Strona główna / Bez kategorii / Księża apelują: Uszanujmy to święte miejsce!

Księża apelują: Uszanujmy to święte miejsce!

Do administrującej słupeckim cmentarzem parafii pw. św. Wawrzyńca dociera w ostatnim czasie wiele skarg dotyczących cmentarza. W minioną niedzielę, na mszach świętych księża poruszyli tę kwestię. – Prosimy, aby na cmentarzu nie spacerować z psem i nie jeździć rowerem, uszanujmy to święte miejsce. Jest wiele skarg, że takie przypadki się zdarzają – mówili księża. Przy okazji przypomnieli o konieczności segregacji śmieci oraz prosili o odnawianie dzierżawy miejsca na grób po upływie 20 lat od pochowania.

7 komentarzy

 1. Nie za bardzo wierzę by ludzie na spacer chodzili na cmentarz z psem.Idą tam ludzie którzy odwiedzają groby swoich bliskich a jak przy okazji zabierają ze sobą psa to jakie to wielki grzech. Chyba że pies robi kupę i właściciel nie sprzątnie

  • Trzeba czarnym za pieska zaplacic i bedzie ok

  • Popieram odpowiadamy za zachowanie naszych czworonogow .mysle ze pies nie narobi żadnych szkód one tez tęsknia

 2. Ludzie starsi odwiedzaja swoich zmarlych na rowerach komu to tak bardzo przeszkadza nie sadze aby ktos robil na cmentarzu wyscigi

 3. bez przesady.Pies tez stworzenie ,wlasciciel jak idzie z psem musi mieć ze sobą woreczek na nieczystosci i tyle.To co mA GO UWIĄZAĆ p[rzy bramie cmentarnej ? po grobach nie chodzi.Nie przesadZajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  nastepna sprawa to rowery ,Nikt po grobach nie jeżdzi tylko alejkami,przestańcie szukać dziury w całym.U Ojca sdw.Na audiencji w owym czasie byla osoba z psem przewodnikioem i Papież serdecznie sie przywital.Pies to stworzenie ,ktore ma serce ,uczucia i kocha.skoNczcie już raz na zawsze z tym tematem,bo to zaczyna już bulwersować parafian.

 4. A parking na 1 listopada nie przeszkadza?

 5. Jaki to grzech jak ukochany pupil przychodzi odwiedzić swojego właściciela? Raczej nikt nie wybiera się na cmentarz z psem ot tak sobie, bo żadne to fajne miejsce do spacerowania. A akcji z rowerem to w ogóle nie rozumiem. Niejedna osoba ma problem z chodzeniem, a rower przynajmniej daje możliwość podjechania na grób bliskich. Osoby, które zgłaszają takie ,”przewinienia” niech najpierw sobie zrobią rachunek sumienia, jakimi są katolikami. Trzeba być dobrym człowiekiem a nie tylko szukać przewinień u innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>