Strona główna / Bez kategorii / Zapraszamy do „SZAFY”

Zapraszamy do „SZAFY”

Tym z Państwa, którzy nie słyszeli jeszcze o istnieniu „Szafy”, pragniemy przybliżyć, na czym polega jej funkcjonowanie.

Otóż „Szafa” to utworzony przez Caritas przy parafii bł. M.Kozala w Słupcy punkt przyjmowania i wydawania odzieży używanej, który powstał w lutym br. i mieści się w budynku byłego gimnazjum przy ulicy Armii Krajowej 27 (wejście bramą od strony ul. Powstańców Wlkp).

Zasady funkcjonowania „Szafy” są następujące:

1. Każdy może przynieść tu odzież, której z różnych powodów nie chce już trzymać w swojej garderobie. Zamiast więc wyrzucać rzeczy do kontenera, możemy dostarczyć je tu, gdzie otrzymają one drugie życie i będą służyć innym osobom. Warunek- rzeczy powinny być czyste i nie zniszczone.

2. Przyjmujemy również książki, zabawki, pościele, firany, zasłony itp. – jednym słowem wszystkie przydatne w domu rzeczy, które mogą znaleźć nabywcę.

3. Każdy mieszkaniec miasta i okolic może korzystać z punktu nieodpłatnie. Warunek- odzież pozyskiwana w „Szafie” nie może służyć do dalszej sprzedaży. W przypadku podejrzenia takiej sytuacji (duża ilość towaru wynoszona z dużą częstotliwością), osoby prowadzące „Szafę” mogą czasowo ograniczyć korzystanie z punktu.

4. Jeśli mają Państwo do oddania rzeczy typu meble, telewizor, pralkę, lodówkę itp., można tę informacje zamieścić na naszej tablicy ogłoszeń, podając numer kontaktowy. Pełnimy tu rolę pośredniczącą, dzięki której już wiele rzeczy trafiło do nowych właścicieli.

5.na potrzeby schroniska dla zwierząt zbieramy koce, ręczniki, poduszki i kołdry ( nie z pierza)

6. Punkt czynny jest we wtorki w godz. 11-13 oraz czwartki w godz. 16-18. Jeśli żaden z tych terminów Państwu nie odpowiada, można skontaktować się z nami telefonicznie i umówić na inny dzień. Tel. kontaktowy: 63 277 15 275.

Po półrocznej działalności możemy śmiało powiedzieć, że „Szafa” doskonale spełnia swoje zadanie. Każdy powód jest dobry, aby nas odwiedzić. Dla jednych z Państwa będzie to motywacja do zrobienia porządków we własnych szafach, dla innych możliwość bezgotówkowej wymiany odzieży, czyli potraktowanie „Szafy” jako tzw. „babski targ”, dla jeszcze innych możliwość zmniejszenia wydatków czyli oszczędność w budżecie domowym. Ponadto każdy odwiedzający przyczynia sie do ochrony środowiska.

Zapraszamy Państwa serdecznie oraz prosimy o informowanie o naszym punkcie jak największej ilości osób.

Prowadzące „Szafę”:

M. Komin

A. Raczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>