Strona główna / Bez kategorii / Sukces druhów z Woli Koszuckiej

Sukces druhów z Woli Koszuckiej

Druhowie z woli Koszuckiej znaleźli się wśród najlepszych strażaków w Polsce. Nagrodzeni zostali na tzw. gali Floriany w Warszawie.

11 maja na warszawskim Torwarze odbyła się Gala Finałowa Konkursu FLORIANY, podczas której poznaliśmy zwycięzców II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Na widowni zasiadły nominowane jednostki, jednak nikt nie wiedział do samego końca kto wygra, więc emocji nie brakowało.

Podczas gali wręczone zostały również nagrody od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla najaktywniejszych jednostek OSP biorących udział w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Do Konkursu FLORIANY zgłoszono 629 protokołów z przeprowadzonych zajęć. Od grudnia 2017 r. do 15 kwietnia 2018 roku strażacy ochotnicy przeszkolili w ramach nauki udzielania pierwszej pomocy 29 366 dzieci na terenie całego kraju, a dokonali tego podczas 2 084 godzin lekcyjnych, w czasie których przeprowadzili zajęcia.

Po uroczystej Gali strażacy i towarzyszący im partnerzy przeprowadzonych prospołecznych inicjatyw zostali zaproszeni na jubileuszowy koncert zespołu Golec uOrkiestra i występ Kabaretu Pod Wyrwigrosze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.