to jeden inwestor skorelowany z właścicielem działki na sprzedaż a tu jeszcze nie wypał bo niby Brexit. Który burmistrz w Polsce miał gorszy wynik w pozyskiwaniu inwestorów w przeciągu 12 lat ???!!! Co Pyrzyk zrobił w ciągu 12 lat w kwestii pozyskania nowych inwestorów (oczywiście nie licząc tego ślepego strzału)???

 24. Nie dziwię się trollom, ale poważni ludzie podają te głupoty?

 25. Mam pomysł na happening. Może chłopaki z PIS podchwycą. Pampersy wysłać niektórym dotychczasowym prominentom. Bo widać, że gacie ze strachu pełne… A obecna moda na rurki wytrząsaniu z nogawek nie sprzyja 😀

 26. Schulze jak byś miał jaja to byś się przedstawił A ty zwykły tchórz jestes . Wiadomo że na usługach PSL. Ale do rady powiatu że strzalkowo żaden zielony nie wchodzi, po tym jak powiat wykonał strzalkowo odnośnie chodnika w Sierakowie. Jak tak jestes we wszystkim poinformowany może coś na ten temat wiesz ???? PSL do banda kłamców gdzie króluje nepotyzm , A i Królowi zagrywka z ucieczką z zarzadu powiatu może się odbić czkawką A tak apropo może przedstawia, kulisy przejścia M.K z UG DO UM to jest cyrk na kółkach cały PSL A i za ZSP str,elkowo też się was rozliczy . Pozdrawiam niechcący was strzalkowiak

  • J. D. Schulze

   Strzalek,
   ale ja już bodajże w polemice z Piotrem Gałanem zasugerowałem, że nie wykluczam, że się ujawnię. Jeżeli jednak to zrobię, to ja wybiorę czas. No chyba, że ktoś „rozszyfruje” mnie wcześniej. I PO RAZ KOLEJNY NAPISZĘ, ŻE NIE JESTEM NA USŁUGACH PSL. WSZYSTKIE MOJE KOMENTARZE ZAMIESZCZAM JAKO PRYWATNE POGLĄDY.
   Nie odpowiem Ci w kwestii Strzałkowa czy Sierakowa, albowiem nie mam o tym pojęcia. Jakbym był w szeregach PSL, to pewnie bym wiedział. Mam żelazną zasadę… Nie wiem, to się nie wypowiadam.

 27. Zamiast do Michała trzeba było dzwonić do Eugienia, przecież wszyscy wiedzą kto trzęsie PSL w Słupcy. A zasady debaty tzn. co? Pytania napisane dla samego siebie. Precz z PSL . Dajmy szansę Bartkowiakowi , nie popisze się to przy następnych wyborach poleci, a zielonym przyda się lekcja pokory bo zachowują się jak na prywatnym folwarku. LUDZIE IDŹCIE NA WYBORY. Bo wystarczy że pójdzie urząd miasta,powiatu,pracy i PSP a tam wszyscy z kończyną w klapie i znowu PSL. A burmistrz pewnie premie po wyborach już obiecał.

 28. Trener De facto

  A ja zagłosuje na Jacka Balcerzaka 🙂

  Jest najlepszy, a kto nie wierzy to niech patrzy:
  https://www.youtube.com/watch?v=4R-3cioV2_I

  Pan Jacek jest w czerwonej czapie ….

  Z wyborczymi pozdrowieniami

 29. Herostrates

  Pyrzyk się boi. Jest słaby intelektualnie i nie pokona w debacie nawet Kiełbowicza, a co dopiero Bartkowiaka. To jest poziom dla niego nieosiągalny, stąd cała ta szopka. Ale co się dziwić, koń jaki jest, każdy widzi.

 30. Poziom rozmowy redaktora i sekretarki..
  …………
  brak słów

  A jeśli chodzi o debate-
  to- ZAPROSZENiE złotymi literami trzeba wystawić
  czy jak?????

 31. Przecież w tej rozmowie nie padają żadne daty ani terminy więc o jakim zaproszeniu mowa. Szkoda że redakcja nie wzięła pod uwagę sugesti burmistrza. Przecież tak wiele to on znowu nie żąda. Poprzednie debaty bywały tendencyjne i tu akurat się zgadzam z propozycją zmiany formuły że pytania powinny iść z urny a nie z publiczności. W tym punkcie zawsze kończyło się pyskówką i chaosem nad którym nikt nie panował.

 32. Słupca wiele potrzebuje…. w latach dzięwięćdziesiątych Słupca był miastem ponadczasowym. Dziś to miasto znajduje się w wielkim upadku

 33. Kandydacki na burmistrza zapomnieli już sprawę Mostostalu

 34. Miejmy nadzieję, że to już będzie koniec rządów PSL-u w Słupcy. Nic kompletnie dla Słupcy PSL dobrego nie zrobił z Grzeszczakiem i Pyrzykiem na czele. Daleko nie trzeba szukać zobaczcie ile się otwiera zakładów we wrześni ilu jest inwestorów ile pracy dla bezrobotnych, a u nas nic. I tak dobrze że mamy Mostostal i Konspol – firmy które powstaly już dawno. Proszę mi powiedzieć ile przybyło wolnych etatów do pracy za rządów PSL-u w naszym mieście? Obiecali nam piękną starówkę – pytam się gdzie ona jest? Gdzie jest basen obiecywany przed każdymi wyborami? Kto został pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie życia w naszym jeziorze? Kto i dlaczego zezwolił na segregację śmieci w naszym mieście? Takich pytań można by zadać wiele.
  Budowa obwodnicy – kolejna farsa, posadzone krzewy i zasiana trawa na pasach zieleni przy ścieżce rowerowej na obwodnicy żeby wyglądało na koniec inwestycji. Po tygodniu od uroczystego otwarcia trawa i krzewy zostały skopane wywalone na chodnik bo nowe lampy nie były jeszcze podłączone. Stare lampy stoją i straszą do dziś. Mieszkam w tym mieście od urodzenia i naprawdę Słupczanie nie należą do zbyt inteligentnych skoro co wybory głosują na tych b… z PSL.

 35. Gra wyborcza znowu nie jest czysta…. Latami krzywdzono Słupcę; teraz obraza Pana Bartkowiaka . Ktoś nie chce być wyrzucony od TORTU…. Trzymamy kciuki za Zwycięstwo mimo to…

  • Nikt tak nie skrzywdzi Słupcy jak PiS. Całej Polski. W Europie bedą przez PiS-owską „Dobrą Zmianę” traktować nas jak niegodnych rozmów, nie będziemy wiarygodni politycznie. PiS wyprowadzi nas z Unii i dopiero wtedy będziemy mieć pod górkę. Nie będzie pieniążków na inwestycje, nie będzie skąd „wziać” inwestora z obcym kapitałem nie tylko dla Słupcy, ale i dla całego kraju. PiS, nie chcemy Was w Słupcy.

 36. Zadaj pytanie ekspertowi RKW – jeśli masz wątpliwości i pytania związane z nadchodzącymi wyborami samorządowymi dotyczące roli RKW, funkcji i obowiązków członków komisji, mężów zaufania i obserwatorów – napisz na adres sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl umieszczając w temacie hasło PYTANIE DO EKSPERTA RKW.

 37. PiS oszukał swoich wyborców, bo nie walczy z korupcją oraz nadużyciami

  • Loża szydercy

   Razz to żeś wyjebał bombe . Wow.
   Jstek się nie podniesie.
   Ale zrobili więcej jak ta banda PO i PSL
   Prxez 8lat a PSL jesxcze dłużej.

  • I dopiero przed wyborami parlamentarnymi powołają komisję śledczej ds. afery taśmowej, Sowa i Przyjaciele

  • A kiedy złożą zawiadomienie do prokuratury w sprawie dodruku pustego pieniądza przez Belkę za namową Sienkiewicza? Przecież tu aż wyć się chce KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA

 38. SKANDAL ! Na stronie internetowej TVP.INFO czytamy, że program „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r.
  O taką dopłatę do czynszu będzie mogła ubiegać się każda osoba fizyczna, która posiada obywatelstwo polskie lub jest cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy. Rząd PiS faworyzuje również zagranicznych studentów, rządowe dopłaty dla przyjezdnych studentów otrzymały już polskie uczelnie, w wysokości 13 tys. zł na każdego ucznia.
  Dopłacimy również do ZUS-u?

 39. J. D. Schulze

  Kwestie sporne wokół debaty. KOMU NIE NA RĘKĘ KOMPROMIS?

  W związku z artykułem ”Burmistrz wiedział o debacie 3 tygodnie temu? Mamy dowody”, który to artykuł ukazał się w dn. 09 października 2018 r. na slupca.pl i na okoliczność mojego posta z dnia 09 października 2018 r. w przedmiocie debaty ośmielę się wyjaśnić…

  Zacznę od stenogramu zamieszczonego przez Redakcję Kuriera Słupeckiego:

  Rozmowa z 18 września 2018

  Sekretariat urzędu miasta: Urząd miasta, słucham.

  Dariusz Dylewski (Kurier Słupecki): Dzień dobry, Dylewski z Kuriera Słupeckiego. Czy burmistrz jest na miejscu?

  Sekretariat: Jest, tylko w tej chwili ma spotkanie i za bardzo nie mogę połączyć rozmowy. Chyba, że zostawi pan numer telefonu i ja przekażę panu burmistrzowi, że pan dzwonił.

  Kurier: To proszę przekazać. Dariusz Dylewski z Kuriera Słupeckiego. Telefon 600 … (tu pada numer).

  Sekretariat: Dobrze. I w jakiej sprawie? Powiedzieć coś?

  Kurier: Proszę pani, dzwonię w sprawie ewentualnej debaty kandydatów na burmistrza.

  Sekretariat: Dobrze, przekażę panu burmistrzowi i będziemy oddzwaniać do pana.

  Kurier: Dziękuję, wszystkiego dobrego.

  Sekretariat: Proszę bardzo. Dziękuję również.

  Rozmowa z 19 września

  Sekretariat: Urząd miasta w Słupcy, słucham.

  Kurier: Dzień dobry, Dylewski z Kuriera Słupeckiego. Przekazała pani wczoraj burmistrzowi?

  Sekretariat: Przekazałam.

  Kurier: I co, nie miał ochoty przedzwonić?

  Sekretariat: Tylko przekazałam informację. Nic mi pan burmistrz nie powiedział.

  Kurier: A jest dzisiaj?

  Sekretariat: Tak, jest na miejscu.

  Kurier: Można?

  Sekretariat: Dobrze, zapytam, czy może rozmawiać.
  …… oczekiwanie na połączenie….

  Sekretariat: Halo, niestety w tej chwili nie może rozmawiać pan burmistrz.

  Kurier: Dobrze, dziękuję bardzo.

  Sekretariat: Proszę bardzo.

  Redakcjo Kuriera, proszę przeanalizować ten stenogram i wskazać ewentualnym zainteresowanym, w którym wersie tej rozmowy zostaje podany TERMIN debaty?

  Pan Jacek Bartkowiak w komentarzu zamieszczonym na FB, datowanym na dzień 08 października 2018 r. napisał, cyt.:
  „… uprzejmie przypominam, że pierwsze telefoniczne propozycje redakcji „Kuriera” z podaniem dokładnego terminu 10 października, otrzymałem 16 września”.

  W moim poście z dn. 09 października nigdzie nie napisałem, że burmistrza nie poinformowano o debacie w ogóle. Byłoby to nielogiczne, albowiem kandydat PiS do rady miasta Pan Jakub Pawłowski, co najmniej od miesiąca podnosił na FB, że będzie debata.

  Zapoznałem się z oświadczeniem Pana Michała Pyrzyka zamieszczonym na FB w dn. 09 października 2018 r., cyt.:
  „Szanowni Państwo! Zaproszenie na debatę dostałem 3 października 2018 roku o godzinie 9.21 jako wiadomość na messenger od Pana Michała Majewskiego. Nikt ze mną nie rozmawiał wcześniej ani o terminie, ani o zasadach debaty. Mój konkurent twierdzi, że informację o debacie otrzymał 16 września, czyli trzy dni przed konferencją, na której ogłosił, że będzie kandydować na burmistrza 😉 . To się nazywa równe traktowanie kandydatów. P.S. Jestem wraz z kandydatami na radnych miejskich gotowy do debaty w zaproponowanej przez nas formie i terminie”.

  W oświadczeniu Burmistrza Pyrzyka nie ma twierdzeń, że Burmistrz nie miał w ogóle wiedzy, że debata jest planowana, ale są jedynie stwierdzenia, że nikt z Nim nie rozmawiał ani o terminie, ani o zasadach debaty.
  Fakt, że nie doszło do rozmowy Pana Dariusza Dylewskiego z Kuriera Słupeckiego z Burmistrzem Pyrzykiem wtedy, kiedy życzył sobie tego Pan Dylewski nie pozbawiał Go możliwości zwrócenia się na piśmie do Burmistrza Michała Pyrzyka bądź Jego Sztabu Wyborczego lub też umówienia się na rozmowę z Burmistrzem tak, jak robi to zwykły mieszkaniec Słupcy, czyli poprzez zapisanie się w sekretariacie na spotkanie z Burmistrzem Pyrzykiem i oczekiwanie na informację o terminie. Panu Dylewskiemu wydaje się, że Burmistrz przy swoich rozlicznych obowiązkach rzuci wszystko i uda się na rozmowę z Nim, albowiem Pan Dylewski akurat miał czas.

  Pan Dylewski, jak wynika ze stenogramu, po raz drugi zadzwonił do Urzędu Miasta w dn. 19 września 2018 r. Zaproszenie na debatę Pan Michał Pyrzyk otrzymał w dn. 03 października 2018 r., czyli 14- stego dnia od telefonu ze strony Pana Dylewskiego do Urzędu Miasta. Co stało na przeszkodzie, żeby przed upływem tych 14-stu dni i przed doręczeniem Burmistrzowi zaproszenia, przedstawiciel Redakcji Kuriera Słupeckiego umówił się na termin na rozmowę z Burmistrzem?

  Jakkolwiek zakończyła się próba rozmowy telefonicznej Pana Dylewskiego z Kuriera Słupeckiego z Burmistrzem Pyrzykiem, to niezmienny pozostaje fakt, że termin zgłaszania się kandydatów na burmistrzów do Państwowej Komisji Wyborczej upływał 26 września 2018 r. i mogło zdarzyć się tak, że oprócz Pana Bartkowiaka i Pana Pyrzyka mogło zgłosić się jeszcze kilkoro kandydatów. NIKT PRZED UPŁYWEM TERMINU 26 WRZEŚNIA 2018 r. NIE POWINIEN PROPONOWAĆ KTÓREMUKOLWIEK Z KANDYDAYTÓW UCZESTNICTWA W DEBACIE I PODAWAĆ TERMINU DEBATY, JAK UCZYNIONO TO W PRZYPADKU PANA BARTKOWIAKA.

  Sztab Wyborczy Burmistrza Pyrzyka pismo w sprawie zmian w zaproponowanym przez Redakcję Kuriera porządku debaty doręczył Redakcji Kuriera w dn. 08 października 2018 r. Zarówno z przemówienia Pana Tomasza Parusa, szefa Sztabu Wyborczego Pana Michała Pyrzyka, jak i z treści pisma doręczonego Redakcji Kuriera wynika bez cienia wątpliwości, że PAN MICHAŁ PYRZYK CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ W DEBACIE, ale proponuje zmiany, a ostateczne warunki Sztab Wyborczy Burmistrza Michała Pyrzyka jest gotowy uzgodnić ze Sztabem Wyborczym Pana Jacka Bartkowiaka.

  To, co się stało w dniu 09 października 2018 r. ze strony Redakcji Kuriera Słupeckiego dowodzi, że bezstronna debata byłaby komuś nie na rękę. Sztab Wyborczy Pana Michała Pyrzyka proponuje zmiany w debacie i chce je uzgodnić ze Sztabem Wyborczym Pana Jacka Bartkowiaka, a Organizator debaty zamiast podjąć się polubownych rozstrzygnięć pomiędzy kandydatami zwyczajnie odwołuje debatę bez równoczesnego poinformowania wyborców, czy będzie pośredniczył w wypracowaniu kompromisu pomiędzy poszczególnymi Sztabami Wyborczymi. Brak tej informacji ma na celu zdyskredytowanie Pana Burmistrza Michała Pyrzyka poprzez niezaprzeczalną cichą sugestię ze strony Redakcji Kuriera, że jedynym winnym odwołania debaty jest Pan Michał Pyrzyk.

  Sztab Wyborczy Pana Pyrzyka nie odmawia udziału w debacie. Proponuje kompromis. Redakcja Kuriera i Pan Bartkowiak zmierzają do debaty na Ich warunkach bez próby wypracowania kompromisu. Nie zamierzają udzielić Sztabowi Wyborczemu Pana Pyrzyka odpowiedzi na piśmie przed terminem, na który zaplanowana była debata. Redakcja zamierza odczytać swoją odpowiedź dla Sztabu Wyborczego Pana Pyrzyka w MDK przed publicznością.
  Pan Bartkowiak nie deklaruje, że jest chętny rozmawiać w celu wypracowania kompromisu. Pan Bartkowiak na FB na profilu „Jacek Bartkowiak na burmistrza” zaprasza mieszkańców do MDK , albowiem chce sam rozmawiać o problemach miasta i o tym, jakich zmian chcą Jego mieszkańcy.
  Czyżby więc naprawdę Redakcji Kuriera i Panu Bartkowiakowi chodziło o to, żeby do debaty nie doszło? To Oni nie wykazują chęci wypracowania kompromisu.

  Tak właśnie demokrację postrzega PiS i jego zwolennicy.

  P. s. Powzięcie wiadomości, że debata jakaś jest planowana a powzięcie wiadomości o TERMINIE debaty to dwie różne kwestie, nawet jeżeli dotyczą tej samej debaty.

 40. Prawdomówność polityków, w oparciu o narzędzie fact-check, sprawdzą d analitycy z portalu demagog.org.pl. Wypowiedzi zakwalifikują jako „prawdę”, „fałsz”, „manipulację” albo „nieweryfikowalne”. Dobór każdej kategorii zostanie uzasadniony.

 41. Macie z głową. Jakie inwestycje jacy inwestorzy???? Na jakich gruntach????? Miasto posiada może z 2 hektary na Stodolnej i to wszystko. Nawet jakby chciał i mógł sprowadzić do Słupcy firmę to gdzie ja ulokuje. Kto sprzeda działki, gdzie? Koło Kozala? Na obwodnicy koło ronda? W lesie?? Co za głupstwa i bzdury!!!

  • Lola, jakie bzdury ?? O czym ty mówisz ?? Pyrzyk dokładnie wie co należy zrobić od 12 lat ale interesy polityczne i gospodarcze kumpli nie pozwoliły na to. Przede wszystkim powinien doprowadzić do połączenia Miasta i Gminy tak jak maja we Wrześni np. Nie zrobił niczego w tej kwestii mając pełną świadomość konieczności takiego połączenia. Wtedy i gruntów byłoby pod dostatkiem i urzędników mniej na utrzymaniu, i kasy wspólnej więcej i możliwości dużo większe. Zniknęły by problemy z budową ścieżki rowerowej do Giewartowa a tak mamy tylko Rajdy dla ścieżki. Razem moglibyśmy zrobić więcej dla wszystkich a tak mamy co mamy bida i zacofanie. Proszę pamiętać kto się nie rozwija ten się cofa i my tutaj się cofamy.

 42. Panie Bartkowiak, mam pytanie czy przeniesie Pan Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Biblotekę Pedagogiczną gdzieś bliżej centrum Słupcy?

 43. Szymuś koneser trunków

  Kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Panie Burmistrzu co Panu przeszkadza przyjść na tą debatę? Niech Pan przyjdzie pokaże swoje dokonania z czterech lat. Przedstawi Pan swój program. Przedstawi kto w razie ewentualnej wygranej będzie wice. I tyle. Jeżeli Pan nie przyjdzie to się Pan ewidentnie boi.

 44. SAMORZĄDY TO PO-PSL. SZYKUJĄ KOLEJNĄ ” ŚMIERDZĄCĄ BOMBĘ” WYMIERZONĄ W PIS.
  „Rząd wprowadza nowe programy a pieniądze, które idą na ich obsługę, nie trafiają do pracowników, lecz są przez gminy wykorzystywane na inne cele”- mówi rozmówca dziennika. Dlaczego zatem przekazane gminom pieniądze na obsługę sztandarowego programu PiS nie trafiają do pracowników?
  „To pytanie do samorządu”- stwierdził w rozmowie z tabloidem jeden z dyrektorów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 45. Nie lubię poniedziałku

  Debata to w USA Nie mamy licencji żeby ją przeprowadzić

 46. Ciocia Jadzia

  Ok Ale z kim Pan Pyrzyk ma debatować Chyba nie z Panem Bartkowiakiem . To żaden przeciwnik dla Naszego Burmistrza Śmiech

 47. Wiadomo że nikt a przede wszystkim NORMALNI LUDZIE nie biorą pana Bartkowiaka na powaznie
  na kandydata na BURMISTRZA SLUPCY

 48. Z kim debata ? Z cyrkowcem?

 49. PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

  To skandal, że autobus wożący dzieci szkolne, cały oblepiony jest plakatami p.Króla. Niech, jak inni kandydaci, wykorzystuje do reklamowania swojej osoby samochód opłacony przez własny komitet a nie z naszych podatków. To ewidentne łamanie prawa.

 50. przyszedł czas na PSL

  Patrząc z perspektywy czasu to PSL nikomu nie pomogło to tacy asekuracyjni ludzie, tam się doklejali gdzie władza i tak sobie ciepłe posadki trzymali, a tu bummm
  Nagle do wsi trafił PIS zabrał PSL-owi najpierw kasę na straż ze Związku, teraz namieszał u rolników teraz pokazuje be polityków i do wyborów na wiosnę..
  Czy to dobrze czy źle nie wiem ale zmiany są, może jednak potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>