Strona główna / Bez kategorii / Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do powstania pożarów w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla.

Każdego roku statystyki Państwowej Straży Pożarnej pokazują, że w sezonie jesienno-zimowym (sezon grzewczy) wzrasta w Polsce liczba tragicznych pożarów oraz śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, również czynnie włącza się w tą akcję, której celem jest uświadamianie mieszkańców powiatu słupeckiego o niebezpieczeństwie związanym z pożarami domów i mieszkań oraz z tlenkiem węgla.

Bezpieczeństwo nasze i naszych domowników to priorytet, dlatego w domach opalanych różnego rodzaju paliwami, warto zaopatrzyć się w czujki dymu oraz tlenku węgla. Można je nabyć w różnego rodzaju sklepach stacjonarnych (tutaj nie chciałbym wymieniać konkretnych firm, żeby nie promować sklepów), jak i w internecie jest tego ogrom.

Szczegóły odnośnie kampanii są również na stronie słupeckiej komendy pod linkiem http://www.psp.slupca.pl/?p=4447

Jeden komentarz

  1. mieszkaniec

    Najbardziej niebezpiecznym zagrożeniem dla nas wszystkich a zwłaszcza w blokowiskach w Słupcy są butle z gazem. Tak szczerze mówiąc do końca nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za to, że z butli ulatnia się gaz, że są nieszczelne przewody lub jest do wymiany reduktor. Myślę, że dystrybutorzy gazu powinni atestować każdą dostarczoną butlę z gazem. Przeciętny śmiertelnik się nie zna czy dostał i ma właściwie podłączoną bezpieczną butle. To są tykające bomby w naszych mieszkaniach. Zresztą co jakiś czas dają o sobie znać a skutki wybuchu są zawsze tragiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.