Strona główna / Bez kategorii / Rozdali mieszkańcom czujki czadu i dymu

Rozdali mieszkańcom czujki czadu i dymu

Przekazano 28 czujek

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

W ramach powyższej akcji Komenda Powiatowa PSP w Słupcy przeprowadziła kampanię dla mieszkańców miasta i gminy Słupca oraz gminy Strzałkowo. Strażacy wspólnie z samorządami skierowali akcję edukacyjno-informacyjną do osób będących podopiecznymi miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, mieszkających w budynkach komunalnych administrowanych przez samorządy. Wybrano te gminy, w których dochodziło w latach poprzednich do największej liczby pożarów, zwłaszcza w obiektach mieszkalnych.

Zorganizowano 3 spotkania: w Urzędzie Gminy Słupca, w Komendzie Powiatowej PSP w Słupcy (dla mieszkańców miasta Słupca) oraz w Urzędzie Gminy Strzałkowo. Podczas spotkania strażacy przedstawili: zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz sposoby ochrony przed tym zagrożeniem z elementami pierwszej pomocy. Ponadto strażacy omówili przyczyny wzrostu liczby pożarów w roku 2018 wraz ze wskazaniem obiektów, w których najczęściej dochodziło do powstania pożaru.

Na zakończenie każdego ze spotkań wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatnie czujki tlenku węgla i czujki dymu. W sumie do mieszkańców trafiło 28 czujek, które zostaną zamontowane w mieszkaniach komunalnych poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców. Strażacy zadeklarowali również pomoc w prawidłowym montażu czujek w mieszkaniach.

Powyższa akcja edukacyjna połączona z przekazaniem czujek nie była by możliwa gdyby nie zaangażowanie firmy Maximus Broker, która bezpłatnie przekazała czujki dla mieszkańców oraz samorządu lokalnego.

Opracowanie: bryg. Rafał Chmiel; Zdjęcia: KP PSP Słupca

8 komentarzy

 1. Idris Ciostek

  Ten człowiek staje się coraz bardziej komiczny. Niedługo śniadanie będzie każdemu wydawał. 🙂

  • Nie ma pomysłu na Słupcę wiec pozuje tylko do zdjęć

  • Anonim, a kto ustawił się do zdjęcia, jak oddano chodnik w Sierakowie? Dykszak i Bartkowiak. Obydwaj byli tam potrzebni?

  • Poeta, w Słupcy by się przydali tak niezależni jak we Wrześni

 2. Nic ci to nie pomoże…

  • Wybory 2014 na burmistrza: Michał Pyrzyk – 65,61%

   Wybory 2018 na burmistrza: Michał Pyrzyk – ponad 66%, Jacek Bartkowiak ponad 33%

   Poparcie na rzecz Michała Pyrzyka w ciągu ostatnich 4 lat wzrosło, a nie zmalało. Fakt ten świadczy o tym, że wyborcy są zadowoleni z rządów obecnego Burmistrza.

  • Proszę o cierpliwość. Lada dzień zostaną ogłoszone konkursy na atrakcyjne stanowiska:
   zamiatacz placu koło MOPS, kosiarz wałów. Wszystko dla młodych, którzy tak ochoczo poparli kandydaturę Pana Pyezyka

 3. Wszyscy kreatywni komentarze wpisują a jak był czas wyborów to żaden nie ośmielił się startować na włodarza miasta! Tak to właśnie działa u ludzi zaproblemionych !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>