Strona główna / Informacje / Aktualności / Audyt w szpitalu. Starosta wytyka błędy Wiśniewskiej [FILM]

Audyt w szpitalu. Starosta wytyka błędy Wiśniewskiej [FILM]

Starosta słupecki Jacek Bartkowiak podczas komisji zdrowia poinformował radnych o tym, że była już dyrektor szpitala Iwona Wiśniewska nie rządziła w szpitalu jak dobry menadżer, ponieważ w dokumentacji panował totalny chaos. Nieopłacone faktury, brak głównej księgowej, brak umów z pracownikami, niewykonany w pełni kontrakt z NFZ to według starosty tylko niektóre błędy popełnione przez Iwonę Wiśniewską. Sprawa szpitala zostanie przedstawiona radnym powiatowym na najbliższej sesji rady powiatu.

34 komentarze

 1. To, o czym mówił starosta, to tylko wierzchołek góry lodowej. Niestety poprzedni starosta przymykał na wszystko oko.

  • Przecież nie miał wyboru, bo to „wódz” o wszystkim decydował i ją posadził na tym stołku w wiadomym celu.

  • słupczanka

   Myślę, że dowiemy się całej prawdy. Może wtedy Radni, którzy tak bardzo się buntują…wreszcie ZROZUMIEJĄ!
   Dyrektorka szpitala wreszcie została pozbawiona możliwości wykańczania oddziałów, kadry medycznej i administracji. Bo już gorzej jak było…nie może być!!!

 2. Może warto jeszcze przyjrzeć się firmie sprzątającej ..która co chwilę się zmienia .. A przecież umowę podpisuje szpital ..Panie w niej pracujące są z grupą inwalidzką a maja umowy tylko na kilka miesięcy .. pracują więcej godzin niż powinni ..
  Jak już Pan starosta zaczął porządek to bardzo proszę o interwencję w tej sprawie ..

 3. Beneficjent

  Panie Starosto dziękujemy za podanie tych informacji do wiadomosci publicznej. Mam nadzieję, że audyt wyjaśni więcej. Teraz już nie będzie wątpliwości. Ufam, że pod nowym kierunkiem szpital nareszcie ma szanse na rozwój i lepsza jakość.

 4. Oby ten audyt nie okazał się tak prawdziwy jak całe rządy Pis: spółka srebrna, Misiewicze , protesty prokuratorów, kłamstwa, kłamstwa i korupcje.
  Starosta nawet nie potrafi sprawnie przeczytać tego co ma przygotowane.

  • Mieszkaniec

   Podzielam ! To normalne że chce się wykazać i zamydlić co nie którym oczy. Poczekamy zobaczmy! Obecna władza wszystkich poprzedników krytykowała ale żadnych zarzutów do tej pory nie ma. Ciemny naród wszystko kupił i to jest dopiero żenujące. Co im się udało do tej pory zrobić najlepiej to to że siłą oderwali tych wszystkich z pod trzepaka żeby choć raz w życiu sobie mogli zagłosować za 500+…

  • Starosta mówi,nie czyta

  • Beneficjent

   Do ala… Przeprasza, ale Twoja wypowiedź jest niespójna z tematem. Wnosi zatem wiele bezzasadnej krytyki. Nie wiem, czy wiesz o czym mowa? Te nadużycia ekonomiczne Pani IW wynikają z braku kompetencji i naruszają prawo. Poprzedni starosta przymykał na to oko, zapewne miał w tym jakiś cel, albo prezentował także rażący brak kompetencji. Takie wzajemne relacje ” ręka rękę myje” bez odpowiedzialności za działania na szkodę społeczną ujrzały światło dzienne. Miejmy tylko nadzieję, że audyt wyjaśni całą prawdę…… „przelała się czara goryczy”, „ucho od dzbana się urwało”. Taka jest prawda i nic, ani nikt tego nie zmieni. Odpowiedzialność prawna za podejmowane decyzje obowiązuję. Nareszcie są osoby, którym możemy zaufać i informacje o bieżących działaniach otrzymujemy na bieżąco. Takie wzajemne zaufanie społeczne ma duże znaczenie. Jest to dobra forma rzetelnej pracy dla dobra społecznego i podnoszenia jakości życia. Jeśli zaś chodzi o Twoją krytykę wypowiedzi podczas przedstawiania informacji przez Pana Starostę, to ma ona się nijak w odniesieniu do rzeczywistości. Pan Starosta skrupulatnie i jasno przedstawił argumenty będące podstawą wdrożenia audytu. Przepraszam „ala”, ale żeby wypowiadać się na dany temat to trzeba go znać i trochę wiedzieć o czym się mówi. Po prostu przemyśleć swoją wypowiedź, aby była konstruktywna i adekwatna do tematu rozmowy.

  • Do Beneficjenta… Zarzucasz „ali”, że nie znając tematu nie powinna się wypowiadać. Zapytam, skąd ty znasz temat w takim stopniu, że uważasz, iż jesteś jak najbardziej kompetentny do zabierania głosu? Audytu nie było. Jakie nadużycia ekonomiczne zarzucasz Pani Wiśniewskiej? Jakieś postępowanie karne się toczy przeciwko Pani Wiśniewskiej?

 5. były pracownik

  IW robiła np takie numery,jesli w rachunku fakturze był drobny błąd to kazała ksiegowej odraczać płatnosci o kolejne 2 tygodnie lub dłużej, zamiast zrobić korektę i wypłacić ludziom należność na czas,tak po ludzku .O innych działaniach menagerskich IW nie wspomnę,ale mam zamiar,patrzyłam na to z bliska i nie mogłam się z tym pogodzić.

  • Beneficjent

   Do „były pracownik”. Ujawnianie tak rażących zachowań jest naszym obowiązkiem i brawo za to. Ludzie poprzez zastraszanie i obawę o utratę pracy tłumili w sobie obserwowaną nieprawość i pogardę dla poprawnych wartości i zachowań. Widać osoba, która dopuszcza się nieprawości jest na tyle wyniosła, że jest nie nawet nie ukrywa swoich rażących działań.To już koniec.

 6. Szkoda że tak cicho nagrane

 7. J. D. Schulze

  Odnoszę wrażenie, że Starosta w swojej wypowiedzi się asekuruje. Skąd sugestia, że każdy dzień pracy Pani Wiśniewskiej kosztowałby nas więcej niż odszkodowanie na Jej rzecz? Czyżby podstawa zwolnienia nie do końca zasadna, a może w ogóle bezzasadna? To, o czym Pan Starosta mówił po zwolnieniu Pani Wiśniewskiej jako o przyczynie zwolnienia bylo obecnemu Staroście wiadome, o ile mnie pamięć nie myli, już koło marca 2018 r. jako rzecznikowi Wielkopolskiego Oddziału NFZ, a nie dopiero po objęciu urzędu Starosty.

  • Beneficjent

   Audyt powie wszystko

  • PANI Schulze, należy bronic decyzji Pana Starosty. Powszechnie wiadomo, że Pani Wiśniewska była złym dyrektorem i niepotrzebnie przymykaliście oczy na nieprawidłowości. Walka o odszkodowanie przez panią Wiśniewską to przesada. Bardziej szpitalowi należy się „odszkodowanie” ze strony pani dyrektor za lata zaniedbań, mobbingu itd.

  • Każdy się asekuruje dopóki nie ma w reku korzystnego wyroku sadowego i to prawomocnego.

  • Jaki ty mądry/mądra jesteś…

  • Odnoszę wrażenie ,żę znowu mamy do czynienia z durnowatą panią stolz

  • Szanowny Panie Starosto!
   Współczuję Panu pracy w tej kadencji, gdzie jeszcze nie odeszło ” stare ” i będą robić wszystko, aby zatuszować błędne decyzje poprzedniego starosty i poprzedniej rady miasta odpowiedzialnej za ten stan rzeczy.
   Radni nie rozumieją jeszcze, że trzeba iść do przodu i ratować trudną sytuację szpitala. Nie dotarło do nich jeszcze, że zostali wybrani, aby podejmować dobre decyzje i pracować dla dobra nas wszystkich.
   Jednak jak widać, co niektórzy z uporem maniaka nadal będą wracać do sprawy przyjaciółki – dyrektorki, nie dadzą się przekonać, że powinna wylecieć dyscyplinarnie dużo wcześniej.
   Niektórych radnych, szczególnie tych, którzy najbardziej dyskutują… nie chce się ani widzieć, ani słyszeć, taka prawda!

 8. Zapytajmy czy Pan Starosta funkcjonując w NFZ coś pomógł Słupcy bo od innych oczekiwał fabryk w Słupcy.
  Poczekamy zobaczymy , czy to będzie tak jak Pis demontuje nasz kraj dając 500 plus a władza ma miliny z przekrętów.

  • Nie wiem co to za Ala się wypowiada , ale na niczym się nie zna. Pani IW zniszczyła SZPITAL pod każdym względem , powinna ponieść odpowiedzialność finansową z odsetkami , zniszczyła ludzi, prestiż szpitala . Poprzedni Starosta na bieżąco wiedział o szpitalu i jej poczynaniach , nic nie zrobił w tym kierunku .On ponosi winę , prasa pisała o IW , a teraz cieszyć się , żę idzie ku lepszemu i nie gdybać , nie krytykować , tylko czekać na efekty jak można takie sądy wyciągać nie znając realiów.

  • Beneficjent

   Oj „ala” , ” ala”….. to dobrze, że oczekujesz obietnic. Też mam nadzieje, że one zostaną spełnione. Jednak mam nieodparte wrażenie, że próbujesz jątrzyć i taka hejterska napinka cię zżera…. Wyluzuj, wszystko jest w dobrych rękach i tylko patrzeć jak będzie się działo. Przyszło nowe i to jest już bezsporny fakt, który po okresie nieodpowiedzialnego chaosu musiał nastąpić. ‚Lepsze jest wrogiem dobrego”, nie możemy stale pozostawać w tyle i przytakiwać w obliczu zastraszenia i mobbingu, że oto wkraczamy w erę postępu i nie ma żadnych zaniedbań ekonomicznych i społecznych. Od tej pory już nikt nie będzie okłamywał społeczeństwa. „ala” ufam, że tobie i nam wszystkim będzie dane doświadczyć harmonii a nie chaosu i zastraszenia. Tak dłużej nie można. To oczywiście jest kwestia naszej świadomości i zaufania. Pozdrawiam.

  • Dziadek Zenek

   Co Ci Alu zdemontował PIS ? Zwoje?

  • słupczanka

   Do ala
   O ile nam wiadomo obecny Pan Starosta nie był Szefem NFZ w Poznaniu. Nie pracował też w wydziale decydującym o rozliczaniu szpitali i przydziale środków finansowych. Posiadał zaszczytne stanowisko, ale nie takie o jakim Pani mówi. Według Pani to w Starostwie też decyzje będzie podejmował rzecznik prasowy czy może sekretarka? Nie każde stanowisko zajmuje się wszystkimi sprawami. Pewne zakresy obowiązków obowiązują wszędzie. Dlatego nie rozumiem tej sugestii.

  • Też pracownik

   Co to za Ala? Być może to jedna z czterech pracownic tzw. dupowłazów w administracji. z którymi dyrektorka współpracowała. Może nie tyle współpracowała, co godzinami przesiadywały w jej gabinecie śledząc pracowników, ich rodziny i znajomych…co piszą w necie na ich temat. Na pracę to czasu nie miały, ale za to dyrektorka wyraziła się bezpośrednio, że w ogień za nią by poszły.
   Pracownik masz rację, dyrektorka zniszczyła wszystko, co było dobre w tym ZOZ-ie. Zniszczyła przede wszystkim dobrych ludzi, wspaniałych fachowców a o prestiżu szpitala lepiej nie mówmy…
   Wreszcie nastąpił CUD, przyszedł nowy Pan Starosta, który po prostu jej się nie boi ( nie ma na Niego haków ) i ma odwagę podejmować odważne, prawidłowe decyzje.
   Zapytajcie kompetentne osoby, od jakiego czasu poprzedni starosta był informowany o tym co się dzieje w ZOZ-ie, znał dokładne fakty, ale niestety…nic nie mógł zrobić…z pewnych powodów. Żenada.
   Teraz widać, jak pracownicy się cieszą, odetchnęli z ulgą, że to babsko odeszło. Od razu chętniej się idzie do pracy.

 9. Beneficjent

  Żywienie pacjentów w szpitalu też swego czasu było tematem kontrowersyjnym. Mianowicie przetarg na firmę kateringową. Satysfakcja pacjentów z żywienia szpitalnego budzi wiele wątpliwości. Myślę o przetargu na firmę kateringową. Czy ktoś posiada jakieś rzetelne informacje. Marzeniem były obiadki z naszego ZAZ-u z naciskiem na „nasz ZAZ”. Myślę, że to też wątek do zweryfikowania. Sprawa bodajże rozeszła się o 0,10 gr, jednakże wybrana firma w przetargu serwuje posiłków spodziewanej jakości.

 10. związkowiec

  Brawo! Wielki szacunek dla Pana Starosty!
  Niech Pan nie da się nikomu zastraszyć. Szkoda, że w Radzie Powiatu ma Pan kilku ( na szczęście ) radnych, którzy stają murem za byłą dyrektorką. Ci radni to akurat są osobami, które nie myślą o wszystkich pracownikach ZOZ-u, którzy są szczęśliwi z powodu dyscyplinarki dyrektorki ( bo na nią zasłużyła), lecz o swoich bezpośrednich, przyjaznych stosunkach z dyrektorką. Tak im po prostu wypada.
  Uważam, że audytów bardzo szczegółowych powinno być kilka. Można by zacząć od momentu rozpoczęcia budowy, sprawdzić wszystkie zlecenia na usługi dodatkowe, m.in. elektryczne i inne. Konieczny audyt , aby sprawdzić prawidłowość naliczenia podwyżek i wyrównań dla pielęgniarek, położnych i pozostałych pracowników. Trudno nam uwierzyć, że zostały naliczone prawidłowo…bo niby kto to by miał zrobić dobrze, gdy dyrektorka miała swoje zasady i rozporządzenia…

 11. exsłupczanin

  Ja mam pytanie do redakcji – czy rzetelność dziennikarska nie wymagała poproszenia o komentarz exdyrektorki szpitala? Jeśli odmówiła komentarza, to napiszcie. Ale jeśli nie pytacie jej jak ona to widzi i przedstawiacie sprawę jednostronnie, to jesteście manipulatorami, a nie dziennikarzami.

 12. Beneficjent

  Do exslupczanin….. To jest informacja dla społeczeństwa a nie osąd nad sprawą. Po zakończeniu audytu informacje o rzeczywista kondycji szpitala zapewnie zostanie podana.To jest kwestia oceny skali zaniedbań a osoba IW miała swój okres świetności kiedy naprawdę mogła się wykazać. Każdy z nas ma swój czas, pytanie tylko co znim naprawdę zrobi???

 13. Panie Starosto kiedy Pan sobie przypomni o niepełnosprawnych ,seniorach czy o małych dzieciach

 14. Czytając wypowiedź jednego z radnych w „Kurierze słupeckim” to chciałoby się wystąpić o wyrzucenie z grona radnych powiatowych. Wszystkim wiadomo, że radny A.K. musi brać w obronę byłą dyrektorkę szpitala ze względów koleżeńskich. Przecież często bywał u niej na kawce. Panie Kasprzyk niech Pan się nie ośmiesza, niech Pan weźmie pod uwagę około 300 szczęśliwych, zadowolonych z odejścia dyrektorki pracowników ZOZ-u, a nie swoje prywatne powiązania i odczucia. Miasto potrzebuje radnych obiektywnie patrzących na wszystkie ważne zagadnienia, a nie ” tchórzy „. Liczymy na to, że następny radny pan Król, jeśli dokładnie zapoznał się z tematem, też zrozumie ważność zagadnienia. Jeśli zna fakty, to nie będzie podtrzymywał swego zdania, które już wypowiadał na konferencji prasowej.
  Aż trudno uwierzyć w to, co niektórzy radni wygadują…a że może muszą ? Mamy nadzieję, że pozostali radni powiatowi będą kierowali się faktami, będą pracować dla Słupcy i powiatu, zostawiając prywatne kontakty poza salą obrad. Na to czekamy.

 15. ALE PRZEWAŁY W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI DO CZEGO DOPUŚCIŁA SIĘ TA PANI. WSZYSCY W TYM UCZESTNICZĄCY POWINNI BYĆ POCIĄGNIĘCI DO ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ .ZMIANA DYREKCJI POWINNA POCIĄGNĄĆ ZA SOBĄ ZMIANĘ NIE KOMPETENTNYCH OSÓB NA DANYCH STANOWISKACH .ZASTANAWIAJĄCE JEST KIM BYŁA PANI DYREKTOR OBSADZIŁA DANE STANOWISKA I DLA CZEGO . W KADRACH BAŁAGAN.
  .BRAK UMÓW BRAK DOKUMENTÓW O KTÓRYCH MÓWI PAN STAROSTA BRAK PŁYNNEJ PŁATNOŚCI .OBY POD ZARZĄDEM NOWEGO PANA DYREKTORA ZACZĘŁO SIĘ DOBRZE DZIAĆ.

 16. Coś w tym musi być na rzeczy ,że ludzie piszą o 4 zaufanych osobach /a może to jakoś się inaczej teraz nazywa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>