Strona główna / Bez kategorii / Chopin na jazzowo w wykonaniu gwiazd

Chopin na jazzowo w wykonaniu gwiazd

Trio Konstantin Kostov, Paweł Pańta i Cezary Konrad to klasyczne trio jazzowe z bułgarskim wirtuozem fortepianu i jedyną w Polsce sekcją rytmiczną wyróżnioną nagrodą Grammy za album „Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio, Night in Calisia„. Członkowie zespołu koncertowali i nagrywali z największymi legendami światowego jazzu, takimi jak Pat Metheny. Wśród własnych kompozycji słupczanie bedą mogli posłuchać między innymi jazzowej wersji utworów Fryderyka Chopina. Muzycy zapowiadają magiczny wieczór pełen ekspresji, liryzmu i porywających improwizacji, które na przemian ukażą każdego z artystów w roli solisty.

To koncert dla tych, którzy jazz znają i kochają, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale otwarci są na sztukę na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią w Słupcy reprezentować będą głównie nurt mainstreamowy jazzu, a więc daleki od eksperymentów i awangardy, oparty o mistrzowski warsztat, akademicką wiedzę muzyczną i przede wszystkim nieprzeciętny talent i muzykalność.

Niezwykły wieczór już w najbliższą środę w Zespole Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20 zł w Domu Kultury lub przed imprezą. Organizatorami jest ZSM w Słupcy, MDK, Kurier Słupecki i APS – firma produkująca profesjonalne monitory studyjne – dźwięk dla profesjonalistów.

Red
Paweł Pańta, wybitny polski kontrabasista i basista, występujący z całą plejadą polskiej i europejskiej sceny muzycznej
Cezary Konrad uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego. Legenda polskiej muzyki jazzowej
Konstantin Kostov, nagradzany pianista koncertujący w Europie i Japonii. Artysta o nieprzeciętnym talencie i muzykalności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.