Strona główna / Bez kategorii / Dyrektor straszy lekarza prokuraturą

Dyrektor straszy lekarza prokuraturą

Dzisiaj, podczas posiedzenia Związku Gmin Regionu Słupeckiego, Przemysław Niezbecki – były słupecki anestezjolog, odniósł się do sposobu zarządzania przez Iwonę Wiśniewską słupeckim szpitalem. Na tym nie pozostawił suchej nitki. Wiśniewska zagroziła mu prokuraturą.

Były lekarz słupeckiego szpitala zarzucił dyrektor Wiśniewskiej nie tylko niegospodarność finansową, ale także niegospodarność kadrami. Poruszył też sprawy mobbingu i zastraszania personelu. Sporo zastrzeżeń miał do funkcjonowania oddziałów intensywnej terapii i chirurgii. Stwierdził, że większość z tych pacjentów stanowią pacjenci z powiatu Wrzesińskiego, ponieważ na tych oddziałach zatrudnieni są lekarze tamtejszego terenu. Jak podkreślił, w efekcie chorzy z naszego powiatu muszą dłużej oczekiwać na zabiegi. Na dowód pokazał kilka wyrywkowo wybranych historii chorób pacjentów z trzech dni operacyjnych w SP ZOZ w Słupcy. Wśród nich nie było ani  jednego z powiatu słupeckiego. Wszyscy byli z powiatu wrzesińskiego. Dyrektor Iwona Wiśniewska stwierdziła, że historie chorób objęte są tajemnicą lekarską i nie powinny być w posiadaniu Przemysława Niezbeckiego. Ten przyznał, że osobiście je sfotografował w 2015 r., kiedy jeszcze pracował w słupeckim szpitalu. Wiśniewska stwierdziła, że tym powinna zająć się prokuratura.

Obszerną relację ze tego spotkania przeczytacie Państwo w piątkowym numerze Kuriera.

37 komentarzy

 1. Brawo Doktorze Przemku!!! Przedstawił Pan całą prawdę o dyrektorce słupeckiego szpitala. Gdyby nie ta sama opcja polityczna co starosta, to dawno by dyrektorem nie była, gdyż wcale się na to stanowisko nie nadaje.
  Prawdą jest też to, że stosuje mobing wobec pracowników. Wszyscy są zastraszeni, nikt nic nie powie bo szybko może stracić pracę. Gdyby pracownicy mogli powiedzieć prawdę, to już dawno dyrektorem by nie była.
  Z drugiej strony – jeśli ma poparcie takiego starosty jakiego mamy – to nadal będzie dyrektorem i nadal będzie gnębić pracowników. Taka prawda!!!

 2. Pani dyrektor straszy sądem lekarza, który mówi prawdę.

  Pytam się ( sprawdzone ): dlaczego pani dyrektor ma dostęp do historii pacjentów przebywających na oddziałach, często komentując z innymi przydupasami… bo to jest największa plotkara w całym szpitalu. Jest przecież dyrektorem administracyjnym i nie powinna mieć takiego prawa.
  To się nadaje do prokuratury.

  • nie znasz sie kobieto na prawie i nie komentuj ,BZDURY WYPISUJESZ.Przelozony zakladu MA PRAWO DOSTEPU DO AKT I DOKUMENTOW ,podszkol sie lepeij i nie osmieszaj takimi opiniami

  • OLO

   Bzdury wypisujesz!!! Zapytaj prokuratora, czy dyrektorka szpitala ( nie lekarz ) ma prawo do podglądania i przekazywania informacji znajomym o chorobach prywatnych osób. Ja np. sobie tego nie życzę. Gdyby zaszła taka okoliczność dotycząca mojej osoby, to na pewno zajęłaby się tym prokuratura. To jest przestępstwo!

  • Pwnie że jest to przestępstwo

 3. Panie starosto, polecam więcej pokory!!! Pana tylko stać na uszczypliwe komentarze, nic nie robiąc oprócz foto

 4. Czy płacą tylko za przychodzenie do pracy? Chyba wszyscy się domyślają, że chodzi o starostę i dyrektorkę szpitala.

 5. To jest miejscowa mafia włącznie z prokuraturą i sądem

 6. Prokuratura powinna zająć się poczynaniami Wiśniewskiej.

 7. Pani dyrektor kiedy w szpitalu będzie ciepla woda?
  Dlaczego na oddziale WEW jest tak zimno?

 8. mieszkaniec

  Szkoda w ogóle komentować tą sytuacje. Przecież cały układ władzy w mieście na czele ze Starostą należy do spuścizny Grzeszczaka a więc PSL-u. To oni wysiudali poprzedniczkę Wiśniewskiej, bo ich przerastała i nie chciała być figurantem, oraz wielu innych np. Komendanta Policji przed Maliną. Już wielokrotnie pisano w komentarzach na tej stronie o tej strukturze rządzącej w Słupcy i co z tego. Tu jest potrzebna osobista reakcja ministra Ziobry, bo inaczej się nic nie zmieni, bo opozycji albo nie ma albo też się boi. Oni wyprzedzają wszelkie ruchy opozycji mając wszędzie swoich ludzi i dopóki tej grupy układów się nie rozbije np. poprzez wybory i przeglądy kadrowe to szkoda czasu na komentarz. Brawo Panie doktorze za odwagę.

 9. W Słupcy nie ma wyboru,”jaki pan ,taki kram”. Biednie,byłam wiem.Ciepłej wody pani by chciała i zimno?Cóż „taki mamy klimat”.

 10. Czy mogła by pani dyrektor zdementować plotki o lukratywnych zleceniach „elektrycznych” na terenie miasta slupcy, realizowane przez …

 11. Brawo Panie Doktorze Przemku Niezbecki za odwagę, aby mówić głośno prawdę!

 12. Cała prawda całą dobę!Panie pielęgniarki proszę napisać jak jest!

  • PS.Pracownicy Urzędu Miasta oraz WBK niech też się wypowiedzą na temat Pani Dyrektor,to są bardzo ciekawe historie!

  • I jeszcze pracownicy Szkoły Specjalnej nr 5 w Słupcy, gdzie ta Pani wpadła na audyt…

 13. Pan Niezbecki jeżeli mówił prawdę do Pani Dyrektor powinna mieć kłopoty. Z drugiej strony do pracy lekarzy zwłaszcza w Słupeckim szpitalu można mieć wiele uwag.

 14. a liczyć ktoś umie. Przypuśćmy- róznica stawki miedzy złymi anestezjologami , a nowymi- plus, minus- 40 zł-
  700 godzin w miesiacu razy 2 anestezjelohgów- 1400- razy 40 zł-razy 10 miesięcy-==560 tyś- półbańki- to 2 nowoczesne usg, pompy itp. kto to odda szpitalowi?
  może władze z okolicznych gmin zastanowia sie po co maja dopłacać?

  • Poprzedni Dyrektor (dr Stasiak) został wyrzucony za to że dał podwyżki lekarzom i za niegospodarność. Obecna pani dyrektor płaci większe stawki lekarzom przyjezdnym niż wcześniejsze stawi anestezjologów miejscowych … ot cała matematyka.

 15. 1.Czy prokuratura może sprawdź pogłoski o tym, że dyrektor ma dostęp do informacji o chorobach pacjentów na swoim komputerze ?(w informatyce nic nie ginie i nic się nie da ukryć i łatwo to mozna sprawdzić )

  2.czy prawdą jest ze dyrektor szpitala zatrudniła swoją córkę ? (staż z powiatowego urzędu pracy )

 16. grazyna skad ta pewnosc ,ze dyrektor szpitala przekazuje informacje o chorobach pacjentow znajomym? takie niesprawdzone oszczerstwa sa karalne.Dyrektor (nie lekarz) MA PRAWO WGLADU do calej dokumentacji szpitala ,bo jest gospodarzem i osoba odpowioedzialna za caloksztalt. Takie sa przepisy

 17. Jeśli rząd nie przeprowadzi reformy sądownictwa to nic się nie zmieni w prokuratorze słupeckiej i sądzie. Bedą nadal układy z PSL

 18. PiS zapowiedział dzisiaj zmianę ordynacji wyborczej. Może coś zmienią w powiecie słupeckim

 19. Do matematyka.
  Obliczenia cos malo dokladne. Boto tylko jeden oddzial. Prwnie na innych oddzialach jest podobnie. Czyli wójtów nie powinno obchodzic skad powiat wezmie kasę na rozbudowę. Tyle kasy przeplacili. Niech oddadza i milion juz jest

 20. Jednak dogadali się sprawie reformy sądownictwa

 21. Niech się Pan po pomoc zgłosi do fundacji Helsińskiej

 22. Oczywiście ze niegospodarność , od dawna wiadomo ze strażak -starosta , czyli” … z kompleksami” jak to określiła inna pani dyr ….. jest cięty na słupeckich lekarzy ot zwykła zazdrość z prozaicznego powodu , ich wykształcenia i prestiżu zawodu, dlaczego bowiem uparcie brnie w „ucieranie nosa „lekarzom,co potwierdzają jego działania: nakazanie poprzedniemu dyr. Zwolnienie wszystkich miejscowych lekarzy ( w czym zreszta się nie podporządkował i od tego zaczęły się jego kłopoty ….), sprowadzanie zamiejscowych lekarzy (przez p. dyr w porozumieniu ze starosta) i wypłacanie im znacznie większych stawek , by pokazać ze as lekarze nie są niezastąpieni. Wiec pytanie czy to się nazywa gospodarnosc????

 23. Pełowski shit

  Pewnie że to nie gospodarność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.