Strona główna / Bez kategorii / Noga z gazu! Inaczej posypią się mandaty

Noga z gazu! Inaczej posypią się mandaty

Od najbliższej niedzieli policjanci w naszym powiecie będą karać za nawet minimalne przekroczenie prędkości.
19 marca w całej Wielkopolsce rusza akcja „Prędkość – zero tolerancji”. – Policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególna uwagę na każde, nawet najmniejsze wykroczenia w tym zakresie – zapowiada Maciej Święcichowski z komendy wojewódzkiej i przypomina, że to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Mundurowi przekonują, że większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. – Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać – przypominają policjanci.

W zeszłym roku na drogach powiatu słupeckiego doszło do 90 zdarzeń spowodowanych nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących prędkości. Wśród nich było 10 wypadków i 80 kolizji. 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych.

 

12 komentarzy

 1. Policjanci też będą nadzy, czy choć kamizelki założą?

 2. Zbulwersowany

  Pytam,czy naga z gazu.czy noga,bo jak naga to napewno mandatów będzie więcej.
  Jeśli gazeta pisze z takimi błędami a potem daje na forum do internetu to naprawdę wielki wstyd,w samym tytule,masakra.Czy nikt tego nie czyta.zanim ujży światło dzienne.

 3. Czy policjanci będą zdejmować nagą z gazu.Ale fucha

 4. Czy tamujących ruch idiotów którzy jadą 20 km/h też ukarzą??

 5. tylko jakim urządzeniem bedą mierzyć prędkość czy tym co ostatnio sami zaprzeczali ze da się nim mierzyć ową prędkośc gdyz przekłamuje odczyty ?

 6. ale krzaki jeszcze gole -nie maja lisci chyba ze sie przepastuja jak w ,,nie ma mocnych;

 7. Nie mam nic przeciwko temu by było zero tolerancji w stosunku do prędkości, ale jednak wydaje mi się, że 50 km/h w terenie zabudowanym powinno się zwiększyć do 60 km/h. Oczywiście trzeba także usunąć wiele drogowych absurdów jak np., limit prędkości na obwodnicy od ronda do BP to 50 km/h, tyle samo co przy szkole, szpitalu czy w ogóle w mieście, gdzie są przejścia dla pieszych itd. Po zlikwidowaniu tych chorych ograniczeń prędkości wprowadźmy „zero tolerancji”, a nie na odwrót.

 8. Niech sie parówy wezmą za łapanie morderców,gwałcicieli czy pedofilów a nie mandat za jakieś śmieszne przekroczenia prędkości o 5km/h za które i tak żaden mądry człowiek nie zapłaci.Według przepisów ruchu drogowego jest tolerancja do 10km/h ze spokojem,zresztą za prędkość mandatów nie trzeba płacić,wystarczy znać troszke prawo,pozdro dla wtajemniczonych

  • Nie znam prawa

   Nie płać nie płać znawco prawa……pewnie swoją masz tylko koszulę na grzbiecie to komornik niczego ci nie weźmie.

 9. 500 + kosztuje takie jaja tylko w polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.