Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / 13 Piknik Rodzinny w Lądku

13 Piknik Rodzinny w Lądku

 

Na placu przy Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku, już po raz 13-ty odbył się Piknik Rodzinny, jak co roku, zorganizowany we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy. Ta cykliczna impreza jest wspólnym świętowaniem z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego (30 maja), w połączeniu z Dniem Matki (26 maja), Dniem Ojca (23 czerwca) oraz z Dniem Dziecka (01 czerwca).

 

To była pierwsza impreza z naszym nowym starostą – Jackiem Bartkowiakiem, ale nie zabrakło też „starych przyjaciół”, a wśród nich zaproszeni goście, tacy jak: wójtArtur Miętkiewicz, proboszcz parafii – Ksiądz Dariusz Kolski, Renata Nowinowska – kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy,  Anna Adamczyk dyrektor Domu dla Dzieci i Młodzieży Szansa w Kosewie wraz z wychowawcami i wychowankami, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej –  Sebastian Woźniak, Ewa Jędrzak kurator zawodowy, Anna Pyrzyk pedagog z PPP w Słupcy, Beata Zamiatała asystent rodziny oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotuni – Pani Jolanta Kamińska wraz z Panią Justyną Skąpską.

Tego roku przyświecało motto „Pasja dla zdrowia”, a wraz z nim 3 główne cele, tj.: integracja rodzin zastępczych, kandydatów na rodziców zastępczych i ich biologicznych rodzin, zaproszonych gości oraz rodzin ze środowiska lokalnego, promowanie wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny i pożyteczny; promocja zdrowego stylu życia, profilaktyka zdrowotna; promowanie różnego rodzaju życiowych pasji, rozwijania swoich zainteresowań  i realizowania marzeń bez względu na to w jakiej rodzinie się wychowujemy.

Tegoroczny Piknik uświęcały:  darmowe dmuchańce, kulki i eurobungi; występy na scenie; przedstawienie talentów wokalnych i tanecznych dzieci i młodzieży (podopiecznych z placówek i rodzin zastępczych, uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Lądku oraz uczennic III kl Gimnazjum w Lądku pod kierownictwem trenerki – Pani Karoliny Zaczkiewicz, a także talenty indywidualne).  Były ponadto stoiska tematyczne (stoisko sensoryczno-rozwojowe, biżuteryjne, malowanie twarzy, warkoczyki afrykańskie, fryzury i makijaże, wróżby pirackie, piracka foto-ścianka) oraz darmowa kawiarenka oferująca ciepłe i zimne napoje, ciasta, owoce, a także frytki, hot-dogi, a nawet lody. Dodatkowym urozmaiceniem była gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”, której uczestnicy mieli możliwość zdobyć 3 „złote” monety w następujących namiotach: namiot wrzesińskiej drużyny harcerskiej (moneta za zaliczenie toru przeszkód). Ponadto był namiot profilaktyczny Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, gdziem.i.można było skorzystać ALKOgogli, a dzięki temu uzyskać informacje o tym jak bardzo jest zniekształcony obraz świata po zażyciu substancji odurzających, a także zdobyć monetę za udział w quizie o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz  namiot przyrodniczy z wystawą fotografii autorstwa Pana Jerzego Orchowskiego – lokalnego pasjonata, który na swych zdjęciach uwiecznia walory przyrodnicze Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego (moneta za quiz z wiedzy nt. fauny i flory NPK). Zdobywca 3 monet mógł wymienić je na wylosowany przez siebie prezent-niespodziankę z pirackiego kufra skarbów.

Cała impreza była prowadzona przez Pana Krystiana Bartczaka z Centrum Kultury Muzyk w Słupcy , który prowadził część muzyczno-artystyczną i na bieżąco relacjonował co się dzieje na placu, a ten wypełniony był po brzegi przez dekoracje w stylu pirackim, a także ogromne łapacze snów, które miały za zadanie nie tylko zdobić, ale też przechwytywać najskrytsze sny i marzenia, które są bazą wyjściową do rozwijania pasji i realizowania życiowych celów. Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie Cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.” (Gombrowicz, „Dzienniki”).Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które włączyły się w organizacje Pikniku Rodzinnego: Zarządowi  Autostrady Eksploatacyjnej w Poznaniu,Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lądku,wójt Grażynie Kazuś, Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy, Jerzemu  Orchowskiemu radnemu powiatowemu, Danucie  i Dariuszowi  Gołębiak – właścicielom przedsiębiorstwa ”MonMar” w Strzałkowie, Anecie  i Dariuszowi  Wysockim  – właścicielom firmy Anecoop Polska, Jolancie i Zbigniewowi  Chojnackim  – właścicielom Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowe „Luka” w Kawnicach, Irenie Kubackiej właścicielowi firmy Maredo w Trąbczynie, Katarzynie Olejniczak współwłaścicielowi firmy Kasol w Trąbczynie, Drużynie Harcerzy z Wrześni, Robertowi  Prus z firmy  AVENA w  Cieninie  Zabornym, Jakubowi Mielcarkowi,  Krzysztofowi Wroteckiemu, Tomaszowi  Karpińskiemu  – Prezesowi Zarządu Gminnej Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzałkowie, Marcinowi Pietrzykowskiemu – ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” w Słupcy, Przemysławowi  Kołackiemu –  firmy „Budomex” Strzałkowo, Spółdzielni Mleczarskiej  Udziałowców w Strzałkowie, Właścicielowi mobilnego salonu masażu Harmony, Justynie i Dariuszowi Niewiadomskim .właścicielom Przedsiębiorstwa DAREX  w Lądku, dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu w Kotuni  Jolancie Kamińskiej oraz  p. Justynie Skąpskiej  i społeczności uczniowskiej, kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Lądku Sebastianowi  Woźniakowi , Wytwórni Wód  Mineralnych „KAMENA”w   Polanowie,  Henrykowi  Durkiewiczowi  właścicielowi Przedsiębiorstwa  „TROJAN” w  Piotrowicach ,  pracownikom firmy Ampol-Merol, właścicielom Hurtowni „Wika” w Wilcznej oraz hurtowni „Maja”  w Słupcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>