Strona główna / Bez kategorii / Co warto zobaczyć w Brukseli
Grand Place - Główny Plac - miejsce pełne turytów - zachwyca o każdej porze dnia.

Co warto zobaczyć w Brukseli

Stolica Unii Europejskiej to piękne miasto i warto spędzić w nim klika dni.

Koniecznie trzeba przejść się pięknymi uliczkami wokół głównego placu i zobaczyć symbol miasta czyli Manneken Pis (figurkę siusiającego chłopca) jak również Jeanneke Pis (siusiającą dziewczynkę)  i Zinneke Pis (siusiającego psa), Katedrę św. Michała i św. Guduli. Warto skosztować piwa, słynnych belgijskich frytek, gofrów i czekoladek z których słynie Belgia.

Słynne belgijskie gofry i czekoladowy „siusiający chłopiec”

Miasto miał okazję zobaczyć czytelnik „Kuriera Słupeckiego” – Rafał Szczęśny – wymyślił hasło promujące Politykę Spójności Unii Europejskiej i w nagrodę wziął udział w wyjeździe studyjnym „Bruksela – zobacz to sam”.

Działania w ramach projektu „InForMe – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne w Polsce” przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>