Strona główna / Bez kategorii / Strażacy w szkole uczą ratować życie

Strażacy w szkole uczą ratować życie

 

W piątek 18 maja odwiedzili naszą szkołę druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu. Jednostka powstała w 1912 r., a od roku 2008 jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Goście przybyli na zaproszenie Dyrektor szkoły Anny Lewandowskiej.  Ich przyjazd od samego początku wzbudził duże zainteresowanie. Profesjonalny wóz strażacki nie uszedł uwadze uczniów – szczególnie chłopców marzących o karierze strażaka.

Pan Wojciech Młodożeniec – prezes jednostki niezwykle ciekawie opowiadał o wyjątkowo trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Najważniejszym jednak elementem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli sposobność przećwiczenia tych umiejętności na fantomach po to, by w sytuacji zagrożenia umieć poradzić sobie  i uratować, być może, życie poszkodowanego człowieka. Dzieciaki ćwiczyły z dużym zaangażowaniem i przekonały się, iż to wymagające zadanie.

Uczniowie oddziału przedszkolnego, specjalnie dla naszych gości przygotowali tematyczne laurki i wręczyli drobne upominki.

Po pouczającym spotkaniu druhom podziękowała Pani Dyrektor. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie – liczymy, że strażacy pojawią się na Festynie Środowiskowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.