Strona główna / Informacje / Aktualności / Bernardczyk: Odejście Macierewicza wpłynie negatywnie

Bernardczyk: Odejście Macierewicza wpłynie negatywnie

O rekonstrukcji rządu z Michałem Bernardczykiem, sekretarzem PiSu w powiecie słupeckim rozmawia Michał Majewski.

Która zmiana najbardziej Cię zaskoczyła?

Odwołanie Macierewicza była dużym zaskoczeniem, gdyż mimo przekazu medialnego ze strony TVNu, Polsatu czy Onetu znajduję w pracy szefa MON dużo dobrych stron.

W komentarzach po rekonstrukcji słychać, że żelazny elektorat PiSu może odwrócić się od partii po usunięciu Macierewicza ze stanowiska. Też tak uważasz?

Uważam, że nie całościowo rekonstrukcja, a jedynie odejście Macierewicza wpłynie negatywnie na to, czego oczekiwał żelazny elektorat od rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zmiany na pewno otworzą drogę do elektoratu niezdecydowanego czy centroprawicowego.

Pytanie tylko, jaki procent stanowi żelazny elektorat PiSu, a jaki pozostały – jak to nazwałeś niezdecydowany czy centroprawicowy?

Przeglądając wyniki wyborów z lat, gdy PiS był w opozycji wynikałoby, że żelazny elektorat to około 27-29%. Uważam jednak, że cały elektorat żelazny nie odwróci się od PiSu. Dojdzie do drobnych wahnięć procentowych, ale bez przesady, nie popadajmy w skrajności.

Ty zaliczasz się raczej do żelaznego elektoratu. Ogłoszone dzisiaj zmiany sprawią, że mniej Ci się będzie chciało angażować w działalność partii?

Tak, zaliczam się do grupy ludzi, która z idei przyszła, by swoją pracą mieć wpływ na to co dzieje się wokół. Do partii przystąpiłem w trudnym dla niej okresie bo w 2009 roku. Trzeba jednak rozdzielić to, co dzieje się „tam u góry”i to, co dzieje się na naszym lokalnym podwórku. Na dalszą moją chęć lokalnego, społecznego działania w okręgu konińsko-gnieźnieńskim rekonstrukcja raczej nie będzie miała większego wpływu. Chociaż nie ukrywam, że jestem trochę zawiedziony zmianami, żeby nie powiedzieć gorzej, ale trzeba dać nowymi ministrom szansę, a potem mogę wyrażać zdanie na temat ich pracy.

16 komentarzy

 1. Młody PiSiorek

  Ma gadane Bolek.

 2. Już samo to że pan komplementuje takiego szkodnoka zeby nie powiedziec wariata bardzo źle o panu świadczy ale to wróży karierę w PiS. Tam takich potrzebują.

 3. Co ten Pan osiągnął w życiu zawodowym, że chce teraz realizować się w życiu publicznym?

 4. Bolek jesteś śmieszny wielki pisor hihi

 5. PO=Postkomuna Obywatelska, PSL=Postkomunistyczne Stronnictwo Lewackie, .N=Neokomunistyczna.

  Jeśli PiS wystawi Waldemara Miernika na burmistrza to przegra wybory

 6. Sukcesem opozycji było zrobienie z Macierewicza, jedynego prawdziwego patrioty- wariata. Praktycznie jedyne co się udało tamtej ekipie.

 7. Pisiory ze Słupcy..padnę na głowę by kuźwa na was barany zagłosować

 8. Bolek daj sobie spokój…z HETMANEM też dałeś plamy

 9. Michał Bernardczyk

  Widzę mniej hejtu niż pod postem o wizycie Borysa Budki 😉 Pozdrawiam wszystkich czytelników.

  • Weź pan swoją rodzinę i wyjedź na Podkarpacie tam będziesz mieć wolnych słuchaczy do woli bo tu to szkoda czasu

 10. Bo twoich bredni mamy dosyć już razem z twoją partia

 11. masz rację Clarens….nikt tu jego nie chce słuchać

 12. Dokładnie Paweł

 13. Michał Bernardczyk

  To co piszecie nie ma pokrycia w słowie „NIKT” w poprzednich wyborach samorządowych startowałem do rady powiatu z dobrym wynikiem jak na debiutanta. Zdobyłem drugie miejsce w Gminie Orchowo z 226 głosami. Jednak doceniają ludzie wkład mojej pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa. Mając okazję bardzo tym 226 osobom jeszcze raz chciał bym podziękować. Zapewniam że nie jestem i nie będę oportunistą by wyłącznie przytakiwać czy kryć się przed wyzwaniami idąc jak niektórzy najmniejszą linią oporu. TYLKO ŚNIĘTE RYBY PŁYNĄ Z PRĄDEM.

 14. ….a nuż p.Maciarewicz wróci do władzy i masz bracie fuchę jak Jego poprzedni ulubieniec,do czasu! Ostrożnie!

 15. U nas się wychował sekretarz PiS w powiecie. Łomatko. ło rety, rety! Boleś, ściągniesz na Orchowo gniew Boży. Za co nas to spotkało, za co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.