Strona główna / Bez kategorii / Kamera obserwuje kosze na śmieci

Kamera obserwuje kosze na śmieci

Od tygodnia kamera obserwuje kosze na śmieci przy blokach Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy.

Na razie spółdzielnia dysponuje jedną przenośną kamerą, która będzie zmieniać swoją lokalizację, ale w przyszłości ma się ich pojawić więcej. Monitoring funkcjonuje od minionego piątku. – Jakość obrazu jest dobra, tak więc autorów bałaganu może czekać niemiła niespodzianka – mówi Henryk Lewandowski, prezes spółdzielni. Wkrótce przy koszach na śmieci zamontowane mają także tablice z informacją, że teren jest monitorowany. Kamera ma pomóc władzom spółdzielni w walce z osobami, które podrzucają śmieci. – Niektórzy twierdzą, że mieszkańcy całego miasta mają prawo korzystać ze śmietników spółdzielni, co absolutnie nie jest prawdą. Każdy przecież ma obowiązek płacić za swoje odpady i mieć własne pojemniki. Dlatego chcemy walczyć ze zjawiskiem podrzucania nam śmierci przez osoby, które nie mieszkają na terenie Spółdzielni. To tak samo, jakbym wszedł na czyjąś prywatną działkę i tam wrzucił do pojemnika śmieci – tłumaczy Henryk Lewandowski i zapowiada, że zarejestrowane przez kamerę zdjęcia osób podrzucających odpady będą przekazywane policji z wnioskiem o ich ukarania.

Z podrzucaniem śmieci wiąże się jeszcze jeden problem. – Nasi mieszkańcy często tłumaczą, że sami nie segregują śmieci właśnie dlatego, że do wspólnych koszy na terenie spółdzielni inni podrzucają odpady. Liczymy na to, że jeśli uda nam się ten problem wyeliminować, skłonimy naszych mieszkańców do lepszej segregacji. Już teraz, aby ułatwić segregację wymieniamy pojemniki na bardziej funkcjonalne i cały czas staramy się uświadamiać ludzi – mówi prezes.

23 komentarze

 1. Najwiecej odpadow przywoza: Pani z I…su, pizzerie wieczorami i ludzie z działek. Każdy oszczędza jak może.

 2. to samo zjawisko wystepuje w spoldzielni Mostostalowiec,ale w tym zakresie nic sie nie robi .Smieci wyrzucane sa kazdego dnia przez ludzi z miasta podjezdzaja samochody prywatne i cale worki ida do kontenera,ba samochody male dostawcze z napisami „remonty” wyrzucaja cale worki i odpady po remontach.Czy6 to tak powinno wygladac.???????????????????????????????

 3. a jeżeli są podrzucane wyroby sortowane np. szkło lub plastik to też jest problem czy tylko z śmieciami mieszanymi ?

 4. mieszkaniec Osiedla

  Trzeba podjąć z tymi patologicznymi zachowaniami niektórych osób, firm, zdecydowaną walkę, właśnie w ten sposób. Brawo Panie Prezesie i życzę wygospodarowania dalszych środków finansowych na następne kamery i konsekwencji w zgłaszaniu naruszeń prawa do organów ścigania. Może wspólnie tą patologię pokonamy.

 5. Nie rozumiem jaki sens ma podrzucanie śmieci do cudzych pojemników, skoro wysokość opłaty za wywóz odpadów w ogóle nie zależy od ich ilości. Co to niby daje temu kto wyrzuca swoje śmieci do cudzych kontenerów? Przecież nie zaoszczędzi na tym ani złotówki.

  • Na pewno nie ma zawartej umowy o wywóz odpadów , bo po co jak można podrzucić ?

 6. dobrze a jak jest taka sytuacja, mieszkam poza słupcą w domu i place za smieci oraz mam mieszkanie w słupcy i tez place za smieci to czy moge wyrzucac smieci w slupcy tz na osiedlu na ktorym mam mieszkanie ? i podjade sobie samochodem pod kosz na smieci i wyrzuce sobie smieci i sfilmuje mnie ta kamerka i co mandat dostane a pozniej bede wyjasnial po urzedach i tracił czas i pieniadze, jakis obled

  • mieszkaniec Osiedla

   Nie kombinuj, tylko wyrzucaj śmieci tam gdzie faktycznie je generujesz, czyli te z mieszkania w Słupcy wyrzucaj w Słupcy i tyle w tym temacie.

 7. a jest gdzies powiedziane ze tam gdzie generuje tam mam wyrzucac ? mam taką fantazje żeby sobie śmieci wyrzucac do kosza kolo bloku i co ?? to nie jest kombinacja wielu ludzi tak ma i dlaczego nie moze tego zrobic ? jak sie proponuje jakies rozwiazania nalezy przewidywac maksymalna ilosc nastepstw tych rozwiazan i nikt nie bedzie mi mowil ze biale jest biale a czarne jest czarne !

  • mieszkaniec Osiedla

   Możesz fantazjować nawet w nie tej tematyce ale będziesz za nie płacił, właśnie kamery Ci w tym pomogą.

 8. gdybyś czytał ze zrozumieniem to właśnie ja o tym mówie ! płacę w domu i w bloku !!! czego nie rozumiesz ? i bede wyrzycał gdzie chce tylko chodzi mi o poźniejsze wyjaśnianie sprawy na któórą nie mam czasu ! Dla przypomnienia z poprzedniej wypowiedzi cytuje
  „mieszkam poza słupcą w domu i place za smieci oraz mam mieszkanie w słupcy i tez place za smieci”, może to za dużo informacji dla ciebie było i nie odnotowałeś ? i mam prośbe nie pisz już do mnie ok ani nie komentuj bo to naprawde do niczego z twojej strony nie prowadzi a mi nie ułatwia, mam nadzieje że taka ilość informacji cie nie przytłoczyła, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 9. gdybyś czytał ze zrozumieniem to właśnie ja o tym mówie ! płacę w domu i w bloku !!! czego nie rozumiesz ? i bede wyrzycał gdzie chce tylko chodzi mi o poźniejsze wyjaśnianie sprawy na któórą nie mam czasu ! może to za dużo informacji dla ciebie było i nie odnotowałeś ? i mam prośbe nie pisz już do mnie ok ani nie komentuj bo to naprawde do niczego z twojej strony nie prowadzi, mam nadzieje że taka ilość informacji cie nie przytłoczyła, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 10. Jest takie coś jak: REGULAMIN UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU
  NA TERENIE MIASTA SŁUPCY. http://miasto.slupca.pl/wp-content/plugins/download-attachments/includes/download.php?id=3212
  To jest obowiązujące prawo miejscowe, mamy się do niego obowiązek stosować, a nie fantazję. Wrzucanie odpadów do „cudzego” pojemnika jest naruszaniem również prawa własności. Spółdzielcze, to nie znaczy „niczyje”. To prywatna własność Spółdzielców, tak jak we wspólnocie, to prywatna własność członków wspólnoty. Kolega „woesław” ma nasz polski charakter. Ma dom poza Słupcą, Tam np są opłaty od mieszkańca. Więc zgłasza, że tam nie mieszka, bo ma mieszkanie w Słupcy itd itp :))

 11. mieszkaniec Osiedla

  woesław – może pozwolisz wyrzucać śmieci u siebie tzn. poza Słupcą mieszkańcom Spółdzielni ze Słupcy, mam nadzieję, że się na to zgodzisz, o ile podejdziesz do tego ze zrozumieniem.

 12. jak sam powiedziałeś i tu sobie sam zaprzeczasz spółdzielcze to nie niczyje otóż jestem mieszkańcem tej spółdzielni i to też należy do mnie, gdybyś czytał ze zrozumieniem nie ośmieszałbyś się, to z mojej strony wszystko… zresztą odnoszę wrażenie że masz jakieś zatwardzenie że ktoś ma mieszkanie oraz dom, ale to tylko taka FANTAZJA oraz małe wrażenie…

 13. mieszkaniec Osiedla

  Proponuje, żebyś poniósł się fantazji i wyrzucał śmieci we Wrześni.

 14. teksańska masakra piłą mechaniczną

  z mojej strony proponuję abyś został mieszkańcem osiedla w Maroko będziesz miał szansę przepłynąć się pontonem

  • mieszkaniec Osiedla

   Nie wyśmiewaj się z uchodźców bo możesz skończyć na wysypisku.

 15. mieszkaniec osiedla majcy działke na ROD

  Abc PISZE:
  2019-03-21 z 15:07 „Najwiecej odpadow przywoza: […] i ludzie z działek. Każdy oszczędza jak może.”

  „ludzie z działek” to w większości mieszkańcy osiedla Niepodległości czy np. Kilińskiego – zakładamy że wszyscy płacą

  co na to mówi nam fantazja? Jak wracam do domu po grilu z działki i wypiłem TAM PEPSI to pustą butelkę mogę wyrzucić pod moim koszem pod blokiem czy nie?

  i gdzie jest granica? o ile niektórzy zgodzą się na butelkę to co z workiem pełnym śmieci 120 litrów – śmieci wygenerowałem na działce?

  Wyjaśnienie dla tych co działki nie mają: Na ROD RÓŻA nie znajdziecie żadnego kosza.

 16. W sobotę wieczorem albo w piątek przy kontenerach „gratowisko” ,mieszkańcy bloków wynoszą meble , odpady remontowe , kartony po meblach , sprzęty agd itp , widok jak na wsi !

 17. Chodzi tu raczej o ludzi mieszkajacych na dzialkach np. za wieżą ciśnień a nie o ludzi posiadajacych dzialki na Róży.

 18. Panie Prezesie Lewandowski ,Brawo podjął Pan sluszną walke z ludżmi,którzy mają zero kultury i łamią przepisy.Te kamery pozwolą wyłapać tych osobników i surowo ich ukaraźć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>