Strona główna / Bez kategorii / Przegląd Ludowych Zespołów Amatorskich w Cieninie

Przegląd Ludowych Zespołów Amatorskich w Cieninie

Pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkoły Podstawowej w Koszutach, które wykonały poloneza pod kierunkiem Jerzego Szymczaka, a po nich wystąpiły dzieci przygotowane przez Arletę Krysińską i Annę Filipiec – Koszuciekie Promyczki.

Na scenie zaprezentowały się także Iskierki z zespołu ludowego z Zespołu szkolno – Przedszkolnego z Kotuni, które przygotowała Bożena Szelewska. Dzieci swój występ rozpoczęły od poloneza, a potem był kujawiak.

Na scenie zaprezentował się również Czarodziejski Flet – zespół taneczny z ZSP w Cieninie Kościelnym przygotowany przez Barbarę Ceglewską. Z tej samej szkoły wystąpiły także Sreberka przygotowane prze Mariolę Wiśniewską z polonezem.

Młodzież pod kierunkiem Moniki Barańskiej z Drążnej zaprezentowała poloneza. Po nich na scenie wystąpiły dzieci z Młodojewa przygotowane pod kierunkiem Emilii Mizery z krakowiakiem i dzieci z zespołu JP II, które przygotowała Agnieszka Wójkowska.

Na scenie wystąpił zespół gospodarzy Pierwszaki. Dzieci z Cienina Zabornego przygotowała Anna Rzemyszkiewicz.

na scenie zaprezentował się również zespół Kowalewiacy z polonezem przygotowanym pod kierunkiem Magdaleny Gryglewskiej.

Cienińskie Krakowiaczki wystąpiły pod kierunkiem Pauliny Bartkowiak. Występy zakończyły się wykonaniem oberka przez grupę gospodarzy – czwartaki.

Gratulacje należą się wszystkim wykonawcom, którzy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie tańców narodowych oraz ich opiekunom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.