Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Bez kategorii / Nowy rektor seminarium

Nowy rektor seminarium

Nowy rektor seminariumKs. Ryszard Sadowski został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie. Mieszkał we wspólnocie salezjańskiej w Łomiankach koło Warszawy.

Ks. Ryszard Sadowski pracował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykłada w Instytucie Ekologii i Etyki w Katedrze Kulturowych Zachowań Przystosowawczych. Nie jest to pierwszy kontakt ks. rektora z Lądem. W latach 1991 – 1994 przebywał tu jako alumn, a od 2000 roku był wykładowcą w WSD.

– Pochodzę z Dębna Lubuskiego. Nowicjat salezjański ukończyłem w Swobodnicy koło Szczecina, potem dwa lata studiów filozoficznych w Kutnie i kontynuacja nauki w Lądzie. Święcenia kapłańskie odbyły się w 1994 roku w Lądzie, potem w latach 1994 – 95 byłem duszpasterzem w Pile. W latach 1995 – 2000 byłem na studiach filozoficznych na Akademii Teologii Katolickiej. W latach 2000- 2002 byłem na Dominican University River Forest w USA. Po powrocie na UKSW w Warszawie w 2004 roku zrobiłem doktorat. Od 2002 roku byłem pracownikiem uniwersyteckim na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej w Instytucie Ekologii i Bioetyki. Zostałem rektorem WSD w Lądzie. Jest to dla mnie ogromna odpowiedzialność i ogromne wyzwanie, ponieważ będę dojeżdżać na zajęcia do Warszawy. Na ukończeniu mam także habilitację. Prywatnie pasjonuje mnie ekologia, kryzys ekologii i rola religii w walce o czystość środowiska. Lubię bardzo jeździć rowerem – mówi o sobie ks. Ryszard Sadowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>