Strona główna / Bez kategorii / Dzień Babci i Dziadka w Koszutach

Dzień Babci i Dziadka w Koszutach

W Szkole Podstawowej w Koszutach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.         Honorowych gości ciepłymi słowami powitała dyrektor szkoły Anna Lewandowska. W swoim wystąpieniu zasygnalizowała znaczącą rolę babci i dziadka w opiece nad wnukami, podkreśliła wkład jaki wnoszą w budowanie relacji z wnukami. Wskazała na doświadczenie, a także pozycję w budowanie wielopokoleniowej rodziny.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Były wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Pociechy życzyły swoim babciom i dziadkom tęczy pięknej, kolorowej, kwiatów, uśmiechu z głębi serca, pełnych koszy witaminek, zdrowia, szczęścia, pomyślności. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości pięknymi laurki z gorącymi życzeniami oraz własnoręcznie przygotowanymi upominkami. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Była to okazja do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy znanych z dzieciństwa pląsach. Te wspaniałe chwile zostały uwieńczone na pamiątkowych zdjęciach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>