Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Bez kategorii / Wszystko o kolektorach słonecznych

Wszystko o kolektorach słonecznych

Starostwo Powiatowe w Słupcy i GTT Synergy s.c. zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu.

Zamiana energii słonecznej na ciepło jest rozwiązaniem czystym i prostym, ponieważ słońce dostarcza nam jej w sposób nieprzerwany. Dzisiejsze technologie są na tyle zaawansowane, aby energia słoneczna mogła być dostępna dla każdego. Tę darmową, czystą i odnawialną energię można zastosować poprzez kolektory znajdujące się na dachu, lub w pobliżu domu ogrzewające płyn solarny, który przepływając rurami dostarcza ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej, wody grzewczej lub basenu.

O tych podstawowych faktach wie coraz więcej Polaków, jednak nadal pojawiają się pytania związane z zastosowaniem kolektorów. Jaki mają wpływ na środowisko? Co można zyskać stosując takie rozwiązania? Jak można sfinansować taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć w trakcie szkolenia organizowanych w ramach projektu Akademia Słońca.

Poza wykładami na temat OZE, analizą efektów stosowania kolektorów słonecznych i możliwością uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaprezentowany zostanie również film „Jak przebiega instalacja kolektorów słonecznych w domkach jednorodzinnych”, który zobrazuje kwestie montażu zestawów solarnych.

Szkolenie odbędzie się w piątek, 1 października, o godzinie 12.00 w Sali Herbowej słupeckiego starostwa.

Joanna Kos – Krajewska

Jeden komentarz

  1. bardzo ciekawa sprawa ale kto wymyslił ta godzine!! ?? dla kogo to szkolenie ma być ???? dla użedników tam pracujących ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>