Strona główna / Bez kategorii / Kto zostanie burmistrzem? WYBORCZA SONDA

161 komentarzy

 1. Pan J. strasznie zarozumiały , , ta gazetka to oszczerstwo

 2. Jeden ma klasę a drugi bawi się w ,,satyrę”. Poza tą żałosną satyrą nic więcej nie widzę.

  • ciagly wedrowca

   Do Słupczan Bartkowiak też będzie miał satyryczne podejście.. Przykre, ale prawdziwe.

 3. Znam obu kandydatów oraz ich dokonania jakimi mogą pochwalić się.
  Wybór mam prosty …….a jest nim
  Michał Pyrzyk bo w tym przypadku obietnice. znajdują pokrycie w dokonaniach.

  • Naprawdę??? No nie!!! Naprawdę???????????????????????? Jakie? Gdzie????????? Chyba w siedzibie psl-u !!!!!!!!!!!!!

  • I PSL dostanie tym razem czerwona kartkę!

 4. Tylko michał , bo ta satyra Jacka oczerniła nie tylko Słupcę , ale powiat

  • To nie satyra Jacka, to mój stary się w to bawi…

  • J. D. Schulze

   Za dzień, może dwa, będzie recenzja „Furmanki”. Jak nie tu, to na pewno na fb na profilu Jürgen Dietmar Schulze. Zapraszam.

 5. pslowcy do roboty, a nie pisanie komentarzy.

  • Krystyna ..

   Jak dla mnie to na Burmistrza chciala bym ,żeby został Pan Michal Pyrzyk ….

  • Oni się do roboty nie nadają

  • Oni się do roboty nie nadają. Basenu tak nie utrzymają nie będzie stać miasta szkoły no proszę was we wrzesni był zamknięty bo zaa duże koszta a slupca ma utrzymać i tak ludzie będą jeździć do innych miast bo u nas nie ma nic w planach dla dzieci zwykła uboga pływalnia.

 6. Kiedy i gdzie odbędzie się debata wyborcza pomiędzy Bartkowiak-Pyrzyk, bo chodzą słuch, że pan Pyrzyk rejteruje.

  • Dariusz Dylewski

   Planowane są dwie debaty organizowane jak zwykle przez Kurier Słupecki. Pierwsza 10 października z kandydatami na Burmistrza miasta Słupca, druga z kandydatami na radnych powiatowych maksymalnie 5 z jednego komitetu w terminie 17 października. Obie debaty w kinie Sokolnia od godz 18.00

  • J. D. Schulze

   Na debatach trzeba będzie podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, bo jak nie to blok, czy bez podania danych osobowych tez zostanę wysłuchany i uzyskam odpowiedź?

 7. ja nie jestem ani pisowcem ani pslowcem, ale wiele się nasłuchałem o Panu Jacku i powiem tak:
  zagłosuje na niego tylko ten co nie ma pojęcia kim On jest i jakie ma podejście do ludzi i do władzy. Uważajcie wyborcy bo można wpaść z deszczu pod rynnę

 8. Prosty człowiek

  Za blokowanie rozwoju firm w Słupcy i poprawę buty mieszkańców – Pyrzyk i PSL Won ze Słupcy ! Prosże podac jedną firmę która powstała za czasów Pyrzyka ? Jedną ! Co sprowadził do Słupcy ?wielkie NIC ! tyle lat takie możliwości i nic nie zrobili żeby poprawić byt mieszkańców . WON

  • mieliśmy z tej opcji Wice marszalka ,pracowal w sejmie i NIC NULLL ZERO zalatwila dla Slupcy,żaden zaklad nie powstal.Zagórow,Wrzesnia potrafili zadbać o swoich mieszkancow.Ludzie….opamietajcie sie

  • J. D. Schulze

   Zwolennikom Jacka Bartkowiaka wydaje się, że inwestora można ULOKOWAĆ, jak napisał jeden ze zwolenników tego kandydata. To się kojarzy z gospodarką centralnie planowaną realnego socjalizmu, gdzie lokowano rozne zaklady, szczególnie przemyslu ciezkiego, nie zwracajac uwagi na przeslanki ekonomiczne. Przyklad: Nowa Huta powstala w celu zniszczenia inteligencji krakowskiej. Nikt też nie zwracał uwagi na ekologię, lokując elektrownię na węgiel brunatny w pobliżu kompleksow leśnych, takich jak np. KARKONOSKI PARK NARODOWY, co doprowadziło do klęski ekologicznej w przypadku Karkonoszy. Kraków zaś do tej pory dźwiga się ze skutków zanieczyszczeń. Jeżeli PiS chce wrócić do gospodarki centralnie planowanej realnego socjalizmu, to musi się liczyc z nastepstwami zniszczen ekologicznych tej księżycowej ekonomii. Polityka PiS prowadzona w sprawie zrodel energii odnawialnej, w ktorej PiS raz wspiera farmy wiatrowe, a za chwilę odchodzi od tej polityki, jest przykladem sterowania gospodarką w sposob reczny przypominajacy gospodarkę centralnie planowana realnego socjalizmu.

  • normaly człowiek

   Panie J.D. Schulze czyli Września bardzo źle robi że tak się rozwija ? Totalne bzdury Pan pisze które miały miejsce za czasów chyba komunistów. To co Pan napisał odstaje od rzeczywistości albo jest Pan jednym z tych co chcą Polskę zrujnować i wyprzedać. Dla mnie sprawa jest jasna – NOWE FIRMY nowe perspektywy , możliwość pracy dla ludzi , rozwój mieszkaniowy , zwiększenie ludzi na rynku słupeckim , większe podatki dla budżetu , poprawa bytu mieszkańców. A Pan chyba chce żeby ludzie tylko zapie..szali za minimum i siedzieli cicho i mydlić im oczy że tak jest dobrze. Koniec z tym PSL WON ! Pieniądz rodzi pieniądz ! a nie wydoić mieszkańca bo nie ma skąd brać !!!

  • J. D. Schulze

   normalny czlowieku,
   w jaki sposób pieniądz ma rodzić pieniądz, jeżeli Pan Bartkowiak przy swoich ograniczonych możliwościach nie będzie w stanie ściągnąć środków finansowych z budżetu centralnego na wykup ziemi pod lokalizację biznesów? Oddasz swoją ziemię darmo pod inwestycję? Znajdź jeszcze z 15 osób chętnych do nieodpłatnego zbycia ziemi, a być może oddam na Was glos. Planujesz kampanię osiedleńczą w Słupcy? Skąd weźmiesz środki na zagospodarowanie dla tych ludzi, skąd weźmiesz środki na mieszkania dla nich, i gdzie te mieszkania chcesz budować? Na terenie posiadłości Pana Bartkowiaka?

  • normalny człowiek

   Panie J.D.Schulze Pan jest widzę tak zorientowany w prowadzeniu biznesu jak cały ten PSL. Trafił pan na kogos kto wie dlaczego land rover nie powstał w Słupcy więc proszę mi ciemnoty nie wciskać. Wiem po nazwiskach i w jakim celu nie powstał ten zakład . PSL ma udziały w firmach już istniejących kolesierstwo bało się że będa musieli podnieść płacę ludziom bo nie będzie rąk do pracy i zablokowali firmę która mogła by ożywić ten rynek , a im ukróciło by się źródełko które daje niezłe pieniądze. Nie patrzą na ludzi w słupcy tylko na swój interes. Więc Panie Schulze proszę nie robić z ludzi kretynów bo nie sa nimi. PSL WON ze słupcy

 9. Każdy,byle nie Pyrzyk!!!

  • Ela z fotela

   Każdy byle nie Bartkowiak.

  • tak jest!!! popieram to twierdzenie!!! precz z pyrzykiem, psl-em, umpą i grzeszczakiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Pyrzyk co kadencja nowa rezydencja co strona to żona!

  • Pierniczysz jakbyś się czegoś nawąchał/a. Masz zdolność kredytową bierz siano z banku i się buduj, buduj na potęgę! Co więcej, kandyduj na fotel burmistrza następnym razem. A żona? Pilnuj swojej jak masz i nie interesuj się innymi. No chyba, że jesteś babą z worem kompleksów, żyj swoim życiem a nie innych.

  • Aniu gratuluję takiego podejścia , niech każdy pilnuje swojego łóżka .

  • Czy burmistrz Pyrzyk jest jedynym na świecie, ktoremu rozpadlo sie małżeństwo? Nie tacy jak On się rozwodzili. Xc, nikt cię nie chce, ze zazdroscisz burmistrzowi drugiej zony?

  • nowe auto też o dziwo nie promuje PSL a PO widnieje na rejestracji…?!?

 11. Sympatyczny sposób na zdobycie lajków. Szkoda że nie mój. 🙂 I miłe że wynik później.

 12. Obejrzałem wywiad Pyrzyka w radiu Września na YT. Pomijam najpłytszy basen w Polsce jaki nam funduje z sufitem nad głową, bo to coś ma mieć 3m wysokości, to jeszcze dowiedziałem się z wywiadu, że dzielny burmistrz rozwija nasze miasto poprzez nasadzenie drzew miododajnych. Noż kur… ręce opadają. Po wyjściu ze studia proszę pójść do tamtejszego burmistrza i zapytać, jak to zrobili, że Września ma mnóstwo inwestorów i nowych miejsc pracy. Oni wiedzą to może podpowiedzą. Nie dam rady obcować z cynizmem naszego burmistrza i głosuję na Bartkowiaka choć on nie z mojej bajki.

  • Radek Bartkowiak, skończ te popisy tutaj i na salonie satyrycznym, bo pompujesz nieprawdę na każdym kroku.

  • Sędzia Dredd

   Nie, no kolego, bez przesady… inwestycje w drzewa miododajne to nie takie chop siup. Ekologia na pierwszym miejscu, może kiedyś powstaną z tego miejsca pracy. Może miasto zasłynie pszczelim pyłkiem, albo spadzią. Nasze miody promować będą wyścigi konne na Służewcu, albo staną się elementem logo dreamlinera. Nie ma co negować. A turystyka pszczela? A kultura? Takie dajmy na to Muzeum Pszczoły Miodnej im. Michała Pyrzyka. Nauka mogłaby się przecież dobrze rozwijać, np.: Instytut Zapylania Wydział Zamiejscowy w Ciążeniu. Możliwości jest wiele.

  • papierowy księżyc

   Może wrzesinskim wlascicielom ziemi inwestorzy oferowali lepsze pieniadze za ziemie niz slupeckim bo Września jest lepiej położona jesli chodzi o inwestycje. Jaki wplyw na proponowane przez inwestora pieniadze mogl miec Pyrzyk? Żadnego wplywu.

  • Gruby czy ty w ogóle pracujesz? , czy może leżysz rozwalony z tłustym bebzolem na kanapie i pleciesz głupoty . Czy ta praca ma byc dla ciebie ? chyba nie !!!!!! Więc gruby odpowiadaj dla kogo????? Znajomi szukaja pracowników od kilku miesięcy i nie ma szans – bo ich po prostu nie ma a jak mogliby pracować to wola siedziec w domu bo państwo za nich pisze scenariusz – tak jak za ciebie twoje obżarstwo!!!! I nie mów nikomu ze miałeś ochotę do basenu wskoczyć bo to tragedią sie zakończy. Ja pracuję we wrześni i mi tu bez cwaniactwa i buractwa – ponad połowa zmiany to obcokrajowcy!!!!!Ty nie dasz rady juz z takim myślenie pracować z ludzmi , bo twój mózg zastapiony został słoniną!!!!Pytam się!!!!!Kto takim daje dostęp do internetu ,troli i denerwuje ludzi pracujących. Informacyjnie w kilku jezdzimy do zakładu majac mniejsze koszty a te 20 km tak jakbym z ostrowitego do słupcy jechał . Praca jak praca wczesniej wieksze kilometry robiłem do 100. Ale zawsze jak wracam to jedyne co mi smierdzi to te kuraki na wjezdzie . I kto tam pracuje? widac jak jest zmiana idą sami obcokrajowy.

  • Gruby prawdę pisze w punkt. Zabolalo Pyrzykowych pretorian, bo się wściekli. Jest nas wielu i pokonamy uklad Psl w Slupcy i Pyrzyk wroci do Pyzdr.

 13. W Słupcy potrzebna jest zmiana

  • tak jest!!! przewietrzyć to wiejskie miasto, sianem cuchnie, często lewym, z układów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Oddaję głos na Jacka Bartkowiaka. W przeciwieństwie do kontrkandydata potrafi się wysłowić, ma ogromne doświadczenie zawodowe w wielu dziedzinach czego nie można powiedzieć o jego rywalu

  • Tata małolata

   Co robi Bartkowiak wyslawiajac się? Kłamie.

  • W byciu samorzadowcem doświadczenie Bartkowiaka wynosi 0.

  • Dokładnie tak jest!!!!
   Tylko na odwrót. ……..no i ten cholerny jad jakim szasta na lewo i prawo pan Jacek..
   To nie przystoi. takim być..

 15. Bartkowiak to jeden z tych co lubią brać,a potem mówić że im się należało. Pracował już wszędzie i wszędzie był najlepszy. Czysty Karierowicz.Żenada

 16. Bartkowiak w swoim wywiadzie podaje, że w Słupcy jest 11 tysięcy mieszkańców, a tak naprawdę jest Ok. 13 500 tysiąca. Kłamie od samego początku

  • Zameldowanych. Kolego koło 3 tys jak znam mają również meldunek w Niemczech itd

 17. Czekam na konkretne propozycje p. Bartkowiaka, bo jak narazie mało o tym. Na propozycje p. Pyrzyka nie czekam, bo są nam znane. Są to stagnacja gospodarcza, nepotyzm, kolesiostwo. Parafrazując Trumpa hasło Pyrzyka piwinno brzmieć. PO PIERWSZE PSL.

 18. Ludzie,nie głosujcie na Bartkowiaka,bo spadniecie z deszczu pod rynnę. Jego kariera zawodowa i częsta zmiana stanowisk mówi sama za siebie. To jest typ karierowicza i osoby, którą zamiast coś robić tylko bije pianę.

 19. Człowiek, który nie tylko mówi, ale też działa. W naszym mieście 30 lat się mówiło o Pływalni, aż pojawił się burmistrz który słowa zamienił w czyny i buduje. Za to mój szacunek i głos na Pyrzyka.

 20. Dajmy szanse Bartkowiakowi. Pyrzyk mial 3 kadencje i nie sciagnal zadenj firmy. Tego potrzeba Slupcy. Nie potrzebujemy cotygodniowych przemarszy orkiestry czy wiejskich wawrzynek!! Dajcie nam miejsca pracy dla nas i naszych dzieci… wnukow!!!

  • miejsc pracy jest wszędzie pełno , tylko trzeba chcieć , ale po co chodzić za pracą , jak jest 500+

  • J. D. Schulze

   A-TECH GLOBAL, to firma, tóra w 2015 roku kupiła u nas działkę pod inwestycję i nie inwestuje, bo brexitu się wystraszyła. PSL nie głosi teorii, że Unia Europejska to wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika, jak zrobił ostatnio w Leżajsku Prezydent Andrzej Duda. Nikt inny, jak tylko PIS zmierza do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Skoro A-TECH GLOBAL wystraszyło się brexitu i nie podejmuje inwestycji na zakupionej działce, to kto tu zainwestuje, jak PiS, którego reprezentantem jest Jacek Bartkowiak, doprowadzi do POLEXITU. Wtedy nie będzie inwestycji nie tylko w Słupcy, ale i w sąsiedniej Wrześni.

  • schulze. Problemem inwestora jest działka i jej położenie blisko sieci energetycznej….

  • J. D. Schulze

   grek, nie wymyślaj. Nie wiedzieli jak kupowali, że tam jest linia energetyczna? Nie sprawdzili? Brexit. Nie działają przez brexit.

 21. Jak ma nie wygrać PSL jak oni nawet mają darmową reklamę na każdym samochodzie w Powiecie 🙂

 22. Nie lubię poniedziałku

  W kwestii pomocy technicznej dla emerytów . Dobrym rozwiazaniem byloby sprowadzenie Pana ZIUTKA z Lombardu.

  • Głosuje na Pyrzyka najlepszy burmistrz dość PiS zniszczą nas nie będzie lepiej zniszczą nas dużo obiecuję gówno co robia

 23. japonczyk se Słupcy

  O złej pracy Pyrzyka świadczy to Kurierowe głosowanie. Zwolennicy Pyrzyka cisną, że Bartkowiak się błąkał za pracą, że dzieci się tutaj nie uczyły i jak go wybierzemy to wszystkie katastrofy na nas spadną za karę ale pomimo tej gadaniny poparcie dla niego rośnie. Dlaczego ??? Otóż dlatego, że Pyrzyka mamy dość, tych układzików PSL, tego marazmu w gospodarce, kulturze. Nie podniecajcie się basenem Słupczanie, bo nie jest to żadne wielkie osiągnięcie Burmistrza tylko nasze, naszej pracy i przedsiębiorczości, która powoduje rok rocznie większe wpływy do budżetu miasta. Wystarczy tylko podatnika pieniądze wydać, trochę pożyczyć (w naszym imieniu i to nasz dług, mieszkańców a nie Pyrzyka), rozpisać przetarg, wyłonić wykonawcę i to tyle. Przedwyborczo należy oceniać jedynie ostatnie 4 lata pracy Pyrzyka, za poprzednie otrzymał promocje do następnej klasy z oceną mierną. Ostatnia kadencja ?? Pomimo wydania olbrzymich kwot na remont hali w trójce z dach leci ciurkiem, dom kultury nazywa się powszechnie w mieście Domem Bez Kultury chyba słusznie. Ciekawe czy po wypchnięciu za pracy pana Krzysztofa Heriana, ktokolwiek w MDK zrobi takie wydarzenia jak Gala Muzyki biesiadnej ??? Można by tak dłużej ale wystarczy żeby oddać głos na Bartkowiaka może uporządkuje wszysto.

  • w kwestii Basenu ?

   Aqua Park w Koninie może zabrać sporą część chętnych na Basen w Sł.
   Basen może stać się w pewnym momencie niedochodowy nikt tego faktu w kalkulacjach nie uwzględnił.
   http://geotermiakonin.pl
   Wizualizacja obiektu ( zdjęcia na dole strony)
   robią wrażenie a środki na ten cel są pewne – szczegóły w pdf. i tekście na stronie.

  • Czyli co? Lepiej nie budować basenu i skazać dzieci slupeckie na dojezdzanie do Konina? Pomysl, ze nie każdego na to stać. I jeszcze czas na dojazd.

  • inny sposób

   Należy(-ało) budować ale tak po sąsiedzku w miejscu gdzie jest np. teraz amfiteatr coś co stanowiłoby większą całość czyli Centrum sportowo-rekreacyjne czyli cały ciąg obiektów : promenada, basen, siłownia, spa, fitnes-club ,wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu sportowego także wodnego , jakiś mini-market ze spożywką lub catering .
   Wszystko w korelacji z kompleksem wypoczynkowo-rekreacyjnym , który powstanie wraz z hotelem nad jeziorem słupeckim obiekty blisko siebie wzajemnie uzupełniające się – szyte na miarę potrzeb powiatu .Wszystko tylko po to aby w jedno miejsce przyciągnąć max.. ilość ludzi. Decyzje już zapadły i to jest już tylko taka swobodna dywagacja.

  • inny sposób, Bartkowiak na pewno pod swoim nosem bedzie chciał mieć ciag obiektow…gdzie na spacerek wyjdzie

 24. Sędzia Dredd

  Brexit to sprawa stosunkowo świeża drogi Schulze, więc nie zwalaj na angoli, bo przez kilkanaście lat PSL nie zrobił nic, żeby gospodarczo rozwinąć miasto. Jedno nieudane angielskie pierdnięcie nie czyni wiosny. PSL wstrzymał rozwój ekonomiczny z powodów polityczno – towarzyskich. Duża część miejscowych przedsiębiorców, to strefa partyjnych wpływów i mieli zagwarantowane, że nie będzie tu przyciągania żadnego kapitału, żeby nie robić konkurencji i nie psuć rynku pracownika (to słyszałem z ust jednego z PSL-wskich akolitów). W ten sposób przeważająca liczba miejscowych rypie za najniższą krajową, albo spieprza za granicę. Młodzi natomiast szukają swoich szans w dużych ośrodkach. Różnica pomiędzy liczbą meldunków w mieście, a faktycznie tu żyjącymi jest duża. Przypominam i uświadamiam niezorientowanych, że najbliższa kadencja trwać będzie 5 lat, a nie 4 jak do tej pory. Burmistrzowie i prezydenci mogą pełnić swoje funkcje przez dwie kadencje. Jak ludowcy wygrają tutaj w tych wyborach, to bankowo mamy kolejną straconą dekadę, bo za pięć lat nie wyłoni się żaden nowy lider. Przedsiębiorcy będą nadal mieli pieniądze, lud na chleb z margaryną, a samorząd się sam wyżywi.

  • Co racja to racja Panie Dredd. Pod pseudonimem Schultz ukrywa się tchórzliwie osoba piastująca wysokie stanowisko w mieście bo zna np. nazwę Brytyjskiego niedoszłego inwestora, która to powszechnie znana nie była. Obawa przed zmianą warty jest tak silna, że robi się nerwowy. Są tacy, którzy uważają że Schultze to Pan MICHAŁ PYRZYK, sam nie wiem. Tak czy inaczej panie Bartkowiak proszę o sensowny program, niech pan już zostawi te Furmanki tylko konkret jest potzrebny i ma pan wygraną. Ciekawe ile brudów i afer po 12 latach zarządzania przez pana Pyrzyka ujrzy wtedy światło dzienne. jestem ciekaw głosuję na Bartkowiaka znając jego wady.

  • J. D. Schulze

   I owszem, brexit to w miarę świeży temat. Pytanie, ile Słupca straciła przez niego miejsc pracy? Pytanie, ile stracimy, jak PiS wyprowadzi nas z Unii Europejskiej? Jeszcze się okaże, że ci, którzy tu biznes rozkręcili zwiną go, bo się polexitu przestraszą.
   I wciąż nikt mi nie odpowiedział, jak burmistrz ma „zmusić” prywatnego właściciela działki, żeby ją sprzedał potencjalnemu inwestorowi pod inwestycję. Pytam po raz kolejny… JAK?

 25. Mając tak utalentowanych kandydatów rezygnuję z udziału w wyborach. Szkoda mojego czasu. Lepiej pójdę sobie do lasu na spacer (o ile go do tego czasu nie wytną całkowicie).

  • Ten lasek to tylko jak sięgnąć pamięcią tną i tną. Dobrze, że chociaż drewno sprzedają, chociaż nigdzie nie publikują ile z tego miasto ma dochodu. Kiedyś wywozili je niektórzy urzędnicy do swoich pieców.

 26. Pyrzyk musiałby dostać min 50% głosów na TAK aby zostać burmistrzem, w sytuacji gdyby był jedynym kandydatem. Myślę, że by nie dostał. Start Bartkowiaka będzie dla Pyrzyka zbawienny bo wygra zwykłą większością.

 27. pyrzyk 3 kadencje ściemnia, basen teraz zaczal, jak już nie mial wyjścia, a zobaczcie szpital; – to wszystko psl-owcy zrobili, syf, syf, syf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 28. Zmiany bardzo potrzebne ale jak tak dalej będą myśleć o inwestycjach w Słupcy to z miasta zrobi się wieś bo nie będzie ludzi młodych. Całe te bzdury o polityce bajzel i tyle , nie ważne kto żądzi niech do roboty żetelnie się wezmą a nie budują markety . Zresztą żenada jak mostostal padnie a podobno dużo nie brakuje to dopiero słupca zacznie się wyludniać ale to tak jak władze są stronnicze.

  • Markety to też miejsca pracy. Przy jednym markecie w Słupcy za chleb zaplacilbys 6 zl.

 29. dosyć Pyrzyka i PSL-u w Słupcy – pora na zmiany !!!

 30. Nie lubię poniedziałku

  Pan Jack ma pomysl dla Siebie , ALE MYSLA ze nie dla Slupcan Takich w USA znaci AMERYKA się nie wybiera Lepse stary jak zwą Burmist Pyrzyk niz inna Glosujte na Stary Pyrzyka

 31. Nie lubię poniedziałku

  Ok. Jak mozna całe życie błąkac się po stanowiskach PAŃSTWOWYCH i za każdym razem wtopa . Czyżby jakiś SEN ? A moze w zanadrzu Teczka Tyminskiego?

 32. Jeszcze sie zdziwiita jak w naszyj Slupcy tramwaj zobaczyta ludzkiska Jacek juz wii

 33. Jacek Bartkowiak

  Co zmienić, co zostawić?

  Czy jesteśmy już społeczeństwem sytym, zamożnym, dumnym z osiągniętego statusu majątkowego? Czy cieszy nas stan naszych ulic, chodników, wygląd kamienic na rynku? Czy możemy być zadowoleni z opieki nad osobami starszymi, z pomocy niepełnosprawnym? Jeśli większość mieszkańców Słupcy i powiatu odpowie 21 października na te pytania twierdząco, to wybiorą burmistrza i radnych, którzy dadzą gwarancję, że żadnych lub prawie żadnych zmian nie będzie.
  Czy obawy, że zmiana władzy pociągnie za sobą spustoszenia we wszystkich dziedzinach naszego małomiasteczkowego życia są uzasadnione? Nie sądzę. Nie wydaje mi się, żebyśmy musieli opowiadać się za całkowitą przebudową systemu miejskiej oświaty – jedyne, co chciałbym zmienić to wyremontowanie „dwójki” z przeznaczeniem jej już w najbliższych latach na trzecią szkołę podstawową. W kwestii przedszkoli warto się zastanowić, czy cokolwiek zmieniać? Może lepiej w dalszym ciągu dzierżawić budynek od parafii?
  Na pewno zwróciłbym większą uwagę na potrzeby osób po siedemdziesiątce, zwłaszcza pomoc w codziennych, życiowych sprawach. Stąd pomysł Centrum Seniorów, ale żeby je powołać niepotrzebna jest rewolucja, tylko umowa z powiatem na zagospodarowanie pustej dziś „piątki” i uzyskanie dotacji rządowej.
  Jedyną większą zmianę przeprowadziłbym w komórce urzędu miasta, zajmującej się promocją. Nie chciałbym dalej wydawać pieniędzy podatników na produkowanie biuletynu, wychwalającego władze. Na pewno potrzebni są młodzi, kreatywni ludzie, którzy potrafią napisać sensowne wnioski o dotacje dla miasta: pieniądze od premiera na drogi lokalne, od ministrów, z województwa i Unii Europejskiej. Potrzebna jest też dobra współpraca z gminą Słupca i Strzałkowem, żeby wspólnie przygotować teren inwestycyjny i zachęcić do ulokowania na nim sensownego inwestora. Jeśli to się uda, powstaną nowe miejsca pracy i budżet miasta stać będzie na więcej. A potrzeb nie brakuje – wystarczy spojrzeć na stan naszych ulic, zwłaszcza w starszej części Słupcy.
  Nie musimy zmieniać tablic rejestracyjnych, burzyć pomników, ani budować nowych. Wystarczy pomysł na miasto i nowa nadzieja dla jego mieszkańców.

  • Michał Czyżyk

   Panie Jacku, czcze gadanie
   Jeśli inwestor przyjdzie na gminy Słupca czy Strzalkowa, to jakim cudem pieniądze z podatków trafią do budżetu miasta?
   Do Słupcy inwestora pan nie ściągniesz bo terenów jak na lekarstwo, a nasze firmy już zaczynają się dusić z miejscem. Także, powodzenia, ale coś mi tu lekko nie gra

  • popieram wypowiedz w pełni

  • Panie Jacku, nadzieją się jeszcze nikt nie najadł

  • J. D. Schulze

   Pan Miernik, kandydat PiS na radnego powiatowego, na konferencji mowil, co z tego, ze ulica Chopina jest wyremontowana, jeżeli malo ludzi po nej chodzi. Teraz Pan Bartkowiak twierdzi, ze potrzebne sa naklady na remont ulic w Slupcy. Zachodzi sprzecznosc z tym co twierdzi prominentny dzialacz PIS – u a tym co planuje zrobic Pan Bartkowiak. Rozumujac logicznie… Jezeli PSL remontuje ulice, to chodzi po nich malo ludzi, ale jak PiS wyremontuje ulice, to beda uczeszczane niczym na deptaku w wielkim mieście. Polityk, który ma nadzieję nie budzi zaufania. Polityk powinien byc konkretny. Pan Bartkowiak ma wizję. Może wiec za radą Donalda Tuska, cyt. „Polityk, który ma wizję powinien udać się do lekarza”, Pan Bartkowiak powinien udać się do lekarza.

  • J. D. Schulze

   Panie Bartkowiak, na czym miałaby polegać pomoc osobom niepełnosprawnym, po objęciu przez Pana urzędu burmistrza?

  • ” Nie musimy burzyć pomników, ani budować nowych. Wystarczy pomysł na miasto i nowa nadzieja dla jego mieszkańców.”- ktoś już to mówił, aaa prezes żoliborski. Spadaj pan

  • J. D. Schulze

   Panie Bartkowiak, na ulokowanie inwestora zgodę musi wyrazić lokujący i lokowany. O wolnym rynku Pan nie słyszał?

 34. H R bezpartyjna

  Nie widzę innego kandydata na to stanowisko pan Michał Pyrzyk jest osobą odpowiedzialną i sprawdzoną więc po co nam zmiany

  • Grażynka z Urzędu

   Psssssst…… Panie Burmistrzu to ja Grażynka z Urzędu. Dzisiaj ja mam dyżur na pisanie komentarzy. Czuwam. Zagłosowałam na Pana z komórki mojej, męża, komputera i zięcia telefon też pożyczyłam. Będzie awans po wyborach?

  • Pani Grażynko, jak wygra Bartkowiak to będziesz mieć awans do Biedronki…

 35. Czerwony beret

  Wszystkich wysiedlic do Wrześni a ze Słupcy zrobić poligon wojskowy dla amerykanów

 36. Schulze to najbardziej zirytowany i zapracowany obywatel powiatu, kiedy on pracuje jak cięgle komentuję 1 -agitator PSL
  Dobrą fuchę musiał dostać i boi się o swój stołek .Pan Bartkowiak jeszcze nię rządził dajmy mu szańse w przeciwieństwie do naszej wielkiej rodziny z PSL , w której zaczyna coś pękać ten sam układ na następne lata nie dziękuję

  • J. D. Schulze

   Dariusz, szansa może stać się przekleństwem dla miasta.
   Pan Bartkowiak mówił na konferencji, że w Słupcy jest duzo marketów. Można zadać pytanie co by było, gdyby było mało marketów. Można sobie wyobrazić astronomiczne ceny, jakie byłyby wtedy w tych marketach. Dla mnie PiS to mieszanka populizmu, realnego socjalizmu, skrajnej prawicy, a w konsekwencji totalnego oszołomienia.

   Po raz kolejny oświadczam, że nie siedzę na żadnym urzędniczym stołku i nie mam powodu do irytacji.

  • mieszkaniec miasta Słupcy

   Wygląda na to, że Schulze nigdzie nie pracuje, a wpisami chce zasłużyć na jakiś etacik. Może i dłubie coś dorywczo, ale czasu ma dużo. Pozbawiony poglądów frustrat, jedyny pogląd jaki wyznaje to gładki ślizg w tyłek burmistrza. Wszystko można zrozumieć, sympatie, antypatie, ale ten ma jeden kierunek. Dobrze płatny.

 37. Czy jesteśmy już społeczeństwem smolenskim, dumnym z osiągniętego statusu posliego kosciola, ojca Rydzyka i wszystkich PiSowekich aparatczykow zasiadajacych w spolkach skarbu panstawa? Czy cieszy nas stan naszych ulic i nieobecnosc ulicy badz ronda Kaczynskich badz pomnika smolenskiego na rynku? Czy możemy być zadowoleni z opieki nad poslami PiS?Czy masz juz dosyc przestrzegania KONSTYTUCJI RP? Czy mamy juz dosyc tego klauna nazywajacego sie Prezydentem RP? Jesli tak, zacznijmy od gminy, powiatu, naszej malej ojczyzny ! Pokazmy PiS palec i wyslijmy ich na smietnik historii zanim ONI pograza cala Polske w ciemnosci swojej Kaczolowgii. Misiewicza mowimy NIE !

  • Ze tacy ignoranci i jedniczesnie oszolomy jak XD zamieszkuja Nasz Powiat. Ale miejmy nadzieje ze to sa unikaty.

 38. Panie Bartkowiak od bajek był kobuszewski tamte czasy już minęły jestem za Pyrzykiem odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku

 39. japonczyk se Słupcy

  P. Pyrzyk, p. Grzeszczak, P. Roga, p. Grzywiński? mam jedno skojarzenie CZTERECH JEŻDZCÓW APOKALIPSY. Przykład szpital apokalipsa tuż, tuż. Więc podziękujmy tym Panom w wyborach i ich poplecznikom. nawet Bartkowiak z jego „brakami” będzie lepszy na Burmistrza a do powiatu głosy na Razem dla Powiatu. Wtedy zmienimy nasz miasto i okolice na lepsze.

  • Taaaak, zmiana będzie zasadnicza…. Po obietnicy Pana Niezbeckiego z Razem dla Powiatu puszczenia szpitala z torbami Słupca zostanie bez szpitala. Taką zmianę zauważy i odczuje każdy.

 40. Bartkowiak = nowe. OK, nieznane może, ale nowe, jakaś nadzieja, coś innego. Jasne, że może być gorzej, ale to mało prawdopodobne i dlaczego tak zakładać???

  Pyrzyk = stary PSL-owski syf i układy. To JUŻ WIEMY. Jednoznacznie.

  Dlatego lepiej głosujmy na Bartkowiaka, bo to szansa!

  • Wlacz myslenie

   Pan Bartkowiak, jeśli zostanie burmistrzem, to przez najbliższe 2 lata będzie „czyscil” urzad miasta ze zwolenników PSL i niewiele mu zostanie czasu na rozwiazywanie problemów gospodarczych miasta. Mam znajomych w pis, ktorzy nie kryją, ze poleca glowy

  • Normalny człowiek

   I bardzo dobrze niech lecą! gdzie się nie wejdzie na stołkach wysoko PSL czują się jak święte krowy. Wywalić na zbity ry..! Zrobili sobie ze Słupcy własny interes ! A miasto należy do ludzi ! PSL WON

 41. J. D. Schulze

  PAN MIERNIK, kandydat PiS na radnego powiatowego, na konferencji mówił, że co z tego, że ulica Chopina jest wyremontowana, jeżeli mało ludzi po niej chodzi.
  Teraz Pan Bartkowiak twierdzi, że potrzebne są nakłady na remont ulic w Słupcy. Zachodzi sprzeczność z tym, co twierdzi „prominentny” w lokalnej polityce dzialacz PIS – u, a tym co planuje zrobić Pan Bartkowiak.
  Rozumując logicznie… Jeżeli PSL remontuje ulice, to chodzi po nich mało ludzi, ale jak PiS wyremontuje ulice, to będą uczęszczane niczym na deptaku w wielkim mieście.

  Pan Bartkowiak ma nadzieję.
  Polityk, który ma nadzieję, nie budzi zaufania. Polityk powinien być konkretny.

  Pan Bartkowiak ma wizję, że podwyższy liczbę ludności w Słupcy? Jak chce tego dokonać bez zaangażowania dużych nakładów z budżetu państwa i bez inwestycji w infrastrukturę mieszkaniową? Kto Mu takie środki przyzna? Czy Pan Bartkowiak jako lokalny polityk o znikomym znaczeniu w polityce będzie miał wpływ na prominentów swojej partii w Warszawie, żeby takie środki uzyskać? Jest to kolejna wizja Pana Bartkowiaka, która nigdy nie zostanie zrealizowana.

  Może wiec za radą Donalda Tuska, cyt. „Polityk, który ma wizję powinien udać się do lekarza”, Pan Bartkowiak powinien udać się do lekarza?

  • normalny człowiek

   Wystarczy że ściągnie nowe firmy do Słupcy , czego nie zrobił PSL od paru lat. PSL nie zrobił nic aby poprawić byt mieszkańca w słupcy robi wszystko żeby cieszyło się oko tyle w temacie. Prosimy o nowe firmy dla Słupcy cel numer jeden !!! PSL WON za blokownie rozwoju firm w Słupcy.

  • Pan Bartkowiak zapowiadając remonty ulic też chce cieszyć oko…

  • Jaki agitator PSL wszystko brednie i wielka propaganda niemocy PSL weż się chłopie za robotę To wyjdzie Ci to na dobre Psl Już rządziło i nz szczeblu Powiatu i Gmin .Wyjedz 30 Km od Słupcy i stwierdzisz ,żę Gizałki się lepiej rozwinęly niż Słupca. Ja już to słyszałem nie ma pięniędzy powiat biedny ,nie da rady .weż się w koncu za robotę na pewno będzie lepiej – i nie pisz tych bredni O swoim wielkim PSL Lata nieudzcznictwa i stagnacji

 42. Jacek Bartkowiak

  Do wyborów niespełna miesiąc, jestem ciekaw ilu mieszkańców Słupcy poświęci 21 października swój czas i odwiedzi lokal wyborczy? Na pewno nie skorzysta z tego prawa 11 tysięcy uprawnionych do głosowania. Duża część z nich wyjechała na długo za granicę w poszukiwaniu pracy, której w najbliższej okolicy znaleźć nie mogli. Inni wyprowadzili się gdzieś pod miasto, ale nie zmienili jeszcze adresu meldunkowego. Cóż, nawet jeśli ze statystyk wciąż wynika, że Słupca ma około 14 tysięcy obywateli, to z pewnym przybliżeniem przyjąć można, że w rzeczywistości jest nas około 11 000. Radnych i burmistrza zechce wybrać połowa?
  Najstarszym słupczanom chciałbym zaproponować sprawdzone w większych ośrodkach centrum seniorów. Miejsce nie gdzieś w kącie piwnicy, czy baraku, tylko w dawnej „piątce” (przed wojną najpierw żydowskim gimnazjum, potem szkole handlowej). Wiem, że o seniorach miasto zupełnie nie zapomniało: działa przecież klub „Odrodzenie”, jest Uniwersytet Trzeciego Wieku itd. I bardzo dobrze! To jednak za mało, opieka miasta nad seniorami powinna być odczuwana na co dzień: rehabilitacja, pomoc w drobnych naprawach domowych, dostęp do porad prawnych. Nie musi, może nawet nie powinno takiej instytucji prowadzić samo miasto i urzędnicy. Zadaniem samorządu niech będzie przygotowanie bazy: budynku i dofinansowania (na pewno warto skorzystać z deklarowanej przez premiera pomocy na takie inicjatywy). Samo centrum niech poprowadzi stowarzyszenie lub fundacja, wyłoniona w konkursie. Podobne rozwiązanie świetnie się sprawdza w przypadku Zakładu Aktywności Zawodowej.
  Dla ludzi zawodowo aktywnych najważniejsza jest dająca solidne podstawy materialne praca. A tej w Słupcy i okolicach przez długi czas brakowało. Ogromną porażką dotychczasowych władz były nieporadne próby przyciągnięcia na nasz teren inwestorów. Szumnie zapowiadane deklaracje Michała Pyrzyka sprzed kilku lat o firmie, która już niebawem zbuduje zakład pod Słupcą, okazały się nieprawdziwe. Jeśli nawet tym razem przeszkodził brexit, to co władze miasta i powiatu zrobiły przez kilkanaście lat? Obecny burmistrz może pochwalić się jedynie tym, że nie kazał spalić „Konspolu”, „Mostostalu”, Spółdzielni Inwalidów, czy też rozwijających się prężnie rodzinnych firm. Ale w ich rozwoju żadna jego zasługa. Jeśli na serio nie będziemy współpracować w tym zakresie z gminą Słupca i Strzałkowem, to za pięć lat Michał Pyrzyk znów opowie nam, że miasto się starało…

  • do Zakładu Aktywności Zawodowej niepełnosprawni dostają się tylko po znajomości. W Słupcy nie ma żadnej pomocy dla niepełnosprawnych

  • J. D. Schulze

   Panie Bartkowiak, mógłby Pan wskazać planowane źródło finansów na wykup ziemi od prywatnych właścicieli pod inwestycje?

   Niech Pan wymieni, jakie najchętniej widziałby Pan tu firmy i jak Pan je tu „ściągnie”, jeżeli już na samym początku chce Pan ograniczyć nakład na informację.

   Dlaczego tym razem nie wspomniał Pan o deklarowanej wcześniej pomocy dla niepełnosprawnych? Czyżby jednak nie miał Pan na nią pomysłu? „. Po co Pan ją więc wcześniej wspominał?

   Obiecuje Pan starszym szerszy dostęp do rehabilitacji… Obiecuje Pan punkty rehabilitacyjne, jakby Pan nie wiedział, że jeżeli NFZ nie podpisze z nimi kontraktu, to za rehabilitację trzeba będzie płacić? Zapłaci Pan z własnej kieszeni?

   Są już powiatowe porady prawne ( dawna bursa). Pana hasło o braku dostępu do porad prawnych dla starszych osób jest nieuzasadnione.

   Napisał Pan, że dla ludzi zawodowo aktywnych najważniejsza jest dająca solidne podstawy materialne praca. „Ściągnie” Pan inwestora, który pracownikowi linii produkcyjnej zapłaci 6 tys. na rękę?
   Czyja to zasługa, jak nie koalicji PO i PSL, że prowadzili taką politykę gospodarczą, która ugruntowała wolny rynek powodujac spadek bezrobocia?
   A co do wysokości wynagrodzenia… Zmieni Pan mentalność pracodawców, którzy uważają, że pacownik w prywatnym zakładzie na nic więcej nie zasługuje, jak na najniższą krajową? Wybaczy Pan, ale buja Pan w obłokach i uprawia gospodarczy laicyzm. Mam dla Pana propozycję… Miesiąc pracy na stanowisku produkcyjnym.

   Jeżeli ktoś coś pali, to PiS , który likwiduje demokratyczne zadady działania kraju. Zresztą nie tylko PIS pali, ale też wycina… Puszczę Bialowieską… Co Pan nam wytnie? Las przy jeziorze?

 43. W jaki sposób chce Pan pomóc osobom niepełnosprawnym ? Przyrzyk nic nie zrobił dla niepełnosprawnych

 44. J. D. Schulze

  Dlaczego nikt z PiS ani z RdPS nie chce mi odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób chcą pomóc osobom niepełnosprawnym? Mam rozumieć, że nie mają pomysłu na tę pomoc i rzucają sloganami wyborczymi?

  • Mam pewną teorię Herr Schulze. Oni po prostu nie chcą polemizować z idiotami.

  • Jak przyjdziesz na debatę i ładnie się przedstawisz (czego wymaga kultura osobista) J.D. Schulze to będziesz mógł zadawać pytania, nawet głupie, czyli to w czym celujesz. Zapytasz wtedy swojego burmistrza, czy pomagał niepełnosprawnych przez ostatnie 12 lat i czy w końcu się za to weźmie i jak.

  • arras przez 12 lat Pyrzyk nic nie zrobił dla niepełnosprawnych

 45. Czy proponuje Pan bezpłatną pomoc prawną dla osób niepełnosprawnych? W punkcie bezpłatnej pomocy prawej w PCPR nie chcą pomagać w pisaniu wniosków

 46. Przestań Schulze już pieprzyć bo nie idzie wytrzymać. Pyrzyk nigdy nie miał pomysłu na Słupcę ale miał pomysł na PSL w Słupcy i go realizował. Poukładali sobie sprawy po swojemu, nie wpuścili tutaj żadnych inwestorów żeby istniejące firmy miały tanich niewolników za najniższą krajową. Kombinatorstwo teraz i Pyrzykowi i firmom wychodzi bokiem, bo Września zrobiła odwrotnie i postanowiła się rozwijać. powstało tam mnóstwo firm a wielu Słupczan tam znalazło pracę. Ja pracuje we Wrześni już 3 lata i sprzedajemy co mamy w Słupcy i przeprowadzamy się tam. Inny świat po prostu a tak blisko Słupcy. Słupczanom życzę odwagi i wyobraźni przy urnach. Wybierzcie innego, niech to będzie Bartkowiak inaczej nic się nie zmieni a Pyrzyk i przydupasy będą śmiać wam się wam codziennie w twarz.

 47. Ela z fotela

  Normalny czlowieku, czemu sam nie otworzysz firmy i nie przyczynisz sie do rozwoju Slupcy? Wyciagnij ze skarpety milion albo dwa i odkup ziemie pod inwestycje

 48. Jaaacek, Jaaacek, Jaaacek!!! Trzymam kciuki!
  Dość wiochy, słomy i zacofania PSL-owskiej Słupcy!!! Precz z Grzeszczakowymi !!!!!!!!!!

  • Jak spojrzałem na te wpisy to mam wrażenie , że to piszą kosmici nie mający rozeznania rzeczywistości. pogadajcie z przedsiębiorcami i poznacie rzeczywistość. za chwile będą firmy zamykać z powodu braku chętnych do pracy. Nie mogą zawierać kontraktów bo nie ma komu pracować.

  • punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Ktoś kto coś samodzielnie zbudował wie jak się gospodaruje. Można rozdawać 500+ a potem zbankrutować.

 49. matka a kto będzie pracował za niskie płace, zatrudnienie niestabilne, a na dodatek pracodawcy często łamią prawa pracownicze?

 50. J. D. Schulze

  Piotr, co tam Września… Przenieś się najlepiej od razu do Warszawy… Tam są średnioeuropejskie płace, jest metro, biznesmeni nie wykorzystują pracowników. Nie Słupca, nie Września, ale od razu Warszawa

  • Po co zaraz do Warszawy. Września jest 15 minut drogi od Słupcy. Wie pan czym zajmują się mieszkańcy Wrześni, wokół jakich tematów Burmistrz inicjuje dyskusje wyborczą ? Powiem , dyskutują na temat budowy obwodnicy na północy miasta, którą będą budować, dyskutują jakiej wielkości tereny inwestycyjne tam wytyczyć i jakich inwestorów tam się spodziewają, (mowa o amerykańskiej TESLI), mówi się o wytyczeniu nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe w związku z napływem nowych mieszkańców, mówią o nowej inwestycji Hotelu HILTON, który potwierdza rozwojowe aspiracje Wrześni. A u nas ? Władza inicjuje rozmowy na temat nasadzenie drzewek” miododajnych” , spracerniaczka nazywanego „promenadą” itd. Nie wspomniałem o szkołach jak to wygląda we Wrześni a jak tutaj żeby nie kopać leżącego. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzce i temu się przyjrzałem ale to temat na osobna dyskusje. Mam nadzieje, że pan cos zrozumiał.

  • Jak się zaś publicznie coś mówi, czy oświadcza to należy mieć świadomość, że w dobie Internetu i powszechnego dostępu do informacji znajdzie się ktoś, który będzie tak długo szukał, aż nieprawdziwe informacje sprostuje!!

 51. Za prowadzenie miasta mógłbym nawet powiedzieć żeby władza została i rządziła dalej bo nie jest najgorzej. Ale za hamowanie rozwoju miasta pod względem firm wywalił bym na zbity ry… Zmowa firm na słupcy aby wykorzystywać ludzi jako tanią siłę roboczą jest nie do przyjęcia. Zblokować poważne firmy żeby czasami nie poprawić buty człowieka za lepsze wynagrodzenia skandal i hańba dla rządzących. Taka firma jak Land Rover taka możliwość dla ludzi na lepsze życie i władza blokuje rozbudowę takiej firmy SKANDAL !!! Władzą powinna być dla ludzi żeby żyło się lepiej a Tu gdzie się nie ruszysz na słupcy wszędzie minimum i jeszcze pyskówa szefów firm „idź gdzie indziej więcej nie dostaniesz”. Stanowcze NIE dla takiego postępowania!!!

 52. Akcja na Facebook’u pod hasłem „Słupca – zmieniamy się” to dość toporna manipulacja mająca na celu wprowadzenie w błąd mniej zorientowanych mieszkańców, co do działań władzy samorządowej. Burmistrz prezentuje tam zdjęcia z ostatnich 12 lat rządów PSL-u, aby przed wyborami wyrobić wrażenie, że działa niezwykle sprawnie i skutecznie i stawia zapuszczone miasto na nogi. Tymczasem z 90 procent prezentowanych inwestycji został już przez wyborców rozliczony w kilku poprzednich wyborach i obdarzony zaufaniem na kolejne kadencje. Nie powinien po raz drugi konsumować tego, za co już wcześniej został nagrodzony. Niestety z ostatniej kadencji nie może wykazać się niczym spektakularnym więc próbuje sięgać do odległej przeszłości. Weźmy chociaż ulicę Wspólną, którą oddano do użytku bodaj w 2007 roku, dom (bez) kultury w 2009 czy termomodernizację placówek oświatowych jeden Bóg wie już kiedy. Na dodatek część z inwestycji robiona była wspólnie z samorządem powiatowym lub gminnym strzałkowskim (obóz – miejsce pamięci) o czym nie wspomina Pyrzyk, ani słowem. Żeby była jasność, nikt nie odbiera mu zasług, o czym przekonał się w każdych kolejnych wyborach. Teraz jednak czas najwyraźniej się skończył

 53. Co nie którym zwłaszcza drobnicy przedsiębiorczej strach w oczy zajrzał koniec układów i nic nie robienia aby tu było lepiej niech wejdzie PIS i rozgoni te całą mafie która spowalniała rozwój tego terenu patologia kiedyś się musi skończyć bo zacofanie jest tu ogromne sami sobie pracujcie za 1750 złotych jak wam tak pasuje

  • Czemu nie wystartujesz z petycja do minister Rafalskiej i premiera Morawieckiego, zeby podnieśli pensje minimalna do 6 tys.? To nie p. Pyrzyk ustala wysokość placy minimalnej. Skoro pozwalaja na samej gorze to pracodawcy to wykorzystuja. Robilbys dokładnie tak samo.

 54. PSL pragnie bowiem, aby Polacy mogli jeszcze wybrać autentyczną partię władzy i układów, której kadry dobrze się miały w PRL, zaś w III RP żyją niczym pączek w maśle. Przecież nie można zawieść tysięcy działaczy ulokowanych w małych gminach, sejmikach wojewódzkich, OSP, służbach leśnych – gdzie by się oni wszyscy podziali, gdyby PSL utracił wpływy ? :):) Pracowałem w jednym z urzędów wojewódzkich i co nieco wiem nt. polityki kadrowej PSL (do mojej komórki przyjęli osobę naprawdę niezbyt kompetentną, za to wyjątkowo wredną – konkurs na stanowisko był fikcją, o cym wiedzieli wszyscy).

 55. Bartkowiak = SZANSE !!!

  Pyrzyk = wiocha i zero czekokolwiek. Nadal. Oczywiście praca i dobre pensje dla swoich. Grzeszczok i Pyrzyk to zacofanie jak Mikołajeski kiedyś !!!!!!!! Tylko szczekać umieją i bic sie o swoje. Swoje audi, swoje domy.
  Ludzie, MYŚLCIE PRZY URNACH!!! To WASZE Zycie !!!

  • burmistrz stare Audi zamienił na nowy Hyundai Tucson niestety wstydzi się PSL i stąd ma PO w rejestracji ?

 56. M.Pyrzyk tylko widzę na stanowisku burmistrza. Pan Bartkowiak niech wystartuje na prezydenta kraju San Escobar , jak wygra wybory to utworzy rząd. Na ministra zdrowia proponuję pana Niezbeckiego co tak się pcha do polityki zamiast rzetelnie pracować, a na ministra edukacji proponuję P.Gałana też będzie miał swoje pięć minet.

  • Trzeba jeszcze obsadzic fotel ministra sprawiedliwosci… Proponuję Jakuba Pawlowskiego

  • A ciebie XD widzę na stanowisku woźnicy furmanki po przegranych wyborach przez twoich mocodawców.

 57. Panie Michale, obiektywnie musi Pan przyznać, że otoczył się Pan półmózgami 🙂

 58. Tomasz Mrus

  Bartkowiak byłym członkiem? Dobrze sie czujesz? Wiesz ze wygra i dlatego go oczerniasz!

 59. I właśnie dlatego, ze to m.in. moje zycie zaglosuje na Michala Pyrzyka, a nie bajkopisarza Bartkowiaka. Do okulisty niech się uda ten co twierdzi ze w Słupcy mamy wioche. A Bartkowiak to domu nie ma? I w jakzez pieknym miejscu…pod lasem… I brat obok.

 60. Proponuję ocenić umiejętności z ortografii pana Króla, niedawno dał popis swojej pisowni hehe
  Łatwo krytykować innych i wytykać wady ale trzeba też umieć uczciwie spojrzeć na siebie

  • bskdvhkjdask

   Najwiecej do roboty byłoby przy próbie oceny znajomosci zasad ortografii przez Jakuba Pawłowskiego, który potrafi napisać „na to miast” . To tylko jeden rodzynek z pisowni tegoż kandydata do Rady Miasta Słupcy.

  • Jaki błąd? Działanie zgodne z prawem nie jest błędem. Mogli po kryjomu paść się u Sowy i Przyjaciół, mając w tyle dobro państwa i Polaków, Ale tak nie robili. A tłuszcza wyje, bo nie rozumie, że działania w świetle dziennym zgodne z prawem są w porządku

 61. Nepotyzm jest w Polsce śmiertelną plagą. Większą niż bezrobocie i korupcja, poważniejszą w skutkach niż głupota i cynizm polityków, boleśniejszą niźli niekompetencja w instytucjach publicznych. Zabija talenty ludzi, niszczy ich marzenia, wysysa energię z życia społecznego. Psuje gospodarkę, demoluje praworządność i moralność. Co gorsza, jest powszechnie akceptowany; nikt nie ma wątpliwości, że ręka rękę myje, a noga nogę wspiera.
  Wprawdzie oficjalnie wiemy, że nepotyzm jest zły, wprawdzie są jakieś tam procedury, które mają mu zapobiegać, prawne uregulowania, ale – tu następuje mrugnięcie okiem – przecież to wielki pic. Jeśli ktoś miał kiedyś jakieś wątpliwości, musiał je stracić, kiedy wyciekły taśmy z nagraniami rozmów szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. – Ten dżentelmen wszystko ci zawdzięcza, bo szczerze mówiąc, najsłabiej wypadł – rzuca podczas jednej z nich do Jolanty Gruszki, byłej szefowej gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz. Mowa o konkursie na stanowisko wiceszefa jednego z departamentów NIK, na które Gruszka rekomendowała swojego znajomego. Ryba psuje się od głowy, więc nic dziwnego, że jej ogon także śmierdzi i gnije.

 62. Dziękuję Panu Bartkowiakowi za postawę. Myślę, że 90% Słupczan myśli i czuje tak jak Pan. PSL, no cóż tonący brzytwy się chwyta. I tak zostaną na dnie.

  • J. D. Schulze

   raf, PSL utrzymuje się na powierzchni. To PiS próbuje odbić się od dna kierując tępą brzytwę propagandy przeciwko PSL-owi. Kłamią z pieniędzmi na basen, że 5 mln to zasługa PIS, kłamią o sprzedaży jeziora słupeckiego, kotłowni Mostostalu, która to kotłownia nigdy nie była własnością miasta, kłamią w przedmiocie MZGK, kłamią, że Burmistrz Pyrzyk nie zrobił nic, żeby ściągnąć inwestora. Skąd Pan Miernik miał wiedzieć, że Burmistrz pośredniczył w rozmowach o sprzedaży ziemi dla A-TECH GLOBAL, które kupilo ziemię w 2015 roku, jeżeli Pan Miernik jako radny powiatowy ani razu nie był na posiedzeniu Rady Miasta Słupcy.

  • J. D. Schulze wolę Bartkowiaka który spieprzył prowincjonalna niż Pyrzyka nic nie robiącego

  • J. D. Schulze

   raf, poproszę konkrety w temacie nie robienia niczego, o ile wiesz co to konkret. Nie pomyl z laniem wody czy pustymi sloganami wyborczymi.

 63. PSL /ZSL/ dziesiatki lat zerował na rolnikach, nareszcie koniec tego złodziejstwa

 64. Pyrzyk wam tu kazał hejtować czy ki pieron wy mądrale po podstawówkach?

 65. przypominam

  w Radomiu od 2014 dzięki obiecankom Kopacz rządzi Platforma Obywatelska PO. 4 lata rządzi. Układ radomski. Praktycznie we wszystkich miastach rządzi PO i jeśli chcecie zmian musicie głosować na kogoś innego.

  • Platforma w Radomiu rządzi i dzieli od lata i nie potrafi Układu który przedstawia Superwizjer wykryć i powstrzymać, to oznacza że Platforma w samorządach jest bezradna wobec zaistniałych sprzecznych z prawem procesów. Już Platforma niech nie zgrywa zbulwersowania, w własnym gronie mają takich osobników którzy kręcą lody na całego, tłuste misie korzystające na władzy. W Inowrocławiu nagrody rozdaje istota będąca bardzo blisko Platformy, robi to cichaczem, nie podaje do publicznej informacji ile i za co grosza publicznego rozdał swoim podwładnym. Ogromna afera i straty ludzkie oraz finansowe miały miejsce w Warszawie opanowaną przez postacie ubijające interesy na kamienicach.

 66. A o aferze TVN FOZZ ta telewizja też coś mówi?

 67. Nie lubię poniedziałku

  Bartkowiak nic nie załatwi dla Slupcy bo ma słabą głowę do picia Pojedzie do Warszawy i zniknie pof stołem

  • A Panu co? w zwojach coś się przepaliło? Jako wyborca interesuje mnie jak i większość ile zarabiają ludzie których wybieramy! Jeżeli nie ma oświadczeń majątkowych to chyba jest coś nie tak? i myślę że większość się ze mną zgodzi! Pyrzyk ma coś do ukrycia?

  • Ciekawe co do ukrycia ma Jacek Bartkowiak, ze nie przyznaje się do bycia sekretarzem gminy Czerwonak?

 68. J. D. Schulze

  Zastanawiam się, od którego Premiera Morawieckiego Pan Bartkowiak – jako ewentualny burmistrz – zamierza otrzymać pieniądze na realizację swoich obietnic wyborczych… Od tego Premiera Morawieckiego, który na konwencji wyborczej PiS w dn. 29 września 2018 r. obiecywał powiatowi słupeckiemu środki na rozwój tutejszej infrastruktury cyfrowej, w tym budowy sieci światłowodowej, czy od tego Premiera Morawieckiego, który w restauracji u Sowy mówił, że „trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapi**dalać za miskę ryżu”?

  • J.D. Szchulce takie myslenie i wypowiedziane slowa ktore raczyles napisac na koncu Twego wywodu to iinsynuacje i przeklamanie ….Taki tok myslenia i slownictwo charakteryzuje PO…cow tych wszystkich co biesiadowali u „Sowy”A wracajac do naszego podworka…widac ze Pyrzyk nie potrafil przkonac radnych do swojej wizji odnosnie kolejnosci remontu ulic (jezeli jakas wizje w ogole mial)

  • J. D. Schulze

   ropcio, nie gdzie indziej jak na konferencji PiS Pan Miernik Waldemar z tejże partii twierdził, że co z tego, że ulica Chopina jest wyremontowana, jeżeli mało ludzi po niej chodzi. Ulice, które prowadzą z rynku na Plac Parysa nie są bardziej uczęszczane niż ulica Chopina. Zrozumiałeś aluzję? Słyszałeś może, czy Premier Morawiecki kwestionuje słowa o zapi**dalaniu Polaków za miskę ryżu?

 69. J. D. Schulze

  W nawiązaniu do zarzutów pod adresem Burmistrza Pyrzyka o niewyremontowane niektóre boczne ulice odchodzące od naszego Rynku pytam, do kogo te pretensje? Czy burmistrz podejmuje samodzielnie decyzje o tym, które ulice będą remontowane w pierwszej kolejności? Zapewniam, że nie. Proszę sprawdzić skład Rady Miasta w kadencji 2014 – 2018. PSL, z którego wywodzi się urzędujący Burmistrz Michał Pyrzyk nie miał w tej Radzie większości. Może więc niewyremontowane niektóre ulice przy Rynku Słupeckim to „zasługa” obecnych radnych?

 70. zwykły człowiek

  MALINA NA BURMISTRZA!!!!!!!!

  Już dosyć mam tych kampanii wyborczych
  i złośliwości
  co jeden to mądrzejszy dyskutant.

  Brawo dla p.Bartkowiaka za odwagę dyskusji na tym forum.

 71. Ciekawe czy w końcu poznamy zdanie pana Burmistrza Michała a nie tylko jego adwokatów , słyszałem że boi się przyjść na debatę….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.