Strona główna / Bez kategorii / Dali staroście maksymalną pensję

Dali staroście maksymalną pensję

Na ostatniej sesji radni ustalili nowe wynagrodzenie starosty. Mariusz Roga zarabia według maksymalnych stawek przewidzianych w nowych przepisach, ale zarazem mniej niż dotychczas.

Pensja starosty składa się z 4 składników: wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków: funkcyjnego, specjalnego i stażowego. Ostatni wynika ze stażu pracy, trzy pozostałe składniki pensji ustala rada powiatu. Musi jednak mieścić się w narzuconych przez ustawodawcę widełkach. Nowe przepisy o 20 proc. obniżyły maksymalną stawkę wynagrodzenia zasadniczego, jaką radni mogą przyznać staroście. Mariusz Roga dotychczas nie miał przyznanej najwyższej stawki, dlatego w jego przypadku obniżka nie wyniesie wspomnianych 20 proc. Po zmianach Mariusz Roga zarabiać będzie maksymalną kwotę (według nowych przepisów), jaką przyznać można staroście powiatu liczącego mniej niż 60 tys. mieszkańców, a do takich zalicza się słupecki. W porównaniu do dotychczasowej pensji będzie to mniej o 960 zł brutto, czyli o ok. 9 proc.

5 komentarzy

  1. Pensja adekwatna do stanowiska, ale w porównaniu do wynagrodzenia Sekretarza Miasta (patrz oświadczenie majątkowe za 2017 r.) to miernota. Ten to dopiero musi mieć zadania, chyba porównywalne z ministerialnymi, chyba wyręcza Burmistrza we wszystkim, tylko wtedy po co Burmistrz?.

  2. Co zrobić,żeby w szpitalu był SOR i pójść o krok do przodu w XXI wiek to nie wie,ale jak obejść ustawę i uchronić się przed obniżką wynagrodzenia o 10 a nie 20% opanowane perfekcyjnie.Typowy peeselowy aparatczyk, mam nadzieję że wyborcy o tym nie zapomną w najbliższych wyborach!!!!

  3. a ja idiota w urządzie robie za 2300 brutto ….

    • To jesteś ewenement, musisz albo wstąpić do PSL-u, albo czynnie, aktywnie go popierać. Rozejrzyj się wokół siebie i zobaczysz jak to robią inni twoi współpracownicy albo przełożeni. Tylko pamiętaj zmiana opcji politycznej i już Cię nie ma, ale za tę kasę wielkiej krzywdy Ci nie zrobią.

  4. grosza bym nie dał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.