Strona główna / Informacje / Aktualności / Autobusy przestały jeździć, zostały po nich dziury

Autobusy przestały jeździć, zostały po nich dziury

Mieszkańcy Wilcznej i Cienina nie mają złudzeń. Zniszczone drogi powiatowe nie zostaną naprawione przez przewoźnika, który organizował transport zastępczy dla kolei. Drogi są w stanie fatalnym, a powiatowy zarząd dróg nadal walczy o odszkodowanie.
Jak mówią nam mieszkańcy Wilcznej z Anną Kusiołek z Cienina Kościelnego – Chcieliśmy, żeby autobusy wjeżdżały do Cienina Kościelnego i Cienina Zabornego. Autobusy komunikacji zastępczej zaczęły jeździć co godzinę, po trzy autobusy w jedną i w drugą stronę. Te autobusy zniszczyły nam drogę. To była jedna z nowszych dróg na terenie gminy czy nawet powiatu. Od kiedy te autobusy jeździły zaczął się wyłamywać asfalt, niby łatane jest to na bieżąco ale to nic nie daje. Powiatowy zarząd dróg napisał pismo do firmy która ubezpieczała komunikację zastępczą. My oczekujemy, że skoro przewoźnik zniszczył tą drogę, to ją naprawi. Bardzo często uczęszczamy tą drogą, tu są sklepy, szkoła, kościół, a dziury coraz większe. Należałoby się za to zabrać. (…) Co my tu na wsi mamy za ruch – czasami jakiś ciągnik, samochód, rower. A tutaj było normalnie jak w metropolii przez te autobusy. Teraz większość nie chce tą drogą jeździć bo się boją o swoje samochody i objeżdżają mimo, że przez Wilczną np. jest dalej. Nie dziwię się wcale.

Więcej w najnowszym Kurierze Słupeckim.

6 komentarzy

  1. Cieszcie się Kochani, że na to zad…ie coś jeździło bo byśta pieszo gibali do szosy.w za…ach się poprzewracało

  2. Mieszkaniec

    A mieszkaleś kiedykolwiek na wsi? Masz rodzinę i dzieci dojezdzajace do szkoły? Najpierw się zastanów a potem obrażaj ludzi.

  3. Tam zawszę była dziurawa droga od kiedy pamiętam może nie aż tak ale była ale jak naprawią to się też ucieszę

  4. Droga przez wieś Cienin Perze dziurawa była jeszcze przed wprowadzeniem komunikacji zastępczej kolei. Jest to droga powiatowa!!!! Dziura na dziurze, dziurą poganiana! Powiat nie zrobił nic, ignoruje prośby mieszkańców i tak jest od niepamiętnych lat. A teraz przed wyborami… olśnienie… dziury zrobiły autobusy i niech kolej naprawi

  5. a co to za droga skoro przejechay 3 autobusy na godzinę się popsuła z czego ona była?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>