Strona główna / Informacje / Aktualności / Będzie ukarany za wrzucanie śmieci do pojemnika?

Będzie ukarany za wrzucanie śmieci do pojemnika?

Do sądu trafił pierwszy wniosek o ukaranie osoby, która wrzuciła śmieci do pojemników Spółdzielni Mieszkaniowej.

23 lipca br. mieszkaniec osiedla Niepodległości zrobił zdjęcie samochodu, którego kierowca wyrzucał śmieci do kosza Spółdzielni. Zdjęcie przekazał Spółdzielni, która sprawę zgłosiła policja. Mundurowi ustalili osobę, która wyrzucała śmieci i skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie za wykroczenie. – Mam nadzieję, że sąd ukarze sprawcę i będzie to przestroga dla innych – mówi Henryk Lewandowski, prezes Spółdzielni i przypomina, że karalne jest nie tylko wyrzucanie śmierci przez obce osoby do pojemnika, ale także obok pojemnika. W tym drugim przypadku odpowiadać mogą również mieszkańcy Spółdzielni. Prezes dziękuje też mieszkańcom za poprawę w zakresie segregacji odpadów. – Ilość papieru i plastików zbieranych w tym roku jest dwa razy większy niż rok wcześniej. Wspólne działania przynoszą poprawę w tym zakresie. Jednocześnie apelujemy o dalsze wspólne działania i zrozumienie mieszkańców. W celu zmniejszenia objętości wywożonych odpadów firma wykonująca usługę prosi o składanie kartonów i zgniatanie plastików – mówi prezes.

.

19 komentarzy

 1. Czy mieszkaniec sp-ni MUSI wyrzucać śmieci do pojemnika przy swoim bloku
  Czy może do każdego na terenie sp’ni?

  • mieszkaniec

   Oczywiście, że może do każdego ale musi być mieszkańcem Spółdzielni mieszkaniowej.

 2. To się nadaje do kabaretu.

  • co sie nadaje do kabaretu ,podrzucanie smieci przeez osoby nie będące mieszkancami osiedla ? a ty Misiu jakbys miL DOM I KTOŚ OBCY WRZUCA CI DO TWOJEGO SMIETNIKA ODPADY ….CO BYŚ ZROBIŁ.tEŻ NAPISAL ZE TO JEST KABARET ?To jest zwykłe chamstwo.Tak samo dzioeje sie w spoldzielni mostostalowskiej ,tam podjerzdżaja wyopasione samochody i wrzucają po kilka workow smieci.

 3. Weź się prezes nie czepiaj

  Kolega, u którego był poprosił go, żeby wychodząc wyrzucił mu śmieci. O co halo?

 4. Śmiech na sali HEHEHE żeby takimi sprawami zajmowała sie Policja jeszcze trochę to spółdzielnia bedzie informować kto spuścił wodę w kiblu a kto nie . ŻENADA !!!

 5. mieszkaniec

  Obywatelska postawa i dalsze działania Spółdzielni i Policji może sprawią zakończenie podrzucania śmieci do kontenerów przez nie mieszkańców a co za tym idzie generowania dodatkowych kosztów.

 6. Najlepiej niech prezes pozamyka pojemniki i niech da każdemu mieszkańcowi klucz najlepsze rozwiązanie by było A tak na serio to w głowie się nie mieści co oni odpierniczaja niech się wezmą za porządki wokół bloków i w piwnicach bo syf totalny A nie wiedziałem że na osiedlu mamy fotografa ale czy on wie że za takie coś ta z może mieć konsekwencje

 7. SUPER że wyrzucił do kosza A nie do lasu

  • Popieram. Teraz jak go ukaraja to pojedzie że śmieciami do lasu..

  • mieszkaniec

   a jak tobie podrzuci na twoją posesje to tez fajnie ? ,zapłacisz za niego.Tylko margines spoleczny tak robi .podrzuca innym lub wywozi do lasu

 8. Dlatego czas żeby Putin wreszcie zrobił tu porządek. Ten kraj to gorzej niż żenada.

 9. To lepiej do lasu wywalić?!!!

  • nie do lasu tak robi chamski trep ,należy wrzucić do swojego pojemnika ,tak cuiężko kumasz ? czy też tak robisz?

 10. mieszkaniec

  Według niektórych piszących to najlepiej podrzucać innemu i niech płaci. Najlepsza zbiorowa odpowiedzialność, kołchozy, Pegery, centralne zarządzanie i rozdzielnictwo, to pewnie byłoby super?

 11. Przypuszczam, że gość nie płaci za śmieci lub był to jakiś pracownik budowlany co nie wiedział co zrobić ze śmieciami. Niech każdy płaci i pilnuje sam siebie. W sumie dobrze gościowi niech bóli. Trzeba uczyć porządku cwaniaczków.

 12. Brawo panie Prezesie ,trzeba robić porządek z takimi osobnikami co podrzucają i niech tam inni płacą……

 13. Mieszkaniec

  Mógł lepiej na ulicę wywalić! W tedy był by bez winy! Mieszkanic postąpił słusznie a policja sądy nie mają co robić to zajmują się glupota. Rozumiem jak by wyrzucił w nie porządne miejsce. A policja i sądy niech się wezmą za prawdziwą pracę a nie blachostke!!!!! Kosz to kosz mój czy sąsiada czy spółdzielni!!!!!!!!!

 14. Dzisiaj już mnie to nie dotyczy bo nie jestem mieszkańcem spółdzielini, ale szlak mnie trafiał jak patrzyłam na zjeżdżających w niedzielę z domków letniskowych z Kosewa, Giewartowa i zostawiiających pod naszymi kontenerami całe wory śmieci.
  Ze względu na gabaryty często te wory nie mieściły się do włazu kontenera i lądowały obok.
  Każdy niech dba o łaď wokół siebie i sprząta po sobie.
  Śmiesznie ktoś pisze o porządku w piwnicach blokowych…..przecież tam mieszkają właściciele mieszkań więc kto ma dbać o porządek……administracja, przechodnie ???? …..ludziska czytajcie co piszecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>