Strona główna / Informacje / Aktualności / Będzie wielki remont osiedla?

Będzie wielki remont osiedla?

Słupecka Spółdzielnia Mieszkaniowa stara się o 6 mln zł z urzędu marszałkowskiego na odnowienie osiedla przy ul. Kilińskiego, Pułaskiego i Kopernika. Jeśli to się uda, ta część miasta zyska zupełnie nowe oblicze.

Wartość całego projektu to 7,3 mln zł. Jeśli uda się pozyskać 6 mln zł z urzędu marszałkowskiego, pozostałe 1,3 mln zł spółdzielnia wyłoży z własnego budżetu. Wniosek został złożony w miniony poniedziałek. We wrześniu powinno być wiadomo, czy spółdzielnia dostanie dotację, a zarazem czy kompleksowy projekt rewitalizacji osiedla zostanie zrealizowany. – Myślę, że zdobiliśmy wszystko, by zdobyć maksymalną ilość punktów. Reszta zależy od konkurencji, która jest naprawdę duża. Do programu wpłynęło bowiem ponad 200 wniosków – mówi Henryk Lewandowski, prezes słupeckiej spółdzielni. – Jestem dobrej myśli, chociaż byłbym lepszej, gdybyśmy byli gminą – dodaje. Gminy bowiem mogą włączać do wniosków więcej zadań w dziedzinie integracji społecznej, edukacji itp. – Poza tym niestety nie możemy się wykazać doświadczeniem w zdobywaniu środków unijnych. Mogliśmy tu przedstawić tylko moje osobiste doświadczenie w rewitalizacji, gdzie udało mi się uzyskać ponad 4 mln dofinansowania – tłumaczy prezes.

Projekt zakłada ocieplenie aż 14 budynków przy ul. Kilińskiego, Pułaskiego i Kopernika. W planach jest także modernizacja starego kortu tenisowego – miałoby powstać tam wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową. Wewnątrz wymienionego ogrodzenia miałyby zostać zamontowane ławeczki i stół do warcabów, a tuż za ogrodzeniem siłownia zewnętrzna składająca się z kilku urządzeń. Projekt przewiduje też przebudowę strategicznych dróg osiedlowych. O tym, co jeszcze planują władze Spółdzielni przeczytacie w jutrzejszym numerze Kuriera.

10 komentarzy

 1. bardzo dobre dzialania.Plan powinien rownież uwzglednić rozwiazanie parkingu na ul.Kopernika .Jest to wielka bolączka mieszkancow bloku nr 1 na ul.kopernika.nie ma oznaczonych miejsc parkingowych,kierowcy,aby ustawic swoje samochody manewrują ,wjezdzajac na chodnik,trawniki.Tutaj POWINNo być takie rozwiazanie jak na ul.Traugutta, naprzeciw szpitala lub na Placu szkolnym obok szkoly Podstawowej Nr 1 .Tam są wyznaczone miejsca parkowania pojazdow i jest to swietne rozwiazanie.Zmiesci sie wówczas wiecej samochodow i nie trzeba bedzie ustawiac sie na chodniku obok Uni Mebla lub przy Uni meblu.Takiego rozwiazania bedziemy oczekiwac i proszac nasze wladze o uwzglednienie tego problemu ,co w duzym stopniu usprawni nam parkowanie.

 2. Czyli będzie termomodernizacja budynków które są już ocieplone. Dobrze rozumiem? No bez jaj..

 3. Felek bąbelek

  Ławeczki dla PANÓW z placu zabaw przy hermesie, stoliki do napojów i jakieś toalety żeby dzieciom w piaskownice się nie załatwiali.

 4. Henryk Lewandowski - Spółdzielnia Mieszkaniowa

  Określenie w artykule ” ocieplenie 14 bloków” nie oddaje istoty sprawy. Raczej „termomodernizacja 14 bloków” Ocieplone w ramach tych robót mają być fundamenty, wykonane opaski wokół budynków, ocieplone stropodachy. Inne roboty termomodernizacyjne to: modernizacja instalacji CO i ciepłej wody – montaż odpowiednich zaworów, regulacja hydrauliczna instalacji, modernizacja niesprawnych węzłów cieplnych, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej – oczywiście tej jeszcze nie wymienionej. remont schodów wejściowych i szereg innych robót. Ja w tym sens widzę i jeszcze widzę potrzebę i tak samo mieszkańcy.

  • Konkretna odpowiedź, dziękuję za wyjaśnienie, to zmienia postać rzeczy. Pozdrawiam

  • PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

   Szanowny Panie dlaczego spółdzielnia oszczędza na ogrzewaniu skoro jest chł

 5. JESTEM PRZECIW . Banda złodziei, mi nikt nie dołoży do ocieplenia, podwórka nie wybrukuje, abym miał gdzie auto postawić, domu za złotówkę nie sprzedał , Ja mam dopłacać do leserów co nie potrafią zrzucić się na parking, docieplić domu w którym mieszkają ,morze czynsze jeszcze płacić za nich. Dotacje nie biorą się z znikąd, to tak że moje pieniądze z podatków, i ja się na to nie godzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.