Strona główna / Bez kategorii / Ile burmistrz będzie zarabiał w nowej kadencji?

Ile burmistrz będzie zarabiał w nowej kadencji?

Na pierwszej sesji w nowej kadencji miejscy radni ustalą wynagrodzenie burmistrza. Znamy już projekt tej uchwały. Zakłada on, że pensja Michała Pyrzyka będzie taka, jak dotychczas i wyniesie 10.180 zł brutto. To maksymalna kwota, jaką zgodnie z obecnymi przepisami może dostawać burmistrz miasta do 20 tys. mieszkańców.

Czy zaproponowana stawka zostanie przyjęta dowiemy się 22 listopada. Na ten dzień zaplanowano pierwszą sesję Rady Miasta.

42 komentarze

 1. Pensja stosowna do wymagań jakie stawia miasto tej wielkości. Tylko czy to zawsze idzie w parze? Czy nie stwarza lub przyczynia się do sytuacji korupcjogennych? Bo myślę, że w obecnych czasach mało jest osób pracujących dla idei, zwłaszcza polityków. Stąd później tyle wątpliwości i zamieszania przy różnego rodzaju przetargach, zamówieniach publicznych itp. A więc pensja jak pensja,w porównaniu do niektórych stołków urzędniczych w Urzędzie, wcale nie wysoka, zważywszy, że to burmistrz podejmuje ostateczne decyzje a pozostali tylko mu towarzyszą. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że nad wszystkim zapanuje, przez całą kadencję w ramach swoich kompetencji, Rada Miasta.

 2. Szału ni ma

 3. mieszkanka slupcy

  a ile zarabiaja pracownicy nie kierownicy referatów,

  • Pracownicy przypuszczam, że kokosów nie zarabiają ale w granicach 4 tys. brutto mają, natomiast kierownicy referatów już wiele więcej, a na stołku sekretarza, skarbnika, czy też nie obsadzonym zastępcy, to są pieniądze w granicach zarobków burmistrza, co widać z oświadczeń majątkowych. Pytanie jest takie, czy te osoby a właściwie urzędnicy od kwitów powinny aż tyle zarabiać jak na warunki słupeckie. Burmistrz za wszystko odpowiada i zajmuje stanowisko z przyzwolenia wyborców a te osoby siedzą jak przysłowiowe myszy pod miotłą i robią dobrą kasę. Co na to Rada Miasta?

  • mieszkanka slupcy niestety pracownicy to nie kierownicy tego w BIP-ie nie ma, tak jak audytu nie ma a więc szału nie ma etc

 4. Tylko tyle za taka odpowiedzialność i stres? Śmiech na sali…

  • Wyborco!To Twoim zdaniem osoba na kierowniczym stanowisku powinna zarabiać ile?.Tyle samo co osoba siedząca na kasie w markecie. (nie obrażając pracowników marketów)Idąc Twoim tokiem rozumowania,to taki nauczyciel który pracuje np.18 godzin tygodniowo powinien zarabiać 1500zł miesięcznie.Tak by było najprościej!Moim skromnym zdaniem wystarczy żeby nasz rząd,kolejny już rząd skończył wkońcu z tymi wszystkimi przywilejami niektórych grup zawodowych A pieniądze będą na wszystko. Straż,Policja,Prokuratura,Nauczyciel to jedne z tych grup które są całe życie uprzywilejowane. Czym oni się różnią od innych ludzi?!Krew mnie zalewa jak nawet za niektórych Państwo płaci składniki ZUS.Czy to nie jest chory kraj!

 5. Tak jak w konspolu. Ale za co wiecej mu dac i tak nic nierobi. Zrobil promenade jak to wyglada jaka placa taka praca. Najlepszy żart stulecia wice starosta zostal facet po 70 siatce demensja te sprawy a kto będzie robil w tej Słupcy nikt madry i mlody tu nie zostaje bieda i rozpaczcz. Slupca Miasto Emerytów i i lumpeksow. Każdy z tad emigruje. Pozdrawiam wladze.

  • gościu 1500 to dla ciebie za ,,pierdzenie” w stołek, weź się najpierw za nauke i nie opowiadaj głupstw. Zweryfikuj swój mózg, bo widzę,że ci szwankuje. Oj żółć ci się wylewa, uważaj, bo wątroba ci wypłynie z tej zazdrości!ok

 6. Starczy mu.. Zawsze może dorobić. Policjant przeciętnie zarabia 2500 i też się pilnuje by nie być skorumpowany…

  • Ok!Prawda zabolała co?Jeszcze raz powtarzam.Zabrać wszystkie przywileje i problem z nierobami raz ma zawsze się skończy.

 7. A co z ulicą Przemysłową?

 8. Najnizszą krajową a ile?

 9. na tak biedne miasto to stanowczo za dużo

 10. Czyli ma słabe kwalifikacje a przede wszystkim umiejętności i doświadcznie zawodowe,stąd akceptacja pracy na niezmienionych wrunkach płacowych.

 11. a mnie się wydaje, że to za dużo jak na taki grajdoł jak Słupca

 12. Oczywiscie ze za dużo ludzie żyją na minimalnej a urzędasy rozbijają się za 8000 tys na ręke przeciez to jest kpina. A pozniej na nic nie ma pieniędzy nie bo skąd jak oni tyle zarabiają. Ja jak siedzę na kasie w sklepie to tez mam dużą odpowiedzialność bo jak się pomylę to wykładam ze swoich a na koniec miesiąca dostaje 3.000 na rękę ale musze się narobić

 13. mieszkaniec powiatu

  Policjant zarabia 2500,00 a do tego dodajcie wszystko co dostaje

 14. W zupełności tyle wystarczy. A jak się nie podoba to abdykacja. 🙂

 15. To jest chore. Dlaczego ma otrzymywać pensję w maksymalnej dopuszczanej przez prawo wysokości? Tyle powinni otrzymywać jedynie ci burmistrzowie, którzy na tle innych burmistrzów ponadprzeciętnie dobrze spisują się na swoich stanowiskach i jest to wyraźnie widoczne w rozwoju miast, którymi zarządzają. W przypadku burmistrza Słupcy trudno mówić nawet o przeciętności, a o ponadprzeciętności to już w ogóle. Słów mi już brakuje na to wszystko co się tutaj dzieje.

 16. gościu 1500 to dla ciebie za ,,pierdzenie” w stołek, weź się najpierw za nauke i nie opowiadaj głupstw. Zweryfikuj swój mózg, bo widzę,że ci szwankuje. Oj żółć ci się wylewa, uważaj, bo wątroba ci wypłynie z tej zazdrości!ok . Zostań nauczycielem, to też będziesz pracował za 15000, belzebubie.

 17. #niepopierampsl

  ale trzeba było startować w wyborach ktoś komuś zabraniał ?? z czego ten jad, za 5 lat wybory się starać startować i zarabiać
  tyle w temacie.

 18. Ekonomista! Twoja wypowiedz jest bardzo trafna ale u nas ta zasada prawie nigdy nie jest stosowana. Właśnie ponadprzeciętne osiągnięcia, wybitne zasługi, wykonywanie zadań ponad zakres obowiązków (…). A w naszych realiach odbywa się tak: jest fundusz – trzeba dać, ustala się najpierw ile pracownikom, ile kierownikom, ile szefostwu a następnie wszystkim równo jak leci, ot cała ponadprzeciętność.

  • Wyborco to czemu burmistrz nie odpowiada na petycje?

  • Anonim, jak nie odpowiada to napisz skargę na bezczynność organu zgodnie z kpa – do organu wyższego, czyli w zależności od rodzaju spraw, do Rady Miasta (od razu odrzucą) lub do Wojewody.

  • Skarga na bezczynność organu jest już w Radzie M
   iasta

  • Anonim – bardzo ładnie, teraz w ciągu miesiąca najpóźniej oczekuj odpowiedzi o sposobie załatwienia sprawy, a której rozstrzygnięcie powinno być w formie decyzji administracyjnej.

  • A Później skarga do wojewody

  • Nie do Wojewody, chyba, że się już teraz kwalifikowała do Wojewody, to i tak prześlą o czym Cię poinformują. A później do Sądu Administracyjnego.

  • Skarga w tym tygodniu poszła do wojewody bo rada miasta ją odrzuciła

  • Nie widziałem, żeby rozpatrywano na sesji Twoją skargę i została odrzucona? W tej sytuacji czekaj na odpowiedz Wojewody a pozostał jeszcze Sąd Administracyjny.

  • Burmistrz złamał prawo. Bo skarga na niego była skierowana do Rady Miasta. A on sam odpisał na tą skargę nie podając że można się od jego decyzji odwołać

  • Trudno cokolwiek ocenić, bo nie wiem czego skarga dotyczy. Ale wciąż masz prawo zaskarżyć sprawę do Sądu Administracyjnego albo poczekaj na reakcję Wojewody może On przekaże gdzie trzeba.

  • Czekam za decyzją wojewody. A sprawę zgłosiłem do Prokuratury Krajowej

 19. najlepiej zeby zarabiał tyle co robole w mostostalu to by sam szukał nowych firm dających prace

 20. Były Wójt

  Nawet bardzo wysoka płaca nie gwarantuje że korupcji nie będzie.
  Najlepszym ograniczeniem korupcji to kara w postaci dożywotniego zakazu pracy w
  urzędach państwowych i samorządowych, zakaz pracy w przedsiębiorstwach gdzie jakiekolwiek choćby małe udziały
  maiałoby Państwo lub Samorząd.
  Czyli za karę powinni pracować w firmach całkowicie prywatnych gdzie na wolnym rynku trzeba wypracować dochód.
  Wierzcie mi tego to oni bardziej się boją od więzienia i taka kara ograniczy bardziej korupcję niż wysoka płaca.

 21. KOMENTARZ TYGODNIA WITOLDA GADOWSKIEGO: Wystrychnęli mnie na dudka! – O ekspresowych poprawkach do ustawy o Sądzie Najwyższym, o karze wymierzonej mi przez krakowski sąd po pozwie znanej pieniaczki, o początkach kariery miliardera Leszka Czarneckiego, o nowych zdjęciach z prawdopodobnej inscenizacji TVN-u, o Stefanie Michniku, o nadchodzącej rozprawie z Ringer Axel Springer i o tym, jak będzie wyglądać starcie kandydatów na prezydenta Polski. youtu.be/mk9UbzKUbJU

 22. te wynagrodzenie z pewnością nie jest wysokie. Za wysokie z pewnością jest wynagrodzenie kierownika MZWIK – blisko 13 tys zł/m-c oraz kierownika MZEC – około 10 tys zł oraz emerytura ponad 5 tys zł/m-c. Kierują „wielkimi” zakładami po ponad 20 osób.

  • Pazerność ich wykończy. Tyle emerytury i jeszcze pracują. Ktoś musiał ich powtórnie przyjąć do pracy bo żeby dostać emeryturę musieli rozwiązać stosunek pracy. A pracodawcą ich jest burmistrz. Niestety ta formacja tym się charakteryzuje nepotyzmem i kumoterstwem, coś za coś, z rodziny ktoś dostał zatrudnienie w zamian za wodę, itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>