Strona główna / Informacje / Aktualności / Powstaje nowe przedszkole
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Powstaje nowe przedszkole

– Małe przedszkole to rodzinna atmosfera, gdzie każdy przedszkolak czuje się jak u siebie w domu. U nas ma być jak w bajce – mówi właścicielka powstającego przedszkola, Agnieszka Skweres-Płocka.

Nowa niepubliczna placówka będzie mieściła się przy ul. 3 Maja 13, w obiekcie gdzie obecnie znajduje się centrum zabaw i rozrywki dla dzieci Dino Świat. Natomiast sala zabaw zostanie przeniesiona w inne miejsce na terenie Słupcy. Nowe przedszkole ma się odróżniać od pozostałych. Mają w nim docelowo powstać aż trzy oddziały, które dzięki temu będą mniej liczne. – Małe przedszkole to rodzinna atmosfera, gdzie każdy przedszkolak czuje się jak u siebie w domu. U nas ma być jak w bajce – mówi właścicielka powstającego przedszkola, Agnieszka Skweres-Płocka.

Warty podkreślenia jest fakt, że ma ona spore doświadczenie w pracy z dziećmi, od kilku lat prowadzi placówkę przedszkolną i żłobkową we Wrześni. – Kocham dzieci i zajmuję się tym, o czym zawsze marzyłam – dodaje Skweres-Płocka. Kadra, która będzie pracowała z dziećmi to również nauczyciele z doświadczeniem, pracujący obecnie we Wrześni.

Powstające przedszkole będzie miało atrakcyjne warunki lokalowe. Do dyspozycji dzieci będzie sala zabaw, sala do zajęć i wypoczynku, plac zabaw, sala logopedyczna, dogodny dojazd i parking dla rodziców. Przy placówce powstanie nowe przejście dla pieszych. Właścicielka „Bajki” jest już po wstępnej rozmowie z burmistrzem Michałem Pyrzykiem.

Poza standardowym programem nauczania w ofercie przedszkola znajdą się: poszerzona tematyka treści przyrodniczych związana z literaturą dziecięcą, zabawy ruchowe w sali zabaw i placu zabaw, zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne i profilaktyka logopedyczna, grupowy język angielski, imprezy okolicznościowe (urodziny dziecka, Mikołajki, pasowanie na przedszkolaka itp.), spotkania z ciekawymi osobami, spacery i wycieczki w celach edukacyjnych i poznawczych, „leżakowanie” dziecka na życzenie rodzica, zajęcia rytmiczno-muzyczne oraz warsztaty kulinarne i plastyczne.

– Nasze przedszkolaki oprócz systematycznych odwiedzin w sali zabaw Dino Świat w nowej lokalizacji zyskają także karty stałego klienta uprawniające do zniżek w sali zabaw – podkreśla właścicielka „Bajki”.

Ponadto do wyboru będzie cały szereg odpłatnych zajęć dodatkowych, jak balet, zumba, karate, piłka nożna i język migowy.

Placówka swoją działalność ma rozpocząć od początku września. Już trwają zapisy. Wszelkie informacje na temat przedszkola zainteresowani rodzice mogą uzyskać pod nr tel. 502 949 920 lub w Dino Świecie w każdą środę w godz. 13.00-19.00. Miesięczne czesne będzie uzależnione od długości pobytu dziecka. Za 5 godz. pobyt swojej pociechy rodzic nie zapłaci nic, natomiast za pobyt całodniowy w dni robocze od. godz. 6.20-17.00 – 220 zł miesięcznie. Dzienna stawka żywieniowa obejmująca śniadanie, obiad i podwieczorek wyniesie 10 zł.

Jeden komentarz

  1. Doświadczenie w pracy z dziećmi. Co niektórzy pamiętają jak p. Agnieszka traktowała swoje dzieci jak były przedszkolakami…. Krzyk, hałas, szarpanie w miejscach publicznych, dzieci wymiotowały po całych akcjach, to jest to doświadczenie. Nigdy bym swojego dziecka nie powierzyła takiej osobie. Trzeba być naprawdę zdesperowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>