Strona główna / Informacje / Aktualności / Słupca: Chcą utworzenia trzeciej podstawówki

Słupca: Chcą utworzenia trzeciej podstawówki

Liczna grupa nauczycieli słupeckiego gimnazjum złożyła dziś w urzędzie miasta petycję w sprawie utworzenia w Słupcy trzeciej szkoły podstawowej.  Oto jej treść:

DO WŁADZ MIASTA SŁUPCY

My, pracownicy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy, stanowczo nie zgadzamy się na utworzenie tylko dwóch szkół podstawowych na terenie naszego miasta. Idea nowej reformy oświatowej nie zakłada oszczędności, gorszego dostępu do nauki czy faktycznej likwidacji placówek niezależnie od ich nazwy. Założenia reformy żądają pochylenia się nad każdym dzieckiem, zapewnienia spokojnej nauki na poziomie powszechnym – bez niezdrowej rywalizacji szkół i rankingu dzieci od najmłodszych lat, zakładają powrót lepszych szkół ogólnokształcących, kształcenia specjalistów w technikach a także szacunku dla wszystkich zawodów.

Pragniemy dla dobra wspólnego niezaprzepaszczania dużego kapitału ludzkiego
i materialnego, jaki został zgromadzony dużym wysiłkiem wszystkich mieszkańców Słupcy przez 18 lat na terenie naszego gimnazjum. Słyszymy jakie są planowane decyzje władz
a w naszej opinii nie jest to dobre rozwiązanie, a Słupcy nie stać na to, by oszczędzać na najmłodszych obywatelach.Odsyłamy do literatury fachowej, która uczy, że zaniedbania edukacyjne dzieci prowadzą do wykluczenia społecznego nieradzących sobie w przyszłości dorosłych.Chyba nie takiego scenariusza życzymy sobie dla naszych mieszkańców.Obowiązkiem dorosłych jest stworzenie odpowiednich warunków edukacyjnych, by zapewnić dzieciom radość uczenia się. Tylko małe przyjazne i otwartena każde dziecko szkoły mogą budować atmosferę spokojnej, efektywnej nauki. Jeśli nie wesprzemy przemyślanymi decyzjami zabieganych rodziców, którzy dla bezpieczeństwa egzystencjalnego często nie mają dla dzieci czasu, zaprzepaścimy szanse edukacyjne najmłodszych mieszkańców Słupcy. Przepełnione szkoły, skupione tylko na mierzalnych wynikach/testy/ tracą wśród stosów papierów to, co dla nas jest wartością niepodważalną – dobro dziecka.

Dla wszechstronnego rozwoju dziecka zdecydowanie nie wystarcza tylko jakieś miejsce w zatłoczonej, dwuzmianowej szkole. Wszyscy dobrze wiemy,że wartość człowieka szczególnie młodego może wzrastać w swobodnej przestrzeni, gdzie jest czas i wspólne działanie we wszystkich sferach życia. Rozumiemy, że wymaga to nakładów finansowych, ale przyszłości dziecka nie wolno ujmować w formę faktur, ponieważ poniesiemy w przyszłości klęskę społeczną.

Prosimy, apelujemy, żądamy utworzenia trzech współpracujących ze sobą szkół podstawowych. Prosimy o mądrą kalkulacje zysków i strat.

Więcej na ten temat, w tym stanowisku burmistrza znajdą Państwo w najbliższym numerze Kuriera.

32 komentarze

 1. Takich bzdur dawno nie czytałam.

 2. Bardzo ważna petycja, tu chodzi o dobro dzieci. Czekamy na mądrą decyzję Burmistrza.

 3. Były 3 szkoły podstawowe w Słupcy i tak powinno powrócić. Mam nadzieję na mądrą decyzję Burmistrza i radnych.

 4. Powinna w miejscu gimnazjum powstać dodatkową szkoła średnia, żeby pomieścić skumulowane 2,25 rocznika w 2018/2019 roku szkolnym

  • Szkoła średnia hehe oni walczą o miejsca pracy o swoje być albo nie !! A gdyby powstała szkolą średnia to cześć z tych nauczycieli tak by poszła na bruk bo ich wiedza nauczania jest na poziomie podstawowym …

 5. Adam z SPS-u.

  Wszystko fajnie, ale i tak troche za dużo autów.

 6. A ja wiem, że aktualnie są w podstawówkach puste klasy. Chyba logicznym byłoby ich wypełnienie uczniami? Przecież wszyscy nauczyciele mają mieć zapewnioną prace w tych pozostałych szkołach więc nie wiem o co chodzi.
  Piszecie: „Tylko małe przyjazne i otwarte na każde dziecko szkoły”?
  Jeżeli byście mówili o małych klasach to jeszcze bym zrozumiał ale o małych szkołach?
  Każda szkoła musi mieć dyrektora, zastępce, kadrową, księgową itd.
  To może w takim razie zróbmy nie trzy jak sugerujecie tylko 10 maciupkich szkół – będzie lepiej?

 7. Kiedy były trzy szkoły podstawowe w Słupcy to dzieci było dwa razy więcej….

 8. Przykre….dobrem dzieci wszyscy nauczyciele sobie gęby wybierają.
  Doskonale wiemy, ze nie o dzieci, ale o wasze posadki chodzi.

  • A ty byś chciała stracić pracę? Prawda ty nie pracujesz bo wychowujesz dzieci i żyjesz z 500+

 9. Przykre….dobrem dzieci wszyscy nauczyciele sobie gęby wybierają.
  Doskonale wiemy, ze nie o dzieci wam chodzi.

  • Ty mama to jakaś nienormalna chyba jesteś nieważne jakie warunki do nauki będą mialy nasze dziec niech chodzą na 2 albo i 3 zmianyi grunt to żeby inni mieli gorzej. Skoro uważasz ze nauczyciele mają tak bardzo dobrze to nim sama zostań poznasz co znaczy cudze dzieci uczyć

  • A kto im kazal zostac nauczycielem? Stal ktos z karabinem nad nimi i kazal taka prace wybrac? Jasne, ze bronia swoich tylkow a nie dobra dzieci i od kiedy mamy wyz demograficzny zeby az trzy zmiany byly potrzebne?

 10. Nie powielajmy kłamstw o trzech zmianach. Szkoły to nie kopalnia…

 11. „Odsyłamy do literatury fachowej, która uczy, że zaniedbania edukacyjne dzieci prowadzą do wykluczenia społecznego nieradzących sobie w przyszłości dorosłych.Chyba nie takiego scenariusza życzymy sobie dla naszych mieszkańców.” – pisane chyba w galerii…. super naprawdę

  • Taak zgadzam się na 100% natchnienie do pisania w Galerii przyszło
   W sumie galeria to taki slupecki czytelnik tylko baaaaaaaaaaaaardzo niskich lotów buahaha

 12. Przede wszystkim chodzi o klęskę społeczną w przyszłości… Sami chodzili do klas trzydziestoparoosobowych i chyba za klęskę się nie uważają… Przeciwnie… i jakoś przepełnione na początku istnienia gimnazjum im nie przeszkadzało

 13. Podałabym autorów petycji do sądu za kłamstwa na temat funkcjonowania szkół podstawowych w Słupcy, ale nie jestem stroną

 14. Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Prawda jest taka, że na wszystkich szczeblach władzy w naszym mieście i nie tylko są ludzie mali, którzy patrza tylko na swoje, także ci którzy komentują tych nauczycieli nie pojmują, że Ci Ludzie widzą ten syf od samego środka i robią to dla dobra ogółu. Żal mi tego społeczeństwa, że na edukacji swoich dzieci chce oszczedzać. Zal mi tych wszystkich zawistnych, szarych urzedniczków, dyrektorków tych szkół, nowobogackich tego miasta, że są tak śmiesznie mali i prości, a przekonani o swojej wielkiej wartości.

 15. Pretensje to Szanowni Państwo możecie mieć do rządu PiS-u i minister Zalewskiej, a nie do burmistrza czy Rady Miasta. Przecież już w kampanii wyborczej obecnie rządzącą partia zapowiadała przeogromne zmiany w oświacie, z likwidacją gimnazjum włącznie. Z tego co wiem wielu nauczycieli w całej Polsce głosowało za PiS-em i co teraz, obudziliście się? Rozumiem, że widmo utraty pracy, zaglądające do oczy determinuje Was do różnych zachowań, ale jeszcze raz powtarzam pretensje powinniście kierować pod innym adresem!

 16. …poszedł marek na jarmarek….
  dzisiaj nawalają mi hemorojdy
  to wina…pisuuu

 17. Zdrowia w takim razie życzę pani Irko. Pomodlę się też w tej intencji.

 18. Mnie się podoba postawa tych nauczycieli.
  W obecnej sytuacji nie wyzywają rządu awanturując się na ulicy,ale szukają jakiegoś rozwiązania.
  Jeśli zasadne jest powstanie szkoły
  to szacun że zwróciliście ns to uwagę
  I jestem ZA

 19. A możne zorganizować trzecią podstawówkę?, ale niech nauczają tam najlepsi nauczyciele z najlepszych. Aktualnie zamyka się gimnazja także w sąsiednich gminach wiejskich.
  Zaproponujmy żeby przyszli do Słupcy Ci najlepsi i wtedy mogłaby powstać podstawówka na najwyższym poziomie.

 20. 1 z 30 w klasie

  Rozumiem obawy nauczycieli, ale nie jestem zwolennikiem kolejnej szkoły podstawowej. Jeśli (po reformie) większość uczniów szkół podstawowych znajdzie miejsce w dotychczasowych szkołach podstawowych, to absolutnie nie należy tworzyć kolejnej. Kolejną szkołę podstawową zawsze można utworzyć, ale czynnikiem decydującym (zgadzam się z #Dziecko) powinna być zdecydowanie większa liczba uczniów.
  #Marek słusznie zauważa, że to rząd jest autorem reformy oświatowej i należy o tym pamiętać. Natomiast wszyscy doskonale wiemy, że problem ten „spada” na samorządy i najłatwiej jest kierować pretensje w ich kierunku… Jest to trudna sytuacja i każdy wójt, burmistrz będzie miał niełatwą decyzję do podjęcia. A tak to już jest, że każda decyzja będzie miała swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli wierzyć słowom Pani Minister, to nauczyciele (przy okazji reformy) pracy nie stracą. Ba, wg wyliczeń MEN (na podstawie SIO) oddziałów w szkołach ma być więcej niż obecnie, a to oznacza więcej godzin dla nauczycieli… Więc jak jest?
  Oczywiście, szkoda jest pracy włożonej przez uczniów, nauczycieli gimnazjów. Szkoda marki, jaką sobie wypracowała część gimnazjów, ale to JUŻ nie ten czas na dyskusję (PAD podpisał).
  I na koniec, część nauczycieli znajdzie pracę – to pewne. Ale nie wszyscy. Którzy nie? Na to pytanie – każdy zna odpowiedź. Szkoda, że przy okazji reformy, nikt (patrz: rząd, MEN) nie mówił co z pracownikami niepedagogicznymi. A oni też są ważną częścią szkoły…ale wiadomo, niech się „nimi” zajmą samorządy…

 21. Widzicie jak to smakuje utrata pracy i stres z gimnazjum niech powstanie przedszkole jedno na całą słupce a nie wynajmować .Tylko nie dla bogatych ale i dla biednych .

  • Dokladnie podobno nie wiem czy jeszcze miasto wynajmuje budynek od kosciola za 80 tys rocznie na przedszkole a teraz maja pole do popisu bo dwojka jest tak duza, ze w razie potrzeby i wyzu demograficznego jest tam tyle miejsca, ze wszystkie dzieci by pomiescilo a nauczyciele Ci dobrzy prace znajda a reszta no coz kursy doszkalajace i przebranzawiajace i skonczy sie urlopowanie przez kilka miesiecy w roku i udawanie wielce zapracowanych.

 22. Każdy by żądał a do roboty niema nikogo aby zarobić a się nie narobić i tak aby Polska nie zginęła .

 23. stefek po tacie

  Najlepi to wsio zamknonc i oczyc sie w dumu jak jo sie oczyl i rzyje…

 24. Po prostu czują jak im ktoś stołek spod d…py wyciąga i tego się boją a dobro dzieci to oni mają gdzieś pieprzone gimnazjalne matoły takich bzdur dawno nie czytałem fałsz i hipokryzja przez tych pseudopedgogow przemawia!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.