Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Bez kategorii / Czy można przetańczyć problemy?

Czy można przetańczyć problemy?

Czy można przetańczyć problemy?Wieczorki taneczne w przymostostalowskiej stołówce weszły już na stałe do kalendarza słupeckich seniorów. Ci nie mają się ostatnio z czego cieszyć. W krótkim przemówieniu mówił o tym Zenon Harmaciński (62 l.).
– Od 1 stycznia mają zabrać najstarszym seniorom, tzw. zasiłki pielęgnacyjne. Zabrać też mają refundację na leki. To się w głowie nie mieści! Szukają oszczędności, ale znowu na tych najbiedniejszych – nie krył oburzenia pan Zenon, przewodniczący słupeckiego Zarządu Rejonowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, który w sierpniu objął też funkcję przewodniczącego okręgu w Koninie i zastępcy przewodniczącego regionu.
On do zdobycia zasiłku pielęgnacyjnego miałby jeszcze dobrych kilkanaście lat. Niemniej większość skupionych w rejonie ZE,RiI osób przekroczyła już 70-tkę i otrzymywała, bądź liczyła na dodatkowe środki (ok. 152 zł). Wykorzystywane one były zazwyczaj na zakup leków, bo te jak wiadomo tanie nie są. – Nie wiadomo więc, jak to będzie z tymi naszymi potańcówkami. To wszystko kosztuje – podkreśla przewodniczący. Ci seniorzy, którzy pieniądze na dancing już wydali nie mieli wątpliwości, że problemy należy przetańczyć. Przy okazji utrzymując kondycję i zdrowie, aby zbytnio nie powiększać domowych wydatków. Bo płacz i zawodzenie nic przecież nie da. Gdy tylko zjedli kolację i zabrzmiały pierwsze tony muzycznych kompozycji, tym razem serwowanych przez dj-ów z Zagórowa: Arka i Walentego, ruszyli w tany. Przetańczyli, może nie całą, ale na pewno połowę nocy. Bo tańczyć umieją i to w rytm różnych szlagierów, jak sami podkreślali. O północy niechętnie wracali do domów. Już niedługo, bo 21 października będą mieli okazję bawić się na związkowym Dniu Seniora. Aby wypadł on tak dobrze, jak potańcówka, i aby nie zabrakło pieniędzy na życie i zabawę, będą modlić się w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Wycieczka seniorów odbyć ma się już 9 października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>