Strona główna / Informacje / Aktualności / Basen będzie droższy o ponad 700 tysięcy

Basen będzie droższy o ponad 700 tysięcy

13,3 mln zł kosztować ma budowa basenu w Słupcy. To o ponad 700 tys. zł więcej niż miasto planowało wydać na tę inwestycję.

W minioną środę, 16 maja minął termin składania ofert w przetargu. Wpłynęła tylko jedna. Firma z Warszawy chce zrealizować inwestycję za 13,3 mln zł brutto. W ogłoszeniu o przetargu miasto zastrzegło, że na budowę basenu zamierza przeznaczyć niecałe 12,6 mln zł. W sytuacji, gdy jedyna oferta przewyższą tę kwotę burmistrz mógł unieważnić przetarg albo zwrócić się do rady miasta o dołożenie pieniędzy na inwestycję. Wybrał tę drugą opcję. – Jest już projekt uchwały w tej sprawie – informuje Michał Pyrzyk i przypomina, że finansowanie inwestycji zaplanowane jest na trzy lata. Przedstawienie przez oferenta kwoty wyższej niż kosztorysowa burmistrza nie dziwi. – Teraz, w roku wyborczym to prawie norma, że przetargi są powyżej kwoty kosztorysowej– mówi burmistrz i jako przykład podaje wyniki ostatnich zamówień dotyczących słupeckich inwestycji – na przebudowę przedszkola Miś czy modernizację ul. Sikorskiego (w tym drugim przypadku przetarg dwukrotnie został już unieważniony.

Jeśli na najbliższej sesji rada miasta przychyli się do wniosku burmistrza i dołoży ponad 700 tys. zł na budowę basenu, już w czerwcu przetarg zostanie oficjalnie rozstrzygnięty i nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą.

17 komentarzy

 1. PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

  Panie burmistrzu kiedy w Słupcy będzie mieszkanie plus?

 2. David Judek

  „Teraz, w roku wyborczym to prawie norma, że przetargi są powyżej kwoty kosztorysowej– mówi burmistrz”
  No to może przełożyć budowę na przyszły rok? Będzie taniej.

  • Jak przełożą to na przyszły rok to zobaczysz basen jak świnia niebo

 3. Miejsca pracy budujcie a nie basen !

 4. No właśnie!
  Trzeba to robić w roku wyborczym!
  Niech kochani wyborcy zapłacą!

  To jest strzał w kolano!!!!

 5. Już czekam ponad 30 lat na ten basen i znowu pewno nic z tego!!!

 6. Mlody Wyborca

  Niech się radni nie ważą godzić na 700.000 doplaty, bo wygląda na to, że pan Burmistrz tak bardzo chce wygrac wybory, że z pieniędzmi się nie liczy. Wymieniona kwota to ogromne pieniądze i to nasze podatników a potrzeb w Slupcy mnóstwo. Przeczekajmy rok wynorczy i zaoszczedzimy 700.000. Burmistrz niech rozrzutny może być w stosunku do swoich prywatnych pieniędzy, nasze ma oszczedzac.

 7. Skoro burmistrz ma świadomość, że cena jest zawyżona, czego przyczyną jest rok wyborczy, to dlaczego nie poczeka? Czyżby kampania wyborcza była ważniejsza?

 8. Wybranie drugiej opcji to najprostsze rozwiązanie. Rada dołoży a wykonawca się cieszy, że dyktuje warunki i ma więcej do podziału, tak więc wszyscy są zadowoleni.

 9. Słupczanin

  Ciekawe ile burmistrz weźmie z tych 700 tyś zł.

  • I właśnie w tym problem. W naszym mieście wszystkie większe inwestycje potrzebowały dodatkowego dofinansowania, nigdy nie skończyło się na na zdrowych zasadach przetargowych, zawsze wykonawca wołał dodatkowych pieniędzy, niekiedy już po wygraniu przetargu, zawsze dochodziły jakieś koszty, coś tu nie gra.

 10. Po co ten basen? W Lesznie, Koninie czy Wrześni nie mogą utrzymać basenu …a co dopiero w takiej Słupcy. To istny strzał w kolano Panie Burmistrzu za nasze pieniądze.

  • Dokładnie Słupce stać na utrzymanie basenu. Gmina bierze kredyt na budowę szpitala 700000 zł , a burmistrz szasta kasą miasta , której nie ma

 11. Odnoszę wrażenie, że Pan Burmistrz Michał Pyrzyk chce za pieniądze podatników urządzić sobie kampanię wyborczą. Dzisiaj Burmistrz żąda dodatkowych prawie 800.000 bo rok wyborczy i jest drożej a on musi wygrać wybory choćby nie wiem co !!! Spokojnie, wygra ktoś inny i rozpisze nowy przetarg i będzie dobrze, będzie taniej i normalniej.

  • A do tego niewykorzystany jest pierwszy projekt na basen bo stwierdzili że za duży. a kosztował chyba 200 tys złotych. czy taki projekt można odsprzedać innej gminie? pewnie nie i pieniądze zmarnowane.

 12. ja to bym kciał ten basen bo tą laske ze zdjęcia kce spotkać i w ogóle na kawe zaprosic a potem zapytac gdzie takie fajne gacie kupila :))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.