Strona główna / Informacje / Aktualności / 130 tysięcy na urodziny. Kto zgarnął kasę?

130 tysięcy na urodziny. Kto zgarnął kasę?

GKS Vitcovia Witkowo – 130 tys. zł., MMA Witkowo – 0 zł i Witkowo Biega – 0 zł. Tak przedstawia się aktualny podział gminnych pieniędzy przeznaczonych na działalność witkowskich klubów sportowych. Decyzja ta oznacza koniec wielotygodniowych rozmów oraz dyskusji na gruncie samorządu Witkowa.

Przypomnijmy, że wnioski do lokalnych władz złożyli przedstawiciele trzech powyższych klubów. Vitcovia prosiła o 135 tys. zł, drugi o 30 tys. zł, a trzeci o 27 tys. zł. Dało to łączną kwotę 192 tys. zł. I tutaj pojawił się problem. Lokalne władze w budżecie na 2017 rok zaplanowały na ten cel 135 tys. zł, czyli o 57 tys. zł. mniej niż wynika to z potrzeb klubów.

– Aktualnie nie dysponujemy pieniędzmi o jakie wnioskują trzy podmioty – informował wówczas zastępca burmistrza Łukasz Scheffs.

Z racji pełnionych funkcji, do rozmów włączyli się również radni rady miejskiej. Padały pierwsze propozycje – podzielenie tylko 135 tysięcy pomiędzy 3 podmioty (100 tys. Vitcovia, reszta MMA Witkowo i Witkowo Biega), druga opcja zakładała 120 tysięcy zł dla GKS Victovii Witkowo z podziałem 15 tysięcy na pozostałe kluby.

– Nie może być tak, że oceniamy prace klubów, w tym Vitcovii, nie znając szczegółów ich działalności. Co roku zapraszamy prezesów takich organizacji na posiedzenia komisji, ale wciąż to za mało. Zainteresujmy się ich wynikami sportowymi, idźmy na zebranie, spójrzmy w tabele i dopiero wtedy wyrażajmy sądy na ich temat – mówił Marian Walczak, wiceprzewodniczący rady miejskiej.

Pojawiło się także najbardziej optymistyczne wyjście. Wszystkie podmioty miałby dostać kwoty, o które wnioskowały, ale przy podziale na transze-raty, wypłacane w ciągu roku. Warunkiem takiego rozwiązania była jednak gwarancja, że w budżecie znajdą się wolne środki, które można będzie rozdysponować pomiędzy 3 wspomniane kluby. Mało prawdopodobne wydawało się być pominięcie jednej z 3 organizacji. Tak też się stało.

– MMA Witkowo i Witkowo Biega otrzymają pieniądze, ale nie teraz. Dofinansowanie zrealizujemy w ciągu roku. Uzgodniłem to z przedstawicielami klubów – informuje burmistrz Marian Gadziński.

Władze Witkowa zadecydowały, że MMA Witkowo otrzyma 8 tysięcy zł, a Witkowo Biega 10 tys. zł. Obydwie kwoty będę pochodzić z wolnych środków. Najprawdopodobniej podczas kwietniowej sesji rady miejskiej nastąpi zatwierdzenie powyższych kwot.

Już teraz spać spokojnie może za to GKS Vitcovia Witkowo. Najstarszy klub w gminie Witkowo obchodzi w tym roku 60. urodziny. Z tej okazji kierownictwo Vitcovii planuje zorganizowanie obchodów okraszonych meczem z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej oraz uroczystym poczęstunkiem. Tak duże pieniądze tym bardziej się przydadzą. Gminna kasa na sport podzielona. Czas działać dalej!

 

2 komentarze

  1. mieszkaniec

    ładne kolesiostwo!!! mma i biegacze z Witkowa w ostatnim roku osiągnęli więcej niż Vitcovia przez 60 lat, a rozdali 130 do zera. Absurd

  2. Urodziny klubu powinny być zorganizowane za prywatne pieniądze a nie samorządowe. Skandal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.