Strona główna / Bez kategorii / Król: przewodniczący stosuje dyktat. Będzie wniosek o odwołanie Gałana?

Król: przewodniczący stosuje dyktat. Będzie wniosek o odwołanie Gałana?

Nie milkną echa dotyczące wczorajszej sesji rady powiatu słupeckiego. Radni opozycji mają wiele zarzutów wobec przewodniczącego Piotra Gałana.

Jak mówi nam Mariusz Król, lider klubu PSL-u w radzie powiatu, radni opozycyjni zastanawiają się nad złożeniem wniosku o odwołanie przewodniczącego na najbliższym posiedzeniu. Jak mówi nam Mariusz Król – Przewodniczący nie dopuszcza radnych do głosu, komentuje wnioski radnych, jest przewodniczacym dla wybranych radnych, wybiórczo dopusza radnych do głosu. Steruje dyskusją tak, żeby pod adresem zarządu nie padły krytyczne głosy. Tym samym łamie zasady demokracji i stosuje dyktat wobec radnych. 

 

102 komentarze

 1. Mieszkanka Słupcy

  Panie radny Król, jest Pan w błędzie, bardzo mało osób myśli i ocenia podobnie jak Pan. Robi Pan zamęt w powiecie, tylko komu i czemu ma to służyć?
  Niech Pan zacznie decydować tak jak inni inteligentni i rozsądnie radni. Kombinować to Pan już zaczął przed wyborami, czy sam Pan wie czego chce? Dobra powiatu, czy jednostki…?
  My podziwiamy Pana Przewodniczącego Rady za klasę i sprawne prowadzenie wszystkich sesji.

  • J. D. Schulze

   Mieszkanka Słupcy, skąd wiesz, ile osób myśli tak jak radny Król? Twój wpis, podobnie jak innych zwolenników „dobrej zmiany”, przypomina czasy komunizmu realnego socjalizmu, w którym ludzie wypowiadali się zgodnie z linią kierownictwa KC PZPR, a taką teraz partią, która skupia tego typu osoby jest PiS. Wszelka krytyka, mówienie o nadużyciach władzy sprawowanej przez „dobrą zmianę” jest traktowane przez wszelkie mass media, jak i osoby prywatne związane z PiS, jak odchylenie od normy.

  • J. D. Schulze

   Nie może mieć klasy i poważania Przewodniczący, który kreuje się na autokratę jako spiker powiatu.

  • Też radna, ale nie w powiecie

   Panie radny Król!
   Niech Pan się weźmie do roboty, albo niech Pan szybko zrezygnuje z mandatu radnego, bo traci Pan cenny czas na jątrzenie i pomówienia. Nie po to radnych wybierano, aby walczyli między sobą. Od dawna widać, że nie zależy Panu na tym, aby wspólnie pracować dla dobra powiatu, dla dobra nas wszystkich. Co Pan mądrego wniósł jako radny, jest już Pan parę miesięcy w nowym składzie radnych? Jeszcze nic…
   A czym Pan zasłynął w poprzednich kadencjach… Też właściwie niczym, tylko podchodzą i i manipulacją… Raz zrezygnuję, raz wystartuję… Ma Pan fuchę w Urzędzie, to niech się Pan bierze do roboty, w końcu za coś Panu płacimy ( my wyborcy). Bo z tego co widać, to tylko Pan się ślizga.
   Niech Pan ma świadomość, że do końca życia Pan Radnym nie ma będzie…

 2. Jimi Hendrix

  Galan the Best

 3. mieszkaniec

  Odwołać to powinni wyborcy Pana albo lepiej nie wybrać. Słyszał Pan raport Pana Starosty co wyprawiała Pana partyjna koleżanka albo przynajmniej przez Pana partię namaszczona i jeszcze ma Pan tupet obrażać takim wnioskiem Pana Przewodniczącego. Wstydź się Pan, o ile Pan go masz.

  • Dokładnie, Pan Mariusz Król chyba zapomniał, że był w zarządzie poprzedniej kadencji i to on też odpowiada za ten bałagan ze szpitalem.

  • Też się pod tym podpisuje

  • J. D. Schulze

   mieszkaniec, daj namiar na RAPORT Starosty. Informacja wygłoszona na sesji nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek raportem. Była to subiektywna ocena Starosty, na którą to ocenę niewątpliwie miały wpływ informacje przekazywane przez radną Natalię Bobrowską – Bartkowiak zatrudnioną w słupeckim szpitalu. Ocena ta niewątpliwie wynikała z osobistej niechęci Starosty do byłej już dyrektor Wiśniewskiej, jak też ze stanu zapalnego w środowisku zarówno lekarskim, pielęgniarskim, jak i pozostałych pracowników szpitala. Ktoś kto nieprzerwanie głosi teorie o mobbingu ze strony byłej już dyrektor Wiśniewskiej w sytuacji, gdy nie istnieje żaden prawomocny wyrok stwierdzający dopuszczenie się mobbingu, narusza dobra osobiste Pani Wiśniewskiej. Ciekawe czy chociaż jedna osoba ze strony rzekomo mobbingowanych zgłosiła rzekomy mobbing organom ścigania? Zawsze znajdzie się mniej lub więcej niezadowolonych pracowników, tyle, że niezadowolenie nie musi oznaczać mobbingu. Niejeden z zapalonych przeciwników Pani Wiśniewskiej nawet nie wie, jakie przesłanki muszą być spełnione, żeby można było mówić o mobbingu ze strony pracodawcy.

 4. Mieszkanka S

  Pan Mariusz to już w g…. robi bo żonke ze szpitala z roboty mogą przypadkiem zwolnić….
  Spoko znajdzie się miejsce w Urzędzie Miasta. Tak jak dla P. Mariusza sie znalazło. Jak widac można ukończyć rolnika a potem byle jaką pedagogike i zostać urzędnikiem…

  • Takich jak ten Pan po wyższej szkole powszechnej (wsp), nie mylić z renomowaną kiedyś Wyższą Szkołą Pedagogiczną, w różnych instytucjach i nie tylko, pracuje więcej osób. Jak sam skrót sugeruje, szkoły powszechnej nie da się nie ukończyć (na szczeblu podstawowym obowiązkowo a na szczeblu wyższym za pieniądze-tzw. czesne). Dlatego też poziom posiadanych kwalifikacji i umiejętności czy to urzędników, czy też innych pracowników, po tych wyższych szkołach powszechnych („uczelniach”) słupeckich, wrzesińskich, tureckich,jarocińskich, jest daleki od normy. Nazwałem je szkołami powszechnymi, bo decydującym w głównej mierze warunkiem ich ukończenia była płatność czesnego.

  • J. D. Schulze

   Mieszkanka S, póki co, niektóre osoby ubiegające się o mandat radnego miejskiego czy powiatowego znalazły zatrudnienie w Starostwie pod rządami Jacka Bartkowiaka. Czyżbyś o tym nie wiedziała?

 5. Nareszcie powiat ma mądrego i wykształconego Przewodniczącego w osobie Pana Piotra Gałana. A przyglądając się Panu z Królowi podobno liderowi PSL warto doradzić że rządzenie celem się już skończyło. PSL w przeszłości wystarczająco garną do siebie a Powiat miał za nic. Czas na mądrych i rozważnych takich jak Piotr Gałan. Czas oczyścić Powiat ze … którzy tylko mącą. Kto za?

  • J. D. Schulze

   Nie taki mądry ten Przewodniczący skoro myśli powoli i ma problem ze zrozumieniem rzeczy oczywistych, takich jak prawo Radnych do uzyskania odpowiedzi w temacie przyczyn odwołania dyrektor Wiśniewskiej.

  • Szatan w aureoli

   Papier potwierdzający wykształcenie nie zawsze idzie w parze z wiedzą i logicznym myśleniem. Jak się zostaje Przewodniczącym Rady Powiatu Słupeckiego, to pierwsze co się robi, to zapoznaje się ze Statutem Powiatu Słupeckiego. Czy Przewodniczący Gałan to zrobił? Wydaje się, że mógł to zrobić, ale pobieżnie i niechlujnie. Sam nie wiem, czy powinienem podejrzewać Przewodniczącego o niestaranność czy o stronniczość w prowadzeniu obrad. Może o jedno i drugie? Dlaczego Przewodniczący nie stosuje się np. do postanowień par. 31 pkt 1 Statutu Powiatu Słupeckiego, który to paragraf nakazuje otworzyć dyskusję nad każdym z punktów. Dyskusja w przedmiocie sprawozdania Zarządu z działalności w okresie międzysesyjnym nie została otwarta przez Przewodniczącego Gałana. Ciekawe dlaczego Przewodniczący Gałan sprowadził punkt o sprawozdaniu do przedstawienia jedynie przez Starostę?

  • Mieszkam w powiecie.

   Do Ramzesa : Bardzo trafne i obiektywne stwierdzenie! Trzeba zrobić wszystko, aby tego radnego mąciciela usunąć z Rady Powiatu. Dosyć już nakombinował przez te wszystkie swoje kadencje. Czas na mądrych radnych realnie oceniających sytuację. Czas Pana Króla, już się powinien skończyć. Nie widać niczego, co by określało, że radny chce dobra dla powiatu. Jak dziecko, pozwala się podpuszczać i tego nie widzi. Co za radny…!!!!

 6. Król przez działania Wiśniewskiej odszedł z zarządu. Jak nic mi nie umknęło to Król żadnym słowem nie bronił partyjnej koleżanki. Czytanie ze zrozumieniem się kłania

  • Tak, ale odszedł stosunkowo późno. A nieprawidłowości były od wielu lat. Poza tym odszedł i co? Nic z tym nie zrobił

  • mieszkaniec

   Wszystko jest zrozumiałe, chodzi o wniosek Pana Króla o odwołanie Pana Przewodniczącego w obronie jego partyjnej koleżanki, która słusznie nie została dopuszczona do głosu, biorąc pod uwagę zarzuty pod Jej adresem ze strony Pana Starosty.

  • radca prawny

   nie wiesz „mieszkaniec”, że kazdy ma prawo do obrony…?

  • Słupczanka

   Anonim :
   Przeoczyłeś bardzo dużo konkretnych i prawdziwych faktów, a szkoda.

 7. Bardzo sprytna taktyka polityczna. Zarzuty wobec dotychczasowej pani dyrektor szpitala są tak grubego kalibru, że nie bardzo można jej bronić. Więc zaatakujemy pana Gałana i odwrócimy uwagę społeczeństwa… Nic z tego. Już nie…

  • Taka:
   I o to właśnie chodzi. Tylko nie wszyscy jeszcze zrozumieli.

 8. Mariusz, przestań !!!! Pan Galan dobrze prowadzi obrady. Pani Wiśniewska miała okazję na poprzedniej radzie wypowiedzieć się i skorzystała z niej. Nowa ekipa sprząta po was bałagan. Podziękuj im bo jest za co. Twój czas jeszcze nie nadszedł a już się kończy.

  • Do Jan! Ciekawe kto posprząta po Was w całym kraju?! Oby Twoje dzieci to Ci kiedyś przypomniały!!!

  • Też słupczanka

   Super Panie Janie!!! Taka prawda

 9. Gdzie pracuje Pana Żona Panie Radny ?

  • Na zwolnieniu lekarskim jest.

  • J. D. Schulze

   Szpital, a która z osób ubiegających się z ramienia PiS o mandat czy to radnego miejskiego czy powiatowego znalazła już zatrudnienie w Starostwie Powiatowym?

  • Przyjaciel Pisu

   O ile się nie mylę zona Króla zaczęła pracę w szpitalu, jak ten był jeszcze u Kazusiowej i nie bawił się w politykę….

  • J. D. Schulze, a może napiszesz że PiS nie rożni się od PSL-u?

  • W SP ZOZ w Słupcy pracuje żona pana radnego.

  • Też słupczanka

   Oj podpisuję się z wykrzyknikiem!
   Niby klub PSL, a rozrabia tylko Król. Reszta milczy że spuszczonymi głowami, ciekawe???
   Ale cóż… dietki się należą, to zawsze jakiś dodatek do emerytury…

 10. Pan Przewodniczący Gałan pokazał klasę i kulturę.

  • Haha…medyk ?Masz rację pokazał kulturę pisssisowską. Będziemy pamiętać.

 11. Tylko robi wszystko pod publikę i próbuje skłocić taki jego cel. Odszedł z zarządu bo głośno się zrobilo a marzyła mu się posada starosty. Ale nikt glupi nie jest

 12. Piotr Gałan

  Proszę o jeden przykład niedopuszczenia do głosu radnego z mandatem. Wszystkie sesje są rejestrowane i udostepniane opinii publicznej. Zadaniem przewodniczącego jest prowadzenie obrad zgodnie z porządkiem obrad. Prowadząc sesje Rady Powiatu najwyższą wagę przywiązuję do tego aby wartość merytoryczna debaty dominowała nad przekazem partyjnym. Glosowałem za informacją Starosty dotyczącą powodów odwołania dyrektor szpitala. Motywacja Starosty moim zdaniem powinna być upubliczniona powody dostępne opinii publicznej. Natomiast jeżeli chodzi o ocenę merytoryczną powodów odwołania pani dyrektor leży ona tylko i wyłącznie w kompetencji sadu pracy. Nie potrafię zrozumieć lub może uzasadnić intencji przeprowadzenia rozprawy nad odwołaniem p. Wisniewskiej z funkcji dyrektora szpitala podczas V sesji Rady Powiatu Słupeckiego.

  • exsłupczanin

   A nie uważa Pan, że Rada ma prawo do poznania argumentów drugiej strony? Jest Pan przewodniczącym całej Rady, a nie tylko dla radnych koalicji… Nigdy nie byłem miłośnikiem PSL-u i Pani Wiśniewskiej, ale w tych trudnych dla demokracji czasach traktowałem samorządy jako ostatni bastion praworządności i zasad – tymczasem Przewodniczący Rady robi wszystko, żeby uniemożliwić Radnym wyrobienie sobie opinii na dany temat na podstawie jak najszerszych i niejednostronnych informacji… Bardzo to PiS-owskie niestety… Jeżeli sprawa jest oczywista, to Pani Wiśniewska mogłaby się co najwyżej pogrążyć. Jeśli nie jest oczywista, to dajcie jej się wypowiedzieć. Boi się Pan, że kogoś przekona?

  • Dokładnie tak, ma Pan rację. Sesja nie jest miejscem do emocjonalnej dyskusji w tak gorącym temacie. Prowadzi Pan obrady bardzo merytorycznie i z klasą, której niestety niektórym brakuje.

  • J. D. Schulze

   Piotr Gałan, skoro zadaniem przewodniczącego jest prowadzenie obrad zgodnie z porządkiem obrad, to dlaczego Pan ten porządek złamał nie dopuszczając Pani Iwony Wiśniewskiej – jako obywatela – do głosu w ramach wolnych wniosków? Każdy obywatel ma prawo uczestniczyć w sesjach rady powiatu, i jeżeli prosi o głos, to powinien być mu ten głos udzielony. Pan oznajmił Pani Wiśniewskiej, że ma wystosować wniosek do Pana i podać cel, dla którego chciała zabrać głos. Czy na te sesje przychodzi aż tylu obywateli z nieskończoną ilością pytań, że nie mógł Pan udzielić głosu obywatelce Wiśniewskiej, zważywszy na fakt, że jeden z punktów porządku obrad dotyczył Jej osoby jako dyrektora szpitala? Na dzień dzisiejszy nikt nie wie o czym chciała mówić obywatelka Wiśniewska. Domniemywać można, że o SP ZOZ w Słupcy, ale jest to tylko domniemanie. Może chodziło obywatelce Wiśniewskiej o zupełnie coś innego? Tego już się raczej nie dowiemy.
   Gdzie w pytaniach o powody odwołania dyrektor Wiśniewskiej widział Pan przekaz partyjny, jeżeli pytania te padły ze strony zarówno dwóch radnych PSL, jak i radnego PiS – Pana Kasprzyka. Pani Iwona Wiśniewska przedstawiona została jako zły manager i z tego powodu zwolniona – ujmując rzecz w skrócie, a w istocie rzeczy chodzi o to, że Iwona Wiśniewska jest związana z PSL znienawidzonym przez PiS, który postanowił przeprowadzić czystkę. Jeżeli motywacja Starosty powinna być upubliczniona to kompletnie niezrozumiałym jest dlaczego prawa do uzyskania wyjaśnień odmówił Pan Radnym na sesji w dn. 31 stycznia br.? Jeżeli wyjaśnienia Starosty były mało precyzyjne to Radni mieli prawo pytać i powinni byli na swoje pytania uzyskać odpowiedź. Pan zaś tak poprowadził sesję w temacie odwołania Pani Wiśniewskiej, że Radni tak naprawdę usłyszeli tylko to, co zamierzał i chciał powiedzieć Starosta i praktycznie nic ponad to. Interesujące jest też to, że napisał Pan o motywacji Starosty, a przecież Zarząd podejmując jednogłośnie uchwałę 5/ 2019 w sprawie odwołania Dyrektora SP ZOZ w Słupcy do motywacji tej się przyłączył popierając ją. W zwolnieniu dyrektor Wiśniewskiej można dopatrzeć się tylko przekazu partyjnego. Członkowie Zarządu Powiatu Słupeckiego nie byli dociekliwi, jeśli chodzi o zbadanie argumentów Starosty za odwołaniem dyrektor Wiśniewskiej . Wykazali się minimalizmem. Zwykła uczciwość nakazywałaby zbadać zasadność argumentów Starosty przed oddaniem głosu.

   „… Natomiast jeżeli chodzi o ocenę merytoryczną powodów odwołania pani dyrektor leży ona tylko i wyłącznie w kompetencji sadu pracy. Nie potrafię zrozumieć lub może uzasadnić intencji przeprowadzenia rozprawy nad odwołaniem p. Wisniewskiej z funkcji dyrektora szpitala podczas V sesji Rady Powiatu Słupeckiego…” – cytat za Panem, Przewodniczący Gałan.
   Myli się Pan… Merytorycznej oceny przyczyn odwołania dyrektor Wiśniewskiej powinien dokonać Zarząd Powiatu Słupeckiego w składzie Jacek Bartkowiak, Czesław Dykszak, Andrzej Bernat, Aleksandra Kazuś – Wróblewska. Na obradach Zarządu w dn. 10 stycznia 2019 r. merytorycznej oceny ze strony Pana Dykszaka, Pana Bernata i Pani Kazuś – Wróblewskiej ponad wszelką wątpliwość zabrakło. Ci Państwo uznali za pewnik argumenty Starosty Jacka Bartkowiaka.

   Dlaczego audyt został zlecony dopiero po odwołaniu dyrektor Wiśniewskiej? Wyniki audytu maja być znane do końca marca br. Przyczyną odwołania było rzekome ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. Czy Zarząd przed odwołaniem dyrektor Wiśniewskiej ustalił czy do tego naruszenia doszło? Odpowiedź brzmi NIE. W kwestii audytu, który ma zostać przeprowadzony… Jak przyznał Starosta audyt został zlecony pracownikom Starostwa. Na ile będzie wiarygodny? Kto z pracowników Starostwa przeprowadzi audyt obiektywnie narażając się tym samym na zwolnienie z pracy? Mocno podejrzane jest też to, że na Sesji Rady Powiatu w dn. 31 stycznia 2019 r. Starosta wymienił audytorów według stanowiska urzędniczego, ale nie podał żadnego nazwiska, chociaż był o to poproszony.

   Niech więc Pan, Panie Przewodniczący Gałan nie propaguje dub smalonych, że ocena merytoryczna odwołania dyrektor Wiśniewskiej leży tylko i wyłącznie w kompetencji sądu. Wcześniej leżała w kompetencji Zarządu Powiatu Słupeckiego. Nikt na Sesji Rady Powiatu w dn. 31 stycznia 2019 r. nie chciał przeprowadzać rozprawy. Byli Radni, którzy chcieli poznać powody tego zwolnienia. Żaden z Radnych nie wykazywał zapędów do dopuszczenia się oceny czy odwołanie było zasadne czy bezzasadne. A skoro nie potrafi Pan zrozumieć czy może uzasadnić intencji, o których Pan wspomniał to może, jak zwykł mawiać Jacek Bartkowiak – obecny Starosta – rozumiem, że niektórzy myślą wolniej, no ale bez przesady.

  • Panie Piotrze Gałan. Proszę robić swoje i nie ulegać naciskom. Proszę nie wdawać się w niemerytoryczne dyskusje na sesjach i dbać o porządek zebrania. Wszyscy wiemy jak długo rządziło PSL w Słupcy i jak mogą być rozbudowane układy. Każda merytoryczna uwaga, czy próba dokonywania pozytywnych zmian w lokalnym środowisku Słupcy czy Strzałkowa może kogoś boleć. Zatem jeżeli chcemy iść do przodu jako powiat trzeba nam ludzi kompetentnych zdecydowanych i merytorycznie uzasadniających swoje cele. Zatem liczymy, że Powiat Słupca i Gmina Strzałkowo w końcu odżyje. Może będzie więcej inwestorów i lepsze zarobki. Odnośnie jeszcze rozbudowy szpitala to był chory pomysł, który będzie tylko generował potężne koszty a na poważne leczenie czy operacje i tak będziemy jeździć do ośrodków akademickich w Poznaniu czy Łodzi. Chyba w Słupcy nikt nie zdecyduje się na poważną operację!

  • 76yth, właśnie przyznałeś, że nie masz zaufania do słupeckich lekarzy, którzy z dniem 01 lutego 2019 r. wrócili do słupeckiego szpitala. A taki był krzyk, że odeszli i wielka radość ze strony ich zwolenników, że wrócili. I po co to było skoro będziecie wybierać szpitale poznańskie?

  • J. D. Schulze

   Panie Przewodniczący Rady … Zarzucił Pan na V Sesji , że radni ( Pani Kusiołek, Pan Król, Pan Kasprzyk ) odbiegają swoimi pytaniami od porządku obrad, albowiem punkt obrad dotyczył informacji Starosty o powodach odwołania dyrektor Wiśniewskiej . Tak był Pan zaintrygowany ukróceniem dociekliwości w/ w Radnych, że przeoczył Pan głównego sprawcę złamania porządku obrad, czyli samego Starostę. Jeżeli punkt obrad dotyczył powodów odwołania dyrektor Wiśniewskiej to wystąpienie Starosty powinno sprowadzić się do powodów odwołania znanych Staroście na dzień 10 stycznia 2019 r. , czyli dzień posiedzenia Zarządu w przedmiocie odwołania. Na tenże dzień Starosta dysponował tylko wiedzą o karze ponad 8 i 5 tys., o tym, że dyrektor Wiśniewska nie wystąpiła z wnioskiem o nieprzedawnienie roszczeń, i że nie wykonała w odpowiednim terminie obowiązku wypłat ratownikom medycznym. Cała reszta zarzutów, którą przedstawił Starosta na V Sesji w ramach informacji o powodach odwołania nie mogła być przyczyną tego odwołania, albowiem informacje te uzyskał Starosta już po dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektor Wiśniewskiej i po objęciu funkcji pełniącego obowiązki dyrektora SP ZOZ w Słupcy Pana Rafała Spachacza.

 13. Król nie poddawaj się !

 14. Powodem złożenia przeze mnie rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Powiatu Słupeckiego jest sytuacja jaka ma miejsce w słupeckim szpitalu. Chodzi mi przede wszystkim o niewłaściwą w moim przekonaniu politykę informacyjną dotyczącą rozbudowy i obecnej sytuacji w szpitalu. Osoby odpowiedzialne za te działania nie wywiązują się należycie z powierzonych im zadań. Uważam, że Burmistrzowie, Wójtowie, radni, ale przede wszystkim mieszkańcy powiatu powinni być informowani o sytuacji związanej z rozbudową i funkcjonowaniem szpitala na bieżąco, nie tylko podczas sesji rady powiatu. Jest to konieczne tym bardziej, że informacje, które pojawiają się w prasie i mediach społecznościowych nie do końca odzwierciedlają stan faktyczny i tym samym wymagają na bieżąco wyjaśnień i sprostowań.

  Radny Powiatu Mariusz Król

  Jak widać pan Król, tylko chciał poprawienia polityki informacyjnej, do której Starostwo, czyli zarząd Powiatu, czyli pan Król zatrudniło :specjalistę”, Nic tu nie ma że odszedł przez działania Wiśniewskiej.

  • To czemu wtedy pan Król nie pytał ilu lekarzy odeszło….?
   Czemu nie był przeciwny wirtualnemy ordynatorowi i placeniu ma za jeden dzień pracy w miesiącu 8 tys.złotych plus dodatkowo 120 zl za dyżur w tym samym dniu?
   Czemu pozwalal na to??????i na inne kanty ?
   I można zadawać wiele innych podobnych pytań.
   Jak radna Czerniak czuje sie teraz? Mam nadzieję ,ze chociaż trochę jest jej glupio….

  • Anonim :
   Poprzednia ” nie daj Boże, ale dyrektorka, to przyjaciółka partyjna i nie tylko Pana Króla. Był bardzo częstym gościem na kawie. Dlaczego nie wystąpił o jej usunięcie dużo wcześniej? Znał jej podłe poczynania… Teraz robi z siebie błazna powiatowego. Co zrobił dobrego… Nic… Tylko przeszkadza… Ma nadzieję na lepszy fotel? Ten który dostał już nie wystarcza??? Za wysoko Pan mierzy….

 15. Jaki to Król to jest wiraszka

 16. Skoro na sesji jest punkt: wolne wnioski, to dlaczego Przewodniczący wybiera sobie mówców, zwykłe chamstwo. Starosta mówi to, co chce aby lud przekazywał dalej, aby wywołac jeszcze większą agresję, herezje niesamowite, co drugie to kłamstwo. Gratulujecie mu za odwagę? Za to, że mówi co chce, a Wy go słuchacie? Może tak zajął by się tym co obiecał, a nie wytyka tylko błędy. Oprócz zamalowania grafitii coś jeszcze zrobił?

  • no prosze jaki/a pan/i xxx dokladny zadaj soobie pytanie ile czasu urzeduje pan bartkowiak a ile poprzednicy.przecież kazdy wie co dzieje sue wokol prawda?to nie zadna tajemnica.zeby rozliczac pana bartkowiaka jest jeszcze czas…teraz jest czas rozliczyc psl.pana Krola i innych kolegow.

  • opserwatorka

   do obserwator… Bartkowiak skupia się na zwalnianiu… nie bedzie miał czasu na realizację obietnic np. na rzecz niepełnosprawnych… i czemu jeszcze obiecywanych inwestycji nie widac…

  • Zrobił i robić będzie… Czystki… Na nic więcej nie starczy mu czasu, bo zatraci się w tych czystkach… Oby tylko w obłęd nie popadł… Chęć zemsty potrafi odebrać rozum i prowadzi do samozniszczenia…

  • Słupczanka

   To ktoś z PSL pisze na pewno…

 17. J. D. Schulze

  Piotr Gałan uległ autorytarnym metodom stosowanym przez PiS, chociaż sam jest z PO. Przynosi ujmę PO swoim bezpardonowym potraktowaniem Pani Iwony Wiśniewskiej jako obywatela, jak i sposobem prowadzenia obrad, albowiem KNEBLOWAŁ swoim zachowaniem możliwość obiektywnego wyjaśnienia sprawy odwołania dyrektor Iwony Wiśniewskiej. Punkt porządku obrad dotyczył informacji o powodach odwołania. Bez względu na to, jak ten punkt był sformułowany Radnym, którzy byli zainteresowani uzyskaniem informacji, a niewątpliwie była to Pani Kusiołek, Pan Kasprzyk i Pan Król, przysługiwało prawo zadawania pytań w związku z wyjaśnieniami udzielonymi przez Starostę. Starosta powiedział tyle, ile chciał powiedzieć. Niektórzy Radni mogli chcieć wiedzieć więcej. Przewodniczący Gałan liczy na bierność Radnych i ma nadzieję doprowadzić do ich deaktywności. Pani Wiśniewska z funkcji dyrektora SP ZOZ w Słupcy została zwolniona dyscyplinarnie przez Zarząd Powiatu, czyli 4 osoby. Zwolnienie nastąpiło po praktycznie biernym wysłuchaniu ze strony członków Zarządu stanowiska Starosty i radcy prawnego Arkadiusza Grzechowiaka. Całe obrady w sprawie zwolnienia trwały dokładnie PÓŁ GODZINY. Czy Zarząd aby na pewno był dobrze zorientowany w zasadności zarzutów pod adresem dyrektor Wiśniewskiej? Śmiem twierdzić, że nie. Jeżeli zarzuty zostały w mało dokładny sposób przedstawione członkom Zarządu na posiedzeniu Zarządu w dn. 10 stycznia br., to kiedy z powodami zwolnienia dyrektor Wiśniewskiej mieli zapoznać się pozostali Radni, jeżeli nie na Sesji Rady Powiatu w dn. 31 stycznia br. ? Przewodniczący Gałan skutecznie zainteresowanym Radnym to uniemożliwił komentując za każdym razem, że punkt obrad dotyczył tylko udzielenia informacji przez Starostę. Panie Gałan, jak jest informacja, to trzeba się liczyć z pytaniami. Pytania ze strony kilku Radnych w żaden sposób nie zakłócały przebiegu obrad i nie były w konflikcie z porządkiem obrad.

  • Ola z przedszkola

   Schulzce przypominam ,że PIS wygrało w demokratycznych wyborach ile razy powoływałeś się na ten argument gdy PSL był u korytka więc nie mów nic o demokracji twoje skomlenie jak pieska spuszczonego z łańcucha nic nie pomoże powiem więcej następne wybory też przegrasz sromotnie z swoimi idolami z PSL-U

 18. Nie lubię poniedziałku

  PIS w SŁUPCY Straszna historia.

  • Taka właśnie ciemnota nastała ! Wschód się rozwija! Śmiech

  • Uchodźców trzeba było przyjąć nakarmić ubrać dać pracę i schronienie nad głową .Ale 98 % z nich to imigranci i to nie zarobkowi bo oni roboty się nie chwycą tylko oni tu przypływają na socjal i darmowe życie

  • Słupczanka

   Ja patrzę na Pana Starostę, jako na człowieka, a nie traktuję Go jako jednego z pisiorów. Nie popieram działań PIS-u w kraju. Jeśli chodzi o stanowisko Starosty, uważam, że jest człowiekiem na odpowiednim miejscu. Dajcie Mu normalnie pracować… Radni poprzednich kadencji niech nie utrudniają, to razem zrobicie wiele.

 19. Szatan w aureoli

  Według zapewnień Starosty Bartkowiaka i Przewodniczącego Gałana Zarząd ponosi odpowiedzialność prawną za zwolnienie dyscyplinarne dyrektor Wiśniewskiej. To akurat jest oczywiste. Ciekawe czy wezmą na siebie odpowiedzialność materialną, jeśli Pani Wiśniewska wygra sprawę i będzie miała zasądzone odszkodowanie. Kto z Zarządu będzie pierwszy chętny, żeby wyskoczyć z prywatnych pieniędzy na poczet ewentualnego odszkodowania? Nikt. Wyskoczymy z pieniędzy jako podatnicy.

  • Nasi kochani peeselowcy martwi się o odszkodowanie pani dyrektor. To maksymalnie trzy wypłaty. To duuuużo mniej niż ekwiwalent za urlop z ponad 5-ciu lat. Mam nadzieję, że prawnicy starostwa wiedzą, że ekwiwalent przedawnia się po 3 latach?

  • obserwator, troche wiecej tych wyplat niz sugerowane przez ciebie trzy.

 20. J. D. Schulze

  W nawiązaniu do komentarza Piotra Gałana, który to komentarz zamieścił ów Przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego na FB na stronie Kuriera Słupeckiego odpowiadam:

  Te, Gałan, nauczycielu i dyrektorze placówki oświatowej… Na słownik ortograficzny z diety brakuje? Czasu na naukę na studiach brakło? Nie kompromituj się Pan. Poprawna pisownia to „odpowiedziałbym”, a nie „odpowiedział bym”. Który z Radnych – Pani Kusiołek, Pan Król czy Pan Kasprzyk zabrali głos nie w temacie? To były nadzwyczaj precyzyjne pytania, konkretne. Żadne z tych pytań nie odbiegało od tematu. Co Panu tak zależało, żeby wymienionym Radnym przerywać i komentować ich wypowiedzi? Czyżby obawiał się Pan, że Starosta nie poradzi sobie z pytaniami, tak jak nie poradził sobie z pytaniem o nazwiska osób, które mają przeprowadzić audyt? Pani Wiśniewska nie otrzymała odmowy udzielenia głosu w punkcie dotyczącym informacji na temat odwołania. Odmowa z Pana strony udzielenia głosu Pani Wiśniewskiej nastąpiła w punkcie dotyczącym wolnych wniosków. Przegiął Pan po całości. Chciała zabrać głos jako obywatel. Czego Pan kłamie, że nie było chętnych do zabrania głosu w punkcie „Wolne głosy”? Pani Iwona Wiśniewska była chętna – JAKO OBYWATEL. A Pan do Pani Wiśniewskiej, że ma na piśmie podać cel. Dlaczego na jednej z wcześniejszych sesji Pan Andrzej Kiełbowicz nie usłyszał, że ma wystąpić na piśmie o udzielenie głosu i podać cel? Dlatego, że startował na radnego miejskiego z listy PiS? Pisemny wniosek w niektórych okolicznościach byłby uzasadniony, ale nie w tym przypadku. Gdyby ktoś w ramach wolnych wniosków chciał wygłosić referat na temat dyktatorów na świecie, to z całą pewnością powinien zapowiedzieć taki zamiar wcześniej. Wnioski u każdego obywatela uczestniczącego w sesji mogły zrodzić się na skutek tematów obrad. Co niewłaściwego jest w ewentualnym wystąpieniu obywatela, który chce być może usłyszeć dodatkowe wyjaśnienia w związku z tematami podjętymi na sesji? Za Pana sprawą w sferze domniemania pozostanie, o czym w wolnych wnioskach chciała mówić Pani Wiśniewska jako obywatel. Wie Pan co to domniemanie, nauczycielu od „odpowiedział bym”? Ma Pan rację, że sesja Rady Powiatu to nie imieniny u cioci. Na imieninach przy kielichu nie ma „porządku obrad”. Można spodziewać się wszystkiego, łącznie z niezachowaniem szacunku dla gości. Po Przewodniczącym Rady Powiatu mamy prawo oczekiwać zachowania elementarnych zasad kultury w uszanowaniu praw obywatelskich, i szacunku względem obywatela, który prosi o głos w ramach wolnych wniosków.

  • wróżka zębuszka

   Podczas poprzedniej kadencji Rady Powiatu Słupeckiego (2014-2018), gdy PSL miał 13 szabel na 17 radnych ( pozostałe 2 z PiS, 1 SLD i 1 Obywatelski Powiat) i wyborze na przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego Pana Bogdana Jastrzębia zamiast zapytać się czy ktoś we wolnych wnioskach chce zabrać głos to szybko zamknął bardzo krótko trwającą sesję. Natomiast Pan Andrzej Kiełbowicz na sesji kończącej I sesję ( 4.12.2018) pogratulował wyboru na starostę i wicestarostę Panów Jacka Bartkowiaka i Czesława Dykszaka przy okazji w krótkiej obiektywnej przemowie z racji istnienia 20-lecia reaktywacji powiatu słupeckiego przypominających wszystkich starostów. A więc do kogo miał pisać pismo w sprawie gratulacji do byłego Pana Bogdana Jastrzębia czy do nazwisko nowego przewodniczącego nie było jeszcze znane?
   A na końcu czy Jurgen Dietmar Schulze jako anonimowy obywatel na Fb sprawdzał czy istnieje autentyczny, gdyż mamy na świecie parę miliardów osób i być może istnieje niemieckojęzyczny mieszkaniec? i co wtedy zawiesi swój profil czy zamknie go?

  • J. D. Schulze

   wróżka zębuszka,
   do kogo Pan Kiełbowicz miał napisać pismo z prośbą o udzielenie mu głosu w sprawie gratulacji? Po prostu do Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego, bez wymienienia go z nazwiska. Po wyborze nowy Przewodniczący otrzymałby to pismo do rozpatrzenia.
   Pośród paru miliardów osób nazwiska i imiona się dublują. Przeoczyłaś, że nie podszywam się pod żadną konkretną osobę o tym samym nazwisku.
   Takie oczywiste fakty, a jednak dla ciebie zbyt skomplikowane do ogarnięcia.

 21. Podobno w zamieszaniu po kradzieży to złodziej krzyczy najgłośniej, żeby łapać złodzieja. Jutro w szpitalu zaczyna się audyt, więc słuchać wrzaski, jaka ta nowa władza okrutna. Kto krzyczy najgłośniej???

 22. galan to zdrajca

  • knuje, knuje aż uknuje

   może marzy mu sie jakiś intratny urząd… krążą takie pogłoski

 23. Piotr Gałan

  Przepraszam, że nie dołożyłem wystarczającej staranności w redagowanie tekstu na FB i umieściłem komentarz z błędem. Staranność, jaką charakteryzuje się Schulze w manipulacji i kreowaniu alternatywnej rzeczywistości pewnie wynika z faktu, iż bierze za to pieniądze. Jeżeli mu pozwolimy to ważniejsze od powodów odwołania będą błędy przewodniczącego na FB, sfera domniemania? Przecież p. Wisniewska jako dyrektor opowiadała o sytuacji szpitala 1,5 godz. na IV sesji. A jeżeli chodzi o pisemne wnioski o głos to jako pierwszy został poproszony p. A. Kiełbowicz przed III sesją.

  • Wspaniale pan prowadzi sesje powiatu. Oby tak dalej!
   Dziwię się, że nie przerwał Pan wystąpienia dyrektorki na IV sesji, gdy gadała takie głupoty ” trudne sprawy „. Powinien Pan się jej zapytać, czy te przepisy dotyczyły tylko szpitala słupeckiego, czy wszystkich szpitali? Bo jakoś wszystkie sobie poradziły tylko jeden słupecki nie. Podziwiam Waszą cierpliwość.
   Widzę, że będzie Panu trudno w tej kadencji, bo ma Pan przynajmniej trzech radnych wojowników i jeszcze więcej radnych niemych czy głuchoniemych.
   Życzę powodzenia w wypełnianiu tej trudnej roli.

  • J. D. Schulze

   Do PIOTR GAŁAN

   Zatraciłeś się pan całkowicie na rzecz PiS, co jest wbrew logice Platformy Obywatelskiej, która jest partią opozycyjną wobec PiS i działa konsekwentnie przeciwko narzucanemu przez „dobrą zmianę” autorytaryzmowi. Rodzi się pytanie, co pan z tego ma panie Gałan? Czyżby PiS obiecał panu jakieś profity z tego powodu, że bezkrytycznie popiera pan linię partyjną PiS? Działasz pan wbrew logice PO. Dlaczego akurat teraz na myśl przyszedł mi Judasz i jego 30 srebrników? Panie Gałan, jeżeli jesteś pan ortograficzną nogą, to nie usprawiedliwiaj się pan przypadkowym brakiem staranności. Nauczycielowi taki brak staranności nie przystoi. Powody odwołania dyrektor Wiśniewskiej nie były ważne dla radnych Kazuś – Wróblewskiej, Bernata i Dykszaka. Bezspornie potwierdza to przebieg  obrad Zarządu Powiatu w dn. 10 stycznia br., kiedy to podjęto uchwałę 5/ 2019 o odwołaniu dyrektor Iwony Wiśniewskiej. Bezkrytycznie uwierzyli Staroście nie próbując zapoznać się z zarzutami inaczej niż poprzez bierne wysłuchanie Starosty. Żadnych merytorycznych pytań w kwestii zarzutów. Nic. Jakby wszystko było z góry ukartowane. Co stało na przeszkodzie, żeby na posiedzenie Zarządu w dn. 10 stycznia br. zaprosić Panią Wiśniewską i dać Jej możliwość obrony? Widzisz panie Gałan, nie potrafisz pan zrozumieć, że są ludzie, którzy charakteryzują się starannością działania bez względu na to czy biorą za to pieniądze czy działają pro publico bono. Panu płacą podatnicy i za pracę nauczyciela i za sprawowanie mandatu radnego, w dodatku Przewodniczącego Rady, a mimo to uprawiasz pan partyzantkę. Ja, za moje komentarze, nie wziąłem nawet 5 groszy. Nie wszyscy panie Gałan są interesowni i przeliczają, co się im opłaci, a co nie. Na IV sesji, którą pan przywołujesz, dyrektor szpitala nic nie wyjaśniała. Na III zabrała głos. Nikt wtedy dyrektor Wiśniewskiej nie postawił zarzutów, które usłyszał pod Jej adresem Zarząd Powiatu w dn. 10 stycznia br., a które to zarzuty legły u podstaw Jej odwołania. Opowiadanie o sytuacji szpitala na III sesji, jeszcze przed posiedzeniem Zarządu, w którym to posiedzeniu nie uczestniczyła, a na którym podjęto uchwałę o Jej odwołaniu, nie jest tożsame z możliwością odniesienia się do zarzutów i to tak ciężkich, że ich konsekwencją była dyscyplinarka. O jakim 1,5 godzinnym wystąpieniu dyrektor Wiśniewskiej na IV sesji napisałeś panie Gałan? IV sesja trwała 1 godz 6 min. Dyrektor Wiśniewska, jak wspomniałem, na niej nie przemawiała. Znowu przeprosisz pan za brak należytej staranności? Sesja, na której dyrektor Wiśniewska mówiła o szpitalu, to była III sesja. I nawet na tej III dyrektor Wiśniewska nie przemawiała 1,5 godz. Cała sesja trwała 2 godz. 38 min. Pani Wiśniewska zaczęła wystąpienie w 13 minucie drugiej godziny. Skończyła w 3 minucie trzeciej godziny. Obliczyć ci panie Gałan, ile minut trwało wystąpienie dyrektor Wiśniewskiej czy sam sobie pan poradzisz z prostym działaniem matematycznym? Panie Gałan, pana problem nie tkwi w mojej staranności. Pana problem to pana niestaranność, żeby nie powiedzieć elementarny brak poczucia obowiązku.

  • No coż, Jadwigo, rola Przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego nie byłaby trudna, gdyby Przewodniczący Gałan zapoznał się ze Statutem Powiatu Słupeckiego.

 24. Dyrektor Wiśniewska to już historia i to niestety niechlubna teraz niech PSL się martwi kto następny a nie chcecie odwołania Pana Gałana. Panie burmistrzu Pyrzyk niech się pan dobrze zastanowi czy PSL owi się to opłaca

 25. słupczanin

  Brawo Gałan odpowiedni człowiek na fotelu przewodniczącego rady powiatu

  • Tak. To prawda. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Pana Gałana.
   Nie dopuszcza do pyskówki.
   A co chciała powiedzieć Pani była dyrektor?
   Że to nie prawda ,ze jej przykro…..Wątpię

  • dziad z PSL-u

   A Bogdan Jastrząb poprzednik był najgorszy…

  • Jaśminowa panna

   Tosia… kto chciał pyskować na ostatniej sesji? Schizę masz.

 26. Nie pij wodki, bo od wodki rozum krotki

 27. J D Schulze jest Pani naprawdę starannie wyćwiczona Cytuję,,Dyrektor Wiśniewska, jak wspomniałem, na niej nie przemawiała. ,, Nie jak wspomniałem tylko jak wspomniałam łaskawa Pani. Pozdrawiam Panią serdecznie

  • J.D Schmelz się pomylił , ależ to upokorzenie dla PSl-u być nie może ,a taki był nieomylny- przezorny potrafił przewidzieć przyszłość wróżyć z fusów i zakłamać rzeczywistość proponuję mu zmienić nicka na zakłamana pani-przecież wiemy kto to jest

  • przecież wiadomo kto się kryje za tym nickiem

 28. J. D. Schulze

  Szymborska i Poznaniak, zajmijcie się ustaleniem własnej tożsamości, a na koniec pocałujcie się nawzajem w dupę.

  • Wielką dupa -odpowiedni nick dla Pani-panie Schulce-dodał bym jeszce zakłamana i podła-najładniejsza też Pani nie jest-ale to kwesta gustu

  • J. D. Schulze

   Anna, mojej partnerce rozmiar mojej dupy, jak i czego innego, odpowiada. Na facjatę też nie narzeka. Zajmij się więc swoją dupą i swoim ryjem.

 29. J. D. Schulze

  Panie Przewodniczący Rady … Zarzucił Pan na V sesji , że radni ( Pani Kusiołek, Pan Król, Pan Kasprzyk ) odbiegają swoimi pytaniami od porządku obrad, albowiem punkt obrad dotyczył informacji starosty o powodach odwołania dyrektor Wiśniewskiej. Tak był Pan zaintrygowany ukróceniem dociekliwości w/ w Radnych, że przeoczył Pan głównego sprawcę złamania porządku obrad, czyli samego Starostę. Jeżeli punkt obrad dotyczył powodów odwołania dyrektor Wiśniewskiej to wystąpienie Starosty powinno sprowadzić się do powodów odwołania znanych Staroście na dzień 10 stycznia 2019 r., czyli dzień posiedzenia Zarządu w przedmiocie odwołania. Na tenże dzień Starosta dysponował tylko wiedzą o karze ponad 8 i 5 tys., o tym, że dyrektor Wiśniewska nie wystąpiła z wnioskiem o nieprzedawnienie roszczeń, i że nie wykonała w odpowiednim terminie obowiązku wypłat ratownikom medycznym. Cała reszta zarzutów, którą przedstawił Starosta na V Sesji w ramach informacji o powodach odwołania nie mogła być przyczyną tego odwołania, albowiem informacje te uzyskał Starosta już po dyscyplinarnym zwolnieniu dyrektor Wiśniewskiej i po objęciu funkcji pełniącego obowiązki dyrektora SP ZOZ w Słupcy Pana Rafała Spachacza.

 30. J. D. Schulze

  Statut Powiatu Słupeckiego nie nakłada obowiązku złożenia wniosku na piśmie przez osobę, która nie ma mandatu radnego, a która chce zabrać głos. Par. 31 pkt 5 stanowi wręcz, że Przewodniczący Rady może udzielić głosu osobie nie będącej radnym. Może nie oznacza musi. Jednakże nie ma w tym Statucie zapisu, który uzależniałby udzielenie głosu osobie bez mandatu radnego od złożenia pisemnego wniosku.

  • Pani wielka brzydka dupo (J.D.Schmelz)
   wylewaj swoje żąle ,gdzie indziej lub idz do konia ma dużą głowę to wysłucha twych PSL-owskich bredni-zajmij się czyms pożytecznym-poprawa swojej urody -zacznij biegać tylko błagam nie bełkotaj cały czas jak osoba chora psychicznie.

 31. J. D. Schulze

  Par. 6 pkt 3 Statutu Powiatu Słupeckiego stanowi:
  Zarząd i komisje Rady pozostają pod kontrolą Rady, której składają sprawozdania ze swojej działalności.

  Jak Rada ma kontrolować Zarząd, jeżeli Przewodniczący Rady nie wprowadza do porządku obrad punktu w przedmiocie dyskusji nad sprawozdaniem Zarządu? Dlaczego Przewodniczący Rady zapytał radnych o pytania odnośnie sprawozdań komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego i Promocji, a nie pomyślał o tym, żeby zapytać radnych czy mają pytania odnośnie sprawozdania Zarządu z jego działalności w okresie międzysesyjnym?

  Przewodniczący Rady ma obowiązek czuwać nad zapewnieniem warunków niezbędnych do wykonywania przez radnych ich mandatu – par. 12 pkt 7 Statutu Powiatu Słupeckiego. Tymczasem Przewodniczący nie zarządza dyskusji nad sprawozdaniami z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym. Poza tym, dlaczego inne sprawozdania są doręczane radnym wraz z porządkiem obrad, a sprawozdanie Zarządu z działalności w okresie międzysesyjnym nie? Przynajmniej tak wynika z przebiegu V Sesji Rady Powiatu Słupeckiego.

  Nie dość, że Przewodniczący nie otworzył dyskusji nad sprawozdaniem z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym, to jeszcze zrobił wszystko co mógł, żeby ograniczyć dyskusję w przedmiocie punktu o informacji o powodach odwołania dyrektor Wiśniewskiej.

 32. J. D. Schulze

  Panie Starosto, kończ Waść, wstydu oszczędź… sobie, nie mi… Powiedział Pan, że uzyskanie opinii Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy w przedmiocie odwołania dyrektor Wiśniewskiej było niemożliwe, albowiem według Pana Rady Społecznej w poprzednim kształcie już nie było, a nowej Rady Społecznej jeszcze nie było. Dalej wywodził Pan na V Sesji Rady Powiatu Słupeckiego, że w związku z tym, i taka była opinia Pana Grzechowiaka, radcy prawnego Starostwa, opinia była niemożliwa do uzyskania. To tak – według Pana -, jakby pytać poprzednich radnych o coś, co wykonuje nowy Zarząd. Na koniec dodał Pan „prawny absurd”.

  Wie Pan co jest w tym najbardziej absurdalne? To, że zarzuca Pan byłej dyrektor SP ZOZ Słupca, Pani Iwonie Wiśniewskiej, nieprzestrzeganie przepisów, a co robi Pan? Pan ich w ogóle nie zna. Można też założyć, że znane są Panu przepisy dotyczące działalności Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy, ale celowo Pan je przeinacza na potrzeby zwolnienia Pani Wiśniewskiej z funkcji dyrektora SP ZOZ w Słupcy.

  Rada Społeczna SP ZOZ w Słupcy działa na podstawie:

  1. Ustawy o działalności leczniczej

  2. STATUTU SP ZOZ w Słupcy

  3. Regulaminu Organizacyjnego SP ZOZ w Słupcy

  STATUT SP ZOZ w Słupcy w par. 17 pkt 1 stanowi, że kadencja Rady Społecznej trwa 4 lata. Dalej w tym samym paragrafie 17 pkt 3 Statut stanowi: „ PO UPŁYWIE KADENCJI RADY SPOŁECZNEJ, DOTYCHCZASOWA RADA SPOŁECZNA WYKONUJE SWOJE UPRAWNIENIA STATUTOWE DO CZASU POWOŁANIA NOWEJ RADY”.

  Par. 16 pkt 1 d Statutu SP ZOZ w Słupcy bezspornie stanowi, że do zadań Rady Społecznej należy przedstawianie podmiotowi tworzącemu, wniosków i opinii w sprawach rozwiązania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej z Dyrektorem.

  Dlaczego Pan skłamał mówiąc, że nie było możliwości uzyskania opinii Rady w przedmiocie odwołania dyrektor Wiśniewskiej z funkcji SP ZOZ w Słupcy?

  Razem z Panem powinni wstydzić się pozostali członkowie Zarządu , tj. Pani Kazuś – Wróblewska, Pan Bernat i Pan Dykszak.

 33. słupczanin

  Panie Schulze , Pyrzyk czy Król obojętnie jak się Pan nazywa widać że jest Pan mentalnie związany z PSL em , myślę że trudno pogodzić się z wolą wyborców i spokojnie siedzieć gdzie wasze miejsce

  • J. D. Schulze

   Słupczanin, wiesz jaka była wola wyborców? Nie dopuścić PiS do władzy w mieście ( zero mandatów ) i najwięcej mandatów dla PSL w powiecie. To, że Jacek Bartkowiak został Starostą, to następstwo kuriozalnej w skali kraju koalicji. Bartkowiak nie rządzi „na podstawie” woli wyborców. To była wola „srebrnikowych” radnych.

  • Z kim mentalnie zwiazani sa przeciwnicy PSL?

  • Schilce jak jesteś taki mądry to zmien ordynację wyborczą .To ,że koalicjanci dogadali się bez udziału PSL-to nie ich wina może z ludzmi takiego pokroju jak Ty buraku nikt już nie chce rozmawiać ,a jak widzisz naruszenie przepisów to zgłoś to do prokuratury ,ale tego nie zrobisz bo wyszedłbyś na durnia , zresztą nie wiele ryzykujesz bo itak nim jesteś

 34. J. D. Schulze

  Jeżeli to, co na V Sesji Rady Powiatu Słupeckiego powiedział Starosta, że według opinii radcy Arkadiusza Grzechowiaka niemożliwe było uzyskanie opinii Rady Społecznej SP ZOZ w Słupcy ze względu na to, że starej Rady już nie było, a nowej jeszcze nie było, to może Starosta zwalniając radcę Hendrysiaka zwolnił nie tego radcę co powinien był zwolnić?

 35. słupczanin

  Chcemy normalnego powiatu słupeckiego bez PSL u bez ich układów i kolesiostwa

 36. Nadchodzi kolesiostwo jakiego powiat nie widział…

  • Niestety…. Wystarczy przyjrzeć się uważnie zachodzącym zmianom kadrowym.

 37. Słupczanka

  To ktoś z PSL pisze na pewno…

 38. Mieszkam w powiecie.

  Do Ramzesa : Bardzo trafne i obiektywne stwierdzenie! Trzeba zrobić wszystko, aby tego radnego mąciciela usunąć z Rady Powiatu. Dosyć już nakombinował przez te wszystkie swoje kadencje. Czas na mądrych radnych realnie oceniających sytuację. Czas Pana Króla, już się powinien skończyć. Nie widać niczego, co by określało, że radny chce dobra dla powiatu. Jak dziecko, pozwala się podpuszczać i tego nie widzi. Co za radny…!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>