Strona główna / Informacje / Aktualności / 7 szkół podstawowych w gminie Słupca

7 szkół podstawowych w gminie Słupca

W poniedziałek po burzliwych obradach w urzędzie gminy w Słupcy radni podjęli  decyzje dotyczące sieci szkół. Na wtorkowej sesji ustalili, że zamiast obecnie funkcjonujących pięciu szkół podstawowych w gminie Słupca funkcjonować będzie siedem.  Jednak podjęcie takiej  decyzji nie obyło się bez emocji. Zmiany zaszły we wszystkich szkołach.

Publiczne Gimnazjum w Drążnej zostanie przekształcone w  szkołę podstawową, w której naukę dokończą gimnazjaliści. Jednak w jej obwodzie nie znalazły się miejscowości z dotychczasowego gimnazjum, a miejscowości ze starego obwodu szkoły czyli Drążna, Żelazków, Czesławowo, Szkudłówka. Dzieci  rozpoczną naukę od  I klasy szkoły podstawowej. Ponadto do tej szkoły do roku 2023 uczęszczać będą uczniowie z VII i VIII klas z Młodojewa, czyli do ukończenia przez I klasę VI klasy podstawowej.

Publiczne Gimnazjum w Kowalewie zostanie przekształcone w szkołę podstawową, do której uczęszczać dzieci będą ze starego obwodu szkolnego. Szkoła Podstawowa tworzona może być od I klasy szkoły podstawowej. Dzieci ze starego kowalewskiego obwodu dokończą naukę w szkole podstawowej w Kotuni, a do tego czasu  w Kowalewie uczyć się będą VII i VIII klasy z ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Kotuni. Dokończą tam naukę gimnazjaliści podobnie jak w Drążnej. Dzieci  uczęszczające  obecnie do gimnazjum w Kowalewie ze starego cienińskiego obwodu po VI klasie szkoły podstawowej uczęszczać będą do Cieninia Kościelnego, a nie jak to dotychczas miało miejsce do Kowalewa.

Do Szkoły Podstawowej w Cieninie Kościelnym powrócą dzieci z VII i VIII klas, należeć do tej placówki także będzie przedszkole gminne. Gimnazjaliści z tego obwodu kończą naukę w Kowalewie.

Do Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym powrócą   dzieci z klas VII i VIII, gdzie będą się uczyć. Zostanie tam także przeniesione przedszkole gminne. Gimnazjaliści z tego obwodu kończą naukę w Drążnej.

Został zmieniony obwód Szkoły Podstawowej w Koszutach. Odłączone z tego obwodu zostały dzieci przydzielone do obwodu  powstałej Szkoły Podstawowej w Drążnej. Po wygaśnięciu gimnazjów w szkole uczyć się będą także VII i VIII klasy.

Zmiany dotknęły także Szkołę Podstawową w Młodojewie. Szkoła tworzyć będzie zespół wspólnie z przedszkolem. Dzieci  z klas VII i VIII  do roku 2023 uczyć się będą w budynku Szkoły Podstawowej w Drążnej.

Podobnie jak trzy pozostałe szkoły, w których mieścić się będą przedszkola Szkoła Podstawowa w Kotuni zostanie przekształcona w  Zespół Szkolno – Przedszkolny. W ośmioklasowej  Szkole Podstawowej w Kotuni uczyć się będą   tak jak dotychczas uczniowie z klas I – VI, natomiast starsze klasy w kowalewskim budynku do 2023 roku. A dzieci ze starego kowalewskiego obwodu  dokończą naukę do VIII klasy szkoły podstawowej w Kotuni. Od 2017 roku dzieci ze starego kowalewskiego obwodu od I klasy Szkoły Podstawowej naukę pobierać będą w swoim obwodzie czyli w Kowalewie. Natomiast do Szkoły Podstawowej w Kotuni  od 2017 (I klasa ) uczęszczać  będą dzieci  z miejscowości Wierzbocice, Czerwonka, Kąty, Kotunia i Borki oraz Gółkowo.

Tym sposobem radni zrobili wszystko, aby utrzymać wszystkie szkoły. Jednak to jest tylko projekt.

Radni podjęli również uchwały o zamiarze likwidacji oddziałów przedszkolnych w Kowalewie i Wierzbocicach oraz wcześniej przedszkoli w Wilcznej i Piotrowicach.

 

9 komentarzy

  1. a w Słupcy nie można było…

  2. Więc nadal będziemy opłacać tyle samo etatów co do tej pory tylko dzieci coraz mniej.

  3. Podajcie jeszcze jak z etatami
    Zlikwidowano jakieś czy zwiększono?

  4. Radni podjęli bardzo dobrą decyzję, z korzyścią przede wszystkim dla dzieci. Brawo…

    • korzyści dla dzieci byłyby gdyby podstawy programowe nie cofaly ich w czasie

  5. „Tym sposobem radni zrobili wszystko, aby utrzymać wszystkie szkoły” Czyli radnym nie chodzi o dobro dzieci tylko o utrzymanie urzędników przy pensji. Wiadomo dobry urzędnik to znakomity elektorat wyborczy 🙂

  6. Radni podjęli zła decyzje i ze strachu przed kolejnymi wyborami „bronili” szkół we własnych wsiach. Efektem tego około 520 dzieci bedzie uczyło sie w 7 szkołach podstawowych i to to jest marnotrawstwo pieniedzy na 7 Dyrektorów, 7 zespołów nauczycieli, ogrzewanie i utzrymanie budynków tychże szkół itd. Radny Kuchowicz jako jedyny jawi się w tym gronie jako rozsądny reszta przepraszam ale nie zdała egzaminu. Jeżeli ilośc dzieci podzielić na ilośc szkół to wychodzi 75 dzieci w jednej szkole a to jakis żart i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>