Strona główna / Informacje / Aktualności / Bartkowiak, Grzeszczak i Pyrzyk dyskutują. Kto ma rację?

Bartkowiak, Grzeszczak i Pyrzyk dyskutują. Kto ma rację?

Ciekawa dyskusja toczy się na linii Jacek Bartkowiak – Michał Pyrzyk i Eugeniusz Grzeszczak. Publikujemy oświadczenia, które ukazały się w Gazecie Słupeckiej. Czekamy na Wasze opinie na ten temat.

 

Bartkowiak: Będzie nowy woźnica koślawej furmanki PSL?

Demonstracyjna rezygnacja Mariusza Króla (PSL), pracownika podległego burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi (PSL) z funkcji członka zarządu powiatu słupeckiego (4 członków PSL) oznaczać może próbę ucieczki tej partii przed odpowiedzialnością za fatalne sprawowanie władzy przez starostę Mariusza Rogę (PSL).

Przyzwyczajony do wydawania rozkazów strażakom były komendant powiatowy PSP okazał się co prawda wiernym wykonawcą poleceń swej partii-matki, ale nie poradził sobie z narastającą atmosferą skandalu wokół słupeckiego szpitala. Z kolei zatrudniona tam – i wskazana przez PSL – Iwona Wiśniewska, w krótkim czasie spustoszyła SP ZOZ z miejscowych lekarzy. Konflikty z kolejnymi pracownikami doprowadziły do tego, że zmuszona była ściągać medyków z odległych stron, płacąc im często wielokrotnie wyższe stawki. Kompletnie nie panuje też nad pracą szpitala – jak wykazują opublikowane niedawno statystyki, w prawie 50% leczącego osoby spoza naszego powiatu. Słupecki podatnik jest więc zmuszony płacić za leczenie mieszkańców innych powiatów, a sam czeka na przyjęcie na oddział kilkakrotnie dłużej. Niemal co tydzień wychodzą na jaw kolejne, bulwersujące informacje o tym, co dzieje się w szpitalu.

Tymczasem rozpoczęta rozbudowa to kwestia być albo nie być zarówno dla samego szpitala, jak i dla władz powiatu, któremu ta placówka podlega. Wybory samorządowe odbędą się w końcu października lub na początku listopada. W takiej sytuacji niewykluczone, że PSL zdecyduje się teraz zmienić woźniców furmanki na krzywych kołach. Pokaże nowe twarze? Czy też na powrót z batem zdecyduje się pociągający za wszystkie sznurki, choć od bolesnej przegranej w wyborach skryty w cieniu Sienna, były poseł? A może PSL zdecyduje się wystawić ludzi z trzeciego szeregu, którzy pół roku przed wyborami pokażą inny sposób rządzenia, a przynajmniej inne twarze?

Zatańczą na furmance 2,0 na licznych festynach z Zenkiem Martyniukiem, albo inną gwiazdą dożynkowej muzy. Tak, czy owak, całą odpowiedzialnością za minione lata stagnacji gospodarczej, nepotyzm w zatrudnianiu w podległych instytucjach, brak szans na rozwój dla kończących szkoły młodych ludzi itp. itd. ponosić będzie nie kończący wierną służbę starosta Mariusz Roga, tylko Polskie Stronnictwo Ludowe. Kto sprawuje całą władzę, ponosi całą odpowiedzialność. Mam nadzieję, że jesienią wstawimy tę ludową furmankę tam gdzie jej miejsce: do muzeum.

Jacek Bartkowiak
PS. Tekst wyraża prywatne poglądy autora, nie związane z jego miejscem zatrudnienia.

________________________________________________________

Grzeszczak, Pyrzyk: O dwóch w jednym, co pragnęli władzy… czyli do pana Jacka Bartkowiaka

Znamienne i powtarzalne w Pańskim działaniu jest to, że gdy tylko zwietrzy Pan jakąś w – swoim rozumieniu – „okazję”, natychmiast zaczyna Pan jątrzyć, napuszczać, sztucznie budować podziały i wzniecać domniemane konflikty. Wychyla Pan wtedy głowę z kolejnej tymczasowej dziupli, którą Pan sobie wymościł i „eksperckim” tonem wieszczy koniec świata. Teraz w arogancki sposób odmawia Pan samorządowcom prawa do przesunięć personalnych, korekt czy rezygnacji, a nie przeszkadza Panu na szczeblu rządowym „lifting” – czyli parafrazując – pozorny makijaż w szeregach firmowanej przez Pana na ulotkach wyborczych partii.

Pragniemy Panu zakomunikować, że jesteśmy przyzwyczajeni do zupełnie innych metod działania w sferze życia publicznego. Dzięki współpracy powiatu z gminami, dokonaliśmy szeregu śmiałych inwestycji za niebagatelne kwoty, łącząc wspólnie siły administracyjne i finanse. Nasze działania charakteryzuje jedność poprzedzona gruntowną analizą społecznych potrzeb. Na szczęście nikt już nie organizuje „pod publiczkę” potańcówek przed budynkiem sądu i nie buduje plastikowych fontann. W poprzednich latach powiat we współpracy z województwem i gminami poza rozbudową i modernizacją szpitala, zrealizował połączenie Słupcy z autostradą, wiele innych inwestycji na drogach i chodnikach powiatu, budowę hal sportowych w Strzałkowie i Zagórowie, termomodernizację 17 obiektów użyteczności publicznej i wiele, wiele innych…

Dzieje się tak miedzy innymi dlatego, że najpierw kandydaci, a potem radni Polskiego Stronnictwa Ludowego mając poczucie odpowiedzialności pracują zgodnie na rzecz środowisk, które reprezentują, a są to między innymi lekarze, strażacy, policjanci, nauczyciele czy przedsiębiorcy. „Kto sprawuje władzę, ponosi całą odpowiedzialność” pisze Pan w swoim wywodzie… Wybrani przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego mają tego pełną świadomość i przed każdymi kolejnymi wyborami rozliczają się ze swoimi wyborcami z minionej kadencji. Skutek jest taki, że obowiązki samorządowe powierzane są im przez mieszkańców lokalnych ojczyzn na kolejne lata. Nie zaczaruje Pan rzeczywistości kuglarską mantrą o „rozklekotanej furmance”.

Mimo to tę swoją „pieśń” fałszywie zawodzi Pan przed każdymi wyborami. Pragniemy jednak zwrócić Panu uwagę, że to właśnie Pan nauczony jest działań dziwnych i destrukcyjnych, bo w 1998 roku zdradził Pan swoich kolegów z Komitetu Obywatelskiego i w wyniku tych działań doprowadził Pan chociażby do wyprowadzenia „Prowincjonaliów” do innego miasta. Od tamtej pory przegrał Pan z kretesem wszystkie wybory, podejmując próby „przyklejenia” się do wielu ugrupowań, jednak nigdy w charakterze woźnicy, a zawsze pasażera „na gapę”. Znane są również Pana podchody i długie wywody na temat swoich przodków – działaczy ruchu ludowego.

Słupecki szpital – który zajmuje dużo miejsca w Pańskiej wypowiedzi – przeżywa jeden z najgorętszych okresów od momentu jego powstania. Rozbudowa i dostosowanie placówki do wysokich norm pozwalających na dalsze jej funkcjonowanie, utrudnia życie wszystkim: pacjentom, personelowi czy nawet zwykłym mieszkańcom. Inwestycja ta jest możliwa dzięki zgodności i jedności samorządów, mądrości radnych, którzy czerpiąc z historycznej wiedzy o początkach budowy szpitala realizowanej w czynie społecznym z inicjatywy doktora Romana Grzeszczaka wsparły solidarnie to zadanie. Takie właśnie rozumienie powierzonego nam samorządowcom przez wyborców zadania pozwala na realizację śmiałych i ponadczasowych przedsięwzięć. A przypomnijmy, że szpital w minionych latach był w trudnej sytuacji finansowej, bez możliwości rozwoju.

Co do pracy lekarzy, jest to zawód ponadterytorialny i każdy ma prawo wybierać miejsce, które uzna za stosowne dla wykonywanej przez siebie pracy. O tym, że można pracować gdzie indziej i mieszkać gdzie indziej wie Pan sam najlepiej, bowiem od wielu lat przemierza Pan Wielkopolskę, pchając się tam, gdzie zostawią niedomkniętą furtkę i błąkając się od redakcji biuletynu, przez muzeum, biura samorządowe, do resortu zdrowia. Nigdy nic na poważnie i nigdy nic do końca…

I jeszcze jedno na koniec… W swoim komentarzu dość mętnie operuje Pan rzekomymi danymi na temat szpitala i resortu zdrowia, odżegnując się w podpisie od wykonywanej pracy. Jest to niskich lotów impertynencja, bowiem zarówno starosta jak i burmistrz, czy wójt nie kończą swojej pracy o 15.30. Samorządowcem jest się przez całą dobę, przez cały czas. Pańska bezczelność polega na tym, że firmuje Pan Wielkopolski Narodowy Fundusz Zdrowia swoją twarzą jako rzecznik prasowy, twierdząc jednocześnie, że chwilowo jest tu Pan prywatnie. Rozumiemy, że boi się Pan odpowiedzialności za słowa, zastawiając się wykrętnym podpisem. Wynika z tego, że mieszkają w Panu zarówno Jacek (ten do godziny 15.30) jak i „Placek”, ten prywatny, po godzinach. Klasyczne przedwyborcze rozdwojenie jaźni…

/-/ Michał Pyrzyk – Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Słupcy
/-/Eugeniusz Grzeszczak – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, Honorowy Prezes Powiatowy PSL w Słupcy

________________________________________________________

Jacek Bartkowiak odpowiada

Szanowni Panowie, nie będę się przed Wami tłumaczył, co w życiu zrobiłem źle. Nie pracuję na plantacji w Siennie. W ciągu ostatnich 15 lat nie zmieniłem ani poglądów politycznych, ani żony. Pozdrawiam wyborców – Jacek Bartkowiak

76 komentarzy

 1. Pełowski shit

  Przez działanie Bartkowiaka Prowincjonalna Filmowe są we Wrześni

  • Jacek Bartkowiak

   Niestety, to prawda. Ale bez Bartkowiaka w Słupcy też by ich wcześniej nie było. Rafał Górecki wymyślił świetny festiwal, który organizował jako pracownik MDK. O sponsorów staraliśmy się obaj. Kiedy burmistrzem został Jerzy Mikołajewski, Rafał uwierzył, że nadszedł jego czas. Pomylił się i musieliśmy się rozstać, a impreza do roku 2003 odbywała się i w Słupcy, i we Wrześni. Odchodząc z pracy w domu kultury w roku 2003 zostawiłem Pawłowi Gogołkowi dotację z funduszy unijnych na 20 tys. euro (letnie Europrowincjonalia). To nie były wówczas małe pieniądze. Za kolejne lata już nie odpowiadam.

  • Pełowski shit

   Dziękuje za informację

 2. Felieton p. Bartkowiaka jest subiektywną oceną lokalnej sytuacji politycznej, do czego ma prawo i trudno oczekiwać, że jego pogląd spodoba się oponentom. Trafnie diagnozuje ostatnie posunięcia nie szczędząc gorzkiej ironii i sarkazmu. Ale wszystko w ramach dopuszczalnej kultury debaty publicznej. Natomiast odpowiedź przedstawicieli PSL jest niepojęta. Przesycenie nienawistną retoryką, grubiaństwem, arogancją, by nie powiedzieć agresją, wprawia w zdumienie. Zazwyczaj merytorycznie zbijane przez burmistrza zarzuty dotyczące rozmaitych działań przerodziły się w pełną jadu polemikę z wycieczkami „ad personam”. Nie ma objaśnienia sytuacji, jest za to chęć poniżenia i zdezawuowania rywala. Treść nie pozostawia wątpliwości co do intencji autorów. Poziom debaty ze szczebla centralnego zszedł już w dół. Co ciekawe, ani mi p. Bartkowiak brat, ani swat, a PiS musi odejść.

  • „… zszedł już w dół…” – czy można zejść w górę?

  • do obserwatora.PiS musi odejść ?A kto ma przyjść ??????????????????????? prosze dokończyć myśl. chyba nie PO lub nowoczesna ,skompromitowane partie

 3. Strzałkowianin

  Panie Bartkowiak, pan miał swoje pięć minut w MDK Słupca i co pan zrobił kolejny do koryta

 4. Koniec Pyrzyka niech idzie do domu!

  • Pełowski shit

   nie byłbym taki pewny bo jak w PSL-u i PiiS powszechnym zjawiskiem jest nepotyzm,

  • Pyrzyk xapewne stolek strsci ale rsdnym ma sxanse bhc bo PSL przegrs ale nie z kretesem.Waxne jedt aby ludxie o poglafsvh PO…..cow nie mieli wieksxosci bo za wiele sie nie xmieni.Uklsdy nsdsl beda .oni majs ten sam styl rxsdxenis.A znaczna czesc tyvh co dxisiaj uwazajs sie za PO w nasxym rehionie wspoluczstnicxyla wr wladxy Powistu i Misdts z PSL. Jedynie PIS jedtbw stsnie cod rudxyv i zmienic

 5. Panie Bartkowiak jeżeli chce Pan jakieś ciekawe fakty z życia Pyrzyka to zapraszam do kontaktu!

 6. Do” Obserwatora”-nic dodać, nic ująć.Swietnie napisane.Zbliżają się wybory a PSL chce istnieć mimo wszystko.Czas na radykalne zmiany.Jestem za ,Słupcę stać na coś lepszego niż na „wybrańców” z PSL.

 7. Prowincjonalia … tego najbardziej szkoda 🙁

 8. Pan Jacek Bartkowiak, osoba wykształcona, przez wiele lat związana ze słupeckim środowiskiem kulturalnym… Miejsce tego Pana niewątpliwie jest przy korycie, ale bynajmniej nie tym, jakie się temu Panu marzy… Co może zaoferować lokalnej społeczności osoba, która będąc pozwaną za naruszenie dóbr osobistych nie potrafiła zamieścić przeprosin zgodnie z treścią ustaloną przed Sądem Okręgowym w Koninie? Pan Jacek Bartkowiak kilka lat temu mial mnie przeprosić za naruszenie dóbr osobistych. Przeprosiny miały brzmieć „Pozwany Jacek Bartkowiak…”. Zamieszczenie przez Pana Bartkowiaka przeprosin ze słowem „pozwany” w odniesieniu do Jego osoby okazało się dla Niego zbyt uwłaczające Jego godności i ostatecznie przepraszając mnie pominął slowo „pozwany”.
  Panie Grzeszczak, Panie Pyrzyk, chylę czoła za wyjątkowo trafną i merytoryczną wypowiedź.

  • Jacek Bartkowiak

   Ciekawe, ale nie pamiętam takiej sprawy. Był proces Gazety Słupeckiej z liderem jednej z grup rockowych, o zniesławienie oskarżali redaktora naczelnego właściciele dyskoteki nad jeziorem, ale obydwa procesy były wygrane. Było też coś w związku ze spółdzielnią mieszkaniową „Mostostalu”, gdzie toczyły się jakieś rozgrywki w zarządzie – może o to chodzi?

  • Nie zaspokoję Pańskiej ciekawości i nie napiszę, o jaką dokładnie sprawę chodziło. Nie myślę, żeby chciał Pan powiedzieć „przepraszam”. Słowo „przepraszam” jest Panu obce.

  • Pełowski shit

   Panie Bartkowiak dlaczego PiS w Słupcy nie rozliczą PSl-u z programu mieszkanie plus?

  • Jacek Bartkowiak

   A nieprawda, już sprawdziłem o co chodzi. Wyrok (…) dotyczył dobrego imienia pani (…), która poczuła się dotknięta tekstem Gazety Słupeckiej. Od kilku lat nie byłem już wówczas naczelnym Gazety, ale sprawa ciągnęła się od czasu, gdy mimo pracy w Poznaniu, formalnie odpowiadałem za pracę redakcji. Pewnie stąd moja amnezja (przypominam sobie teraz wizytę w sądzie). Sprawa zakończyła się ugodą, redakcja Gazety przeprosiła Panią za niektóre stwierdzenia (…)

  • Jacek Bartkowiak

   Pełowski shit: Okazją do rozliczeń są zwykle wybory 🙂 Myślę, że do tematu wrócimy niebawem.

  • Czy chodzi o ten proces jak lider zespołu rockowego pognał grubasa batem w krzaczory? No to go wygraliśta że chej

  • Panie Bartkowiak, co jest nieprawdą w tym co napisalam?
   Wyjaśnię więc, że zarzucając mi nieprawdę rozmija się Pan z prawdą. Przeprosić miał mnie m. in. „pozwany Jacek Bartkowiak”. Pan slowa „pozwany” w przeprosinach nie zamieścił. Duma Panu na to nie pozwoliła. Poza tym to były przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych, a nie za „niektóre stwierdzenia”.

   W tym miejscu oświadczam, iż kategorycznie nie wyrażam zgody na ujawnienie mojego imienia i nazwiska, ani innych danych pozwalających ustalić kim jestem. Korzystam z prawa zamieszczania komentarzy podpisanych nickiem. Pan był wtedy i jest obecnie osobą publiczną, ja nią nie byłam ani wtedy, ani obecnie. Funkcja, którą wówczas pełniłam nie była funkcją publiczną, więc nie ma Pan podstawy prawnej, ażeby ujawnić moje dane, tak jak uczynił to Pan we wcześniejszym komentarzu, który na mój wniosek został zmoderowany.

 9. Oświadczenie pana Burmistrza ponizej wora. Tyle jadu, tyle złości. Rozpoczyna się polowanie na pana Bartlowiaka za zwykłą krytykę zarzadzajcych miastem i powiatem dzialaczy Psl. Gdyby pan burmistrz slyszal co ludzie mówią w swobodnych rozmowach o nim i
  Psl to by sie zdziwil. Otaczajac się klakierami wiedziec tegi nie moze. Psl sxkodzi, to koniec Panowie.

 10. ” Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! ”

  Polacy staja przed wyborem : PiS, PSL, PO, Nowoczesna ….a w stodolach disco polo lubudubu ludubudu…a i jeszcze klechy wszedzie nos wtykaja bo im na to pozwalaja, czas zorganizowac igrzyska i obnizyc ceny alkoholu ! Lubudubu lubudubu niech nam zyje…

 11. Czepianie się cudzych posiadłości rodzinnych jest ogromnym nietaktem , to tak jakby czepiano się Pana chaty w górach i pańskich kur.

 12. Wydaje mi się , że powiat słupecki nie rozwija się w takim tempie jak nasi sąsiedzi Września, Jarocin
  czy jest to wina władz z całą pewnością się do tego słabego rozwoju przyczynili

 13. Panie Grzeszczak liczymy że wróci Pan na stołek starosty i spłaci Pan cały dług powiatu zaciągnięty przez PSL

 14. PSL – Propaganda Sukcesu Ludowej władzy, czyli jak władza samorządowa w powiecie i mieście zdominowana przez PSL wmawia wyborcą że jest cudownie 🙂 1) AUTOSTRADA – Panowie zaliczają dojazd do autostrady za sukces PSL zapominając że Konin, Golina, Września też mają dojazd do autostrady i to nawet BEZPŁATNE zjazdy i wjazdy w przeciwieństwie do mieszkańców Słupcy, którzy muszą PŁACIĆ za wjazd i za zjazd na/z autostrady. Może to że musimy płacić to sukces PSL ??? 2) BASEN – ogłoszony wielki sukces o otrzymaniu środków na budowę nic nie wspominając, że powiat słupecki to JEDYNY powiat w wielkopolsce na 35 który nie posiada basenu. Sukces PSL to że jako ostatni w wielkopolsce będziemy mieć basen. Gratulacje PSL 3) SZPITAL – zarządzany przez PSL powiat doprowadził do sytuacji, że w ciągu najbliższych 2 lat szpital nie miałby kontraktu NFZ i musiałby zostać zamknięty przez zaniedbania związane z brakiem modernizacji oddziałów i nie dostosowanie szpitala do standardów NFZ. Dlatego też zarządzono, że wszystkie gminy mają (choć nie mają takiego obowiązku ponieważ nie należy to do ich zadań) dołożyć się do budowy szpitala. Sukces PSL ???

 15. Czy ktoś z przedstawicieli PSL mógłby napisać na tym forum ile było inwestycji w powiecie/Słupcy i ile nowych miejsc pracy przybyło za Waszych rządów.dziekuje

  • Pełowski shit

   nawet mają problemy aby przystąpić do projektu mieszkanie plus

  • Podobno co druga posiadłość w Słupcy PSL-u jest na Waldemara Pawlaka podobnie jak w Warszawie dzika reprywatyzacja

 16. Zawiedziona

  PSL jest odpowiedzialny za stagnację Słupcy i regionu. Teraz Polonezy będziemy tańczyć dla PSL owskiego Urzędu Miasta żeby fajnie było. W czasach olbrzymiego napływu inwestorów do Polski jakoś do Słupcy żaden nie wpłynął. Przypadek??? Nie sądzę?? Podsumowując, pan Bartkowiak choć nie jest bez wad ma rację do „furmanki” porównując cały ten Pana Pyrzyka PSL.

 17. Popieramy Pawła Kukiza w Słupcy

  Czas na zmiany . Słupca i cały Powiat Słupecki zasługuje na lepszych rządzących . Kiedyś Poznań , później września teraz My . Ci co rządzili to ich znacie …. oni się nie zmienią a poziom ich wypowiedzi hmm nie najwyższy . Pomyślcie o nowych twarzach , a może Ty jesteś tym który pomoże Nasz Powiat ratować .

 18. Był sobie kiedyś rok 99 Jaja Kobyły w endeckim zaczadzeniu bredzi w pierduśniku o Żydzie Tułaczu. Mija parę latek a Jaja Kobyły rozpoczynają wędrówkę po naszej małej ojczyźnie zachaczając nawet o dom kultury szczałków. Potem otworem staje cała wlkp i Wieczny Wędrowiec tuła się dalej. Zawsze na publicznym stołku, zawsze za publiczny grosz i zawsze kompetntnie. Tułaczka słupeckiego ludka trwa bo Karma zawsze wraca.
  Jak zieloni na stanowiskach tak na rynku prasy tą furmanką jest pierduśnik. Furmanką marną, koślawą ale za to z zawsze trzeźwym woźnicą.Ta furmanka leci w przepaść ale bacik mocno trzyma drugi badziew.
  Pierduśnik to prawdziwe pośmiewisko chociażby w byłej stolycy byłego województwa. Do legendy przeszły texy , w których ich autorzy niby redaktorzy opisywali samych siebie, oczywiście z zachwytem. Toż to jest poziom Białorusi (nie obrażając naszych braci Białorusinów) A jak idą wybory to prawie cała ,,redakcja,, pcha się na radnych. Tu czy tam wszystko jedno. Można pełnić władzę i jednocześnie o niej pisać ? Można. Przecież to nie przeszkadza w rzetelnej ocenie i bezstronności. Pustych śmiech jak się na to patrzy ale nie oceniajmy ich tak surowo, bo tam jest głód. Głód piniondza. Był , jest i będzie. Tylko rencistów i emerytów witają z otwartymi ramionami.

 19. Portal Twoja Slupca opisujac zdarzenie jakie mialo miejsce w Poniedzialek Wielkanocny w Strzalkowie uzyl okreslenia ze byl to „Akt wandalizmu” Jest to szczyt ignorancji nazwac rozbicie butelki na twarzy chlopaka aktem wandalizmu. Napisalem im ze ten czyn nalezy nazwac Aktem bandytyzmu. Moj komentarz zostal usuniety. Nastepnego dnia niedouczony redaktor zmienil okreslenie w swoim tekscie na Akt Przemocy. To jest profesjonalizm dziennikarski….

 20. teraz jasne skąd zazdrość Sienna – jak się nie należy do chaty to innym się zazdrości i głupoty nie pierwszy raz na ten temat wypowiada,

 21. Enrico Pallazzo

  Panowie z PSL. Powiedzcie uczciwie, wszem i wobec jakie są wasze dokonania przez lata waszych rządów. Bez złości, nienawiści, uczciwie. Bo może nie o wszystkim wiemy. Jak dla mnie obraz waszych rządów jest taki: 1) brak inwestorów na terenie powiatu a tym samym brak ciekawych ofert pracy i wpływów podatkowych , 2) brak inwestycji, 3) fatalne drogi gdzie by nie jechać, 4) szpital fatalnie zarządzany, 5) wicestarosta do odwołania na już.

 22. zorientowany

  Przeczytałem te prymitywne wywody Pana Jacka i dziwi mnie, że rzecznik prasowy NFOZ prezentuje tak niski poziom. Jak powszechnie wiadomo Pan Grzeszczak jest w dobrych relacjach z Panią Pachciarz i zapewne z tymi tekstami ją zapozna. Panie Jacku oby Pan nie stracił kolejnej posady.

  • Jacek Bartkowiak

   Dziękuję za troskę. Pan Grzeszczak już raz próbował mnie zwolnić z roboty w Urzędzie Marszałkowskim (po pierwszym tekście o furmance, gdzieś w okresie wyborów samorządowych w 2006 roku). Telefon do marszałka był jednak nieskuteczny 🙂

  • W dobrych relacjach ? Przecież PSL wyrzucili Ją z funkcji dyrektora ze Słupcy.

  • panie zorientowany – poprosimy o nazwisko. Może wszyscy zacznijmy się podpisywać….. Ale jak widac nie wszystkim starcza odwagi

  • Za poglądy takie groźby? Można nic nie robić byle z PRL-em być

 23. W tytułowym zapytaniu „kto ma rację” redakcja popełnia zasadniczy błąd. Tu nie chodzi o rację, nie będzie też żadnej dyskusji. W kampanii wyborczej nie chodzi bowiem o to, kto ma rację, bo każda za stron w jakiejś części ją ma. Ani jedna, ani druga oczywiście tego nie przyzna, bo nie po to walczy się o władzę, żeby chwalić rywala. Cały wysiłek pójdzie w zohydzenie przeciwnika i nachalne podkreślanie swoich dokonań, mniej lub bardziej rzeczywistych. Lokalny PSL ruszył zdecydowanie z kampanią negatywną i porównawczo analizując prasową ripostę na felieton p. Bartkowiaka oraz komentarz internauty o nicku „starypijok”, można odnieść wrażenie, że PSL zaprzągł do swojej furmanki (przepraszam za tę drobną, ironiczną uszczypliwość, nie wynika ona ze złośliwości :)), hejtera.
  Styl odpowiedzi burmistrza jest co prawda inny od komentarza, ale łączą je pewne elementy faktograficzne no i oczywiście nieskrywana zjadliwa gorycz autora na samo brzmienie nazwiska BARTKOWIAK. Tak, autora… bo obstawiam, że obydwa teksty pisała jedna osoba. Ktoś dostał zlecenie i polityczną licencję 007.

 24. Pan Jacek zawsze miał dobre pióro. Nawet wtedy kiedy szantażował Panią dyrektor slupeckiego szpitala Agnieszkę Pachciarz tekstami o ginekologu, który miał dokonać aborcji. Dobrze że nienawiść przeksztalcila się w „lojalność” i „współpracę”

  • Jacek Bartkowiak

   To jakiś fejk, jak mówią dzieciaki. Mówiąc po polsku: bzdura. Za chwilę ktoś zarzuci mi, że jestem też odpowiedzialny za rozbiory Rzeczpospolitej, skarpety do sandałów i globalne ocieplenie. Pozdrawiam trolla.

  • PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

   Szanowny Panie Jacku dlaczego Pis nie zajmie się afera że w Słupcy co 2 nieruchomość PLS-u jest przepiana na Waldemara Pawlaka/

  • Pan Jacek jak zwietrzy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,że można zaistnieć, od razu bierze pióro i próbuje krytykować i przewidywać.

  • Pan Jacek „wietrzy łup”.

 25. Czy druga”żona” burmistrza może pracować na stanowisku kierowniczym? Slupecki Urząd Miasta = burdel. Może burmistrz wytłumaczy się za co Pani K. dostawala wszystkie nagrody , podwyżki i premie ??? Może po to aby wspomóc rodzinny budżet.

  • mieszkaniec

   Nie może. Zostały naruszone przepisy art.26 ustawy o pracownikach samorządowych. Burmistrz jest bezpośrednim przełożonym wszystkich pracowników Urzędu jako kierownik Urzędu, zatrudnia, daje umowy o pracę, ustala wynagrodzenia. Natomiast wszelkie podziały organizacyjne, nadzór nad poszczególnymi stanowiskami ze strony kierownictwa Urzędu to regulacje wewnętrzne zmierzające do usprawnienia pracy, kierowania poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu i jakości zarządzania.

 26. Pyrzyk niech wraca do Pyzdr w Słupcy go już nie chcemy !!!

 27. Jestem po stronie Pana Bartkowiaka pora na zmiany
  Propaganda sukcesu PSL-u do mnie nie przemawia

 28. Każde ugrupowanie, stowarzyszenie czy inna organizacja w pierwszej kolejności działa na rzecz określonych LUDZI. Pamiętasz czystki za czasów PiS?. Zwalniaali ludzi pod byle pretekstem, który urastał do rangi przestępstwa. Co robili potem? Obsadzali te stanowiska ludźmi bez doświadczenia- swoimi. Czy PO robi inaczej? A ruch Palikota jakie interesy promuje- żeruje na średniointeligentnym nastolatku zafascynowanym „maryśką”. Powiedz mi, czy w mediach mowi się o politycznych planach, czy wczesniej słyszałeś o reformie emerytalnej-zanim projekt ustawy trafił do Sejmu? W przypadku naszych powiatów jest tak samo. O ich likwidacji i odcinaniu środków finansowych się dowiesz, jak to się stanie. I jakich ludzi ma promować PSL-jak nie swoich, z powiatu?. Ma dać władzę ludziom, którzy głosują na platformę lub PiS i na nich pracują? A pomyśl, o czym media piszą, czy o kryzysie Państwa, które będzie likwidować swoje własne struktury? Czy media piszą, gdzie podziewa się olbrzymia kasa za podatki? Otóż nie! Media piszą, że ktoś zatrudnił syna lub znajomego, był pijany i.t.p A co to mnie obchodzi? Mnie obchodzi, że szpital upada, sąd likwidują, częściowo zlikwidowali KRUS, bo warszawka się bawi (czytaj PO). Tam szukaj przekrętów a nie w opatowskim PSL.Czy zdajesz sobie sprwę, że są plany wprowadzenia podatków od nieruchomości. Będziesz płacił za kurnik, zlikwidują ci wszystkie instytucje a ty i tak będziesz głosował byle nie na PSL i wypisywał, że TW jest zły bo szpital upadł, komenda upadła, sąd zlikwidowali. A co może dla powiatu zrobić jeden człowiek-sam, jeśli władzę dasz Palikotowi, który nawet nie wie co to Opatów?. Małe miasteczka i wioski mają wielką siłę elektoratu ale małe rozumki, bo dają szablę grupuie, która chce ich wyciąć w pień. Zagłosuj kolego na przedstawicieli tych wielkich partii. Pewnie ani razu nie zawitają do twojego powiatu. Obrażaj się, że nie ma pracy bo PSL obsadził swoimi. Co obsadził swoimi i kiedy? Od dawna jest jedynie możliwość odbycia stażu.A innej pracy nie będzie bo warszawka musi mieć autostrady i stadiony, parki rozrywki-bo tam są miliony wyborców.. A u nas pracy jest coraz mniej bo warszawka ma gdzieś głupich chłopków. I śmieje się, że głosować będą na PO i PiS-partie skrajnie prawicowe lub krelykalne. Pani Gosiewska ani razu nie była w Opatowie a zdobyła masę głosów. Jak to możliwe? Co dla ciebie zrobiła ona lub jej mąż? Czy coś ci obiecała? Nawet tego jej sie nie chciało- a zdobyła masę głosów. Czy chociaż raz przyjechała ci podziękować? Zorganizowała imprezę z tanią kiełbasą i darmowym piwem- nawet tego jej się nie chciało. Powodzenia

 29. Co kadencja, to REZYDENCJA. O kim tak mówią ludzie w Słupcy ??

 30. „… niebawem do Sejmu skierowany zostanie projekt ws. obniżenia pensji poselskich o 20 proc. oraz wprowadzenia „nowych limitów” dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także ich zastępców; ponadto zlikwidowane zostać mają dodatkowe świadczenia w kierownictwach spółek Skarbu Państwa.”

  I po co to opluwanie się. Weźcie się panowie za poważną pracę, za nie publiczne pieniądze. Zarabianie kasy w oparciu o własną działalność to jest dopiero frajda. Płacenie zusu, podatków. A nie wygodna pensyjka. Nie stać was na więcej.

 31. Wincenty i Walenty

  SZEROKIM GESTEM – signum temporis !!!
  To niestety już Ostatnia Paróweczka ” hrabiego ” Barry Kenta.
  Nie ma co zbyt mocno głosu na ludzi podnosić (a o zamordyźmie lepiej zapomnieć !!! – próby ZAMYKANIA UST PRASIE LOKALNEJ Słupczanie uważnie obserwowali i stosowne wnioski wyciągnęli ).
  NIEZDROWA ATMOSFERA jaka panuje w Słupcy pomiędzy ludźmi jest właśnie tego przykrym następstwem i MIESZKAŃCY mają już tego dosyć.
  Ponad 6 Krzyżyków już na karku i emeryturka tuż tuż.
  Czas Kij do ręki wziąć i ryby łowić i trochę wyluzować i zacząć LECZYĆ swoje EGO.
  Trzeba się z tym pogodzić , że nic nie jest dane raz na wieki a tym bardziej władza.
  Czas płynie nieubłaganie i to jest ta chwila, aby dać szansę innym młodszym od siebie ( i oczywiście nie na zasadzie jak to opisano w art. GW ” Sami swoi w Słupcy ” ).

 32. Słupca i Powiat Słupecki rozwijają się nie do poznania, ale są pewni ludzie, którzy ciągle tylko marudzą i nigdy nie docenią tego co mają. Takiego Burmistrza jak Słupca doceńmy, bo to jest człowiek, który wiele zrobił, nad każdym problemem się pochyli i nikogo nie zostawi bez pomocy. Pewnie, że wszystkim się nie dogodzi, ale Pan Michał Pyrzyk potrafi z każdym usiąść i porozmawiać, a malkontentów niestety się nie pozbędziemy.

 33. Widac,ze niektorzy zazdroszcza panu Pyrzykowi nowego domu w super lokalizacji w Slupcy oraz pieknej zony Wezcie sie lepiej do uczciwej pracy

 34. Panie Marku, gdzie Slupca się rozwija ??? Gdzie inwestorzy, nowe zaklady itd. Pomimo ogromnego naplywu do Polski inwestorów do Slupcy nie tragil zaden. To bezspornie wina Psl w Slupcy a więc glownie Pana Pyrzyka. Sasiedzi we Wrześni potrafili a Pyrzyk nie potrafil. Wydać pieniądze podatników na chodniki itd to żaden sukces i żadne osiagniecie. Więc niech pan włączy myślenie. Ja oczekuję zmiany na stanowisku Burmistrza choć mam świadomość, że to będzie trudne

  • PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

   Masz rację PSL nie stworzył żadnych miejsc pracy

  • Proszę Pana, mieszkamy w Słupcy, Miasto 13tysieczne, 1000ha powierzchni.to nie jest metropolia i nie ma co porównywać. Czy widział Pan w Polsce malutkie miasteczka z wielkimi fabrykami? Pewnie nie. Dlaczego nieustannie porównujemy się z wrześnią, może czas porównać się z innym 13tys miastem. My nie jesteśmy poznaniem, koninem czy września. Nigdy nie będziemy mieć tramwajów, podmiejskich autobusów wyższej uczelni czy Mc Donalda . Podobnie ma się z przemysłem. Inwestorzy duzi nie inwestują w małych miastach. Września to gmina miejsko wiejska, pewnie z 4 razy większa od Słupcy. Wie Pan na jakim obszarze usytuowany jest Volkswagen???? Na 220ha czyli tak jakby zajął 1/5 naszego miasta. To gdzie u nas taka inwestycja zresztą nawet mniejsza? Trzeba chyba zburzyć osiedle niepodległości albo konspol i Mostostal. Proszę wskazać wolny teren pod jakąś fabryke a jak już Pan to zrobi to proszę zmusić właściciela tego terenu do sprzedażyi. Mamy kilka dużych zakładów, mamy kilkanaście małych i nie ma co się czarowac ale cudów nie zdziala się w tym mieście ponieważ nie ma takich możliwości. Porównując się do duzo większych miast nigdy nie będziemy lepsi. Porównajmy się do takich miast jak nasze i wtedy może wyciagniemy wnioski. Nie ma co oczekiwać że jakaś duża firma wybierze słupce bo na pewno pójdzie do większego miasta gdzie są większe możliwości. Sam chciałbym aby było i żyło się lepiej ale myślę że porównując się zawsze do innego większego miasta jesteśmy na straconej pozycji.

  • Popieramy Pawła Kukiza w Słupcy

   Panie Jarku
   widzę pełen pesymizm w Pana wypowiedzi . Wnioski : nie ma ratunku dla naszego powiatu . Ok porównajmy nasz powiat do miasta i powiatu z naszych stron czyli do Środy wlkp. Kiedyś powiaty porównywalne , dzisiaj przepaść .Środa wykorzystała swoją szansę pobudowali nowe osiedla mieszkaniowe i cały czas się rozwija .No cóż a My……a My mamy szansę coś zmienić na lepsze ale nie z tą ekipą . Czas na zmiany.

 35. słupczanin

  Jarek ty jesteś z partii jedynie słusznej z PSL
  a co zrobiliście aby było inaczej

 36. słupczanin

  Grzeszczak do sejmu tu dla Pana posła nie ma miejsca Pan nie zna realiów życia w mieście Pan oderwał sie od rzeczywistości i ludzi

 37. PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

  Jestem zawiedziony działaniami Pan burmistrza w sprawie współpracy z fundacją Habitat , Aktywizacja i Ivy Poland

 38. Loża szydercy

  Słupca ma potencjał , węzeł autostradowy , kolejowy , droga krajowa jest wszystko . Tylko PSL nie ściàgnie tu inwestorów bo wszystkie lokalne firmy to kolesie , nie będą kolegą konkurencji robić . A tak ludzie robią za najniższą czasami reszta pod stołem. Jak przed każdymi wyborami zrobi się jakąś ulicę i gotowe. Obieca się basen, ścieżkę do giewartowa.

 39. „… Niemal co tydzień wychodzą na jaw kolejne, bulwersujące informacje o tym, co dzieje się w szpitalu…”

  Jakieś konkrety? Najlepiej z każdego niemal tygodnia 🙂

 40. Brawo Panie Jacku !!!

 41. Komentarz Pana Jarka merytoryczny syntetyczny. Te Pisdzielskie wrzaski nie zakryją faktu że w Słupcy nie ma terenów pod inwestycje. I choćby przyszło 1000 atletów i każdy zjadły 1000 kotletów i każdy nie wiem jak się wytężał, to nie udźwigną. Taki to ciężar.

 42. Już widzę te zmiany. Jacenty na tronie w koronie odkręca kurek z mlekiem i miodem. Ciemny lut to kupi

  • Jaśnie Oświecony !!! 😉 ” Miszczu ”
   Ale Lud lub Ludowy piszemy przez D nie przez T.
   Po Drugie to Jest Pan Jacek .
   Jak to mówią ” a Najciemniej jest pod latarnią ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.