Strona główna / Informacje / Aktualności / Chcą pracować. Piszą do władz

Chcą pracować. Piszą do władz

Po przyczynieniu się do odwołania likwidacji przedszkola w Kołaczkowie, rodzice uczęszczających tam dzieci chcą kolejnych zmian. Domagają się od władz Witkowa wydłużenia czasu pracy placówki.

Aktualnie do oddziału w Kołaczkowie, który podlega pod Przedszkole Miejskie „Bajka” uczęszcza 16 dzieci. Rodzice 10 z nich podpisali się pod pismem skierowanym do przewodniczącego Rady Miejskiej oraz komisji oświaty. Wnioskują w nim o wydłużenie czasu pracy placówki do godziny 14:00. Jak informują, prośbę uzasadniają przede wszystkim słowem danym przez zastępce burmistrza Łukasza Scheffsa na sierpniowym zebraniu w świetlicy wiejskiej w Kołaczkowie.

– Usłyszeliśmy, że możliwe jest wydłużenie pracy oddziału do godziny 14:00 jeżeli zdeklaruje się minimum piątka rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki. Prośbę również motywujemy tym, że część rodziców pracuje, a część chciałaby podjąć pracę i nie ma możliwości wcześniejszego odbierania dzieci z przedszkola – motywują autorzy pisma.

Obecnie kołaczkowski oddział działa do godziny 12:50. Jeśli zmiana dojdzie do skutku, autobus będzie odbierał przedszkolaków o 13:45. Powodzenie tej sprawy zależy nie tylko od samorządu Witkowa, ale przede wszystkim przewoźnika w postaci firmy Janusza Mrozińskiego z Mielżyna. Według obowiązujących przepisów, ma on obowiązek zabierania dzieci 5 i 6 letnich. Transport nie dotyczy z kolei młodszych przedszkolaków – chyba, że zgodzi się przewoźnik – tak jak było to w przednich latach w innych rejonach gminy Witkowo.

Więcej w Kurierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.