Strona główna / Bez kategorii / Czy gminie uda się zamknąć przedszkola?

Czy gminie uda się zamknąć przedszkola?

Wkrótce dowiemy się jaką opinie wyda Kuratorium w sprawie zamiaru likwidacji przedszkola w Piotrowicach i dwóch oddziałów przedszkolnych w Koszutach i Wilcznej.

Rani podjęli uchwały w sprawie zamiaru likwidacji trzech placówek oświatowych. Teraz gmina czeka na opinię kuratorium. Jeśli będzie pozytywna to gmina tym samym otrzyma zielone światło do zamknięcia tych placówek i radni będą mogli podjąć kolejną uchwałę o likwidacji. Natomiast jeśli  opinia kuratorium będzie negatywna to gmina takiej uchwały nie będzie mogła podjąć.  Pod koniec ubiegłego tygodnia kurator wizytował te placówki.

Najwięcej emocji budziła likwidacja przedszkola w Piotrowicach, które zostało gruntownie wyremontowane. Wójt powiedziała, że dzieci z Piotrowic nie chodzą do szkoły w Młodojewie, a powinny, ponieważ gminie ucieka subwencja. Radni dociekali co z działką po przedszkolu. Wójt odparła, że działka zostaje. Jest położona w bardzo atrakcyjnym miejscu. Być może powstanie tam budynek komunalny. Rodzice  napisali, że nie wyobrażają sobie istnienia wsi bez tej placówki. Odbywają się tu festyny, zabawy. Wiele zostało wyremontowane. Chętnie tutaj uczęszczają dzieci bo bardzo dużo się tutaj dzieje. Jest tutaj świetna atmosfera, gdzie każde dziecko jest traktowane indywidualnie. Rodzice wnioskowali, aby wydłużyć czas otwarcia placówki. Uważają, że z tego powodu przybędzie dzieci.

W przypadku oddziału przedszkolnego w Koszutach to chodzi o wygospodarowanie pomieszczenia na cele dydaktyczne. Dzieci z oddziału uczęszczałyby do ZSP w Młodojewie.

Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego w Wilcznej miałyby uczęszczać do ZSP w Cieninie Kościelnym. Starsze dzieci już chodzą do placówki w Cieninie. Istnieje tam szansa na utworzenie kolejnego oddziału przedszkolnego po pomieszczeniu biblioteki. Jednak biblioteka do dziś funkcjonuje w Cieninie i pomieszczenie nie zostało zwolnione. Jak mówią rodzice, wszystko w ręku kuratora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>