Strona główna / Informacje / Aktualności / Faszystowskie graffiti w Słupcy

Faszystowskie graffiti w Słupcy

Dziś rano słupecki magistrat otrzymał zgłoszenie o graffiti, które powstało na jednym z domów u zbiegu ulic Sienkiewicza i Elektrownianej. Pracownicy urzędu byli już sprawdzić zgłoszenie, do sprawy zaangażowana zostanie także policja. Za publiczne propagowanie faszyzmu grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Czy policja znajdzie twórcę malowidła?

6 komentarzy

 1. Zapewne autorem tego jest jakiś przedstawiciel marginesu społecznego z bloku po lewej stronie zdjęcia. Po publikacji tego ogląda i pęka z dumy…. Wydaje mi się, że to już 2 albo 3 raz ktoś coś popisał w naszym mieście…

 2. Jacek Bartkowiak

  Jutro przed słupeckimi obchodami Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu razem z burmistrzem Michałem Pyrzykiem zamalujemy ten paskudny napis. Będzie to nasz wspólny gest sprzeciwu wobec tego typu idiotycznych wybryków. Nie możemy i nie chcemy tolerować podobnych zachowań.

 3. mieszkaniec

  Oto przykład jak bardzo jest potrzebny monitoring w mieście, bo gdyby był działał by odstraszająco na potencjalnych sprawców łamania prawa!

 4. Brawa dla starosty i burmistrza ! To właściwe podejście !
  Czasami w dziejach wielkie tragedie zaczynały się od wybryków.

 5. „propagowanie faszyzmu”. Przecież istotniejsze jest to, że ktoś zniszczył elewacje budynku. Na ile właściciele wycenili straty itp. itd a o tym ani słowa. Tylko faszyzm, nazizm, pedalizm i inne „pierdoły”. Za jakiś czas w Polsce będzie jak w USA…..ktoś zawisi skórkę od banana na drzewie i zaraz będą szukać rasisty.

 6. Śmiem twierdzić, że symbole namalowane na ścianie nie są wcale faszystowskie. One są nazistowskie. Faszyści posługiwali się symbolem topora i ich głównym przedstawicielem był Mussolini a nie Hitler.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>