Strona główna / Bez kategorii / Koniec z asystentami

Koniec z asystentami

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych, która zakłada likwidację stanowisk doradców i asystentów w urzędach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich.  Celem nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych jest przyjęcie takich rozwiązań, które mają wychodzić naprzeciw „oczekiwaniom społecznym oraz zmniejszyć koszty funkcjonowania administracji samorządowej”.

„Istniejące dotychczas gabinety polityczne stracą podstawę prawną swojego istnienia. Ustawa stanowi, że umowy pracowników samorządowych gabinetów politycznych, tj. osób zatrudnionych na stanowiskach doradców i asystentów, wygasną po upływie 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy” – głosi treść komunikatu.

Autorzy ustawy w uzasadnieniu podkreślali, że „gabinety polityczne” na szczeblu samorządowym stają się przyczółkiem do tworzenia miejsc pracy dla osób związanych partyjnie z urzędującymi władzami samorządowymi, a doradcy i asystenci nie posiadają żadnych kwalifikacji do zajmowania takiego stanowiska. Wskazywali też na oszczędności, jakie ma przynieść projekt, szacowane „na 50 mln złotych rocznie”.

Na piątkowej sesji nadzwyczajnej wójt Grażyna Kazuś poinformowała, że asystent Bogdan Kukulski od grudnia zajmie stanowisko urzędnicze ds. inwestycji.

 

 

3 komentarze

  1. Czyli po znajomości pracę wszędzie znajdzie. Typowy nepotyzm

  2. Czyli, przepraszam, co się kuźwa zmieniło? Koszty spadły? Wzrosły, bo trzeba było dopełnić wszystkich formalności związanych ze stanowiskiem pracy… A Bogdan jak pracował, tak pracuje…

  3. Nie pracuje a przychodzi do pracy a w niej doskonali umiejetnosci gry w pasjans na kompie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.