Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Chcą utworzyć w Słupcy park dla psów

Chcą utworzyć w Słupcy park dla psów

Park dla psów – to jeden z pomysłów zgłoszony do nowej edycji budżetu obywatelskiego. Miałby powstać na terenie za garażami przy Szkole Podstawowej nr 3. – Nasza mała Słupca od zawsze pokazywała innym, że NASI MIESZKAŃCY potrafią zmieniać świat. Projekt ten to rozwój w dobrym kierunku! Dajmy przykład innym okolicznym miejscowościom oraz wsiom!  Jako osoba współpracująca z TOZ-em ( inspektorami z terenu Słupcy) oraz jako wolontariuszka w schronisku w Katarzynowie- wiem jak ważna jest edukacja pro-zwierzęca. Jako psycholog – wiem, także że istotą człowieczeństwa jest życzliwość. Nie tylko w kierunku ludzi – ale przede wszystkim w kierunku zwierząt. „Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę”A.D. Williams. Wygrajmy razem dla naszych SZCZEKAJĄCYCH MIESZKAŃCÓW !! ZACHĘCAM DO GŁOSOWANIA – pisze Karolina Staszewska i dodaje, że projekt popiera Stowarzyszenie ,,Pokochaj Burka” i wolontariusze ze schroniska w Katarzynowie.

Autorka projektu przekonuje, że parki dla psów mogą zapewnić wiele korzyści dla piesków, ich właścicieli oraz lokalnej społeczności. – Spójrzmy na zalety tego typu przestrzeni z kilku różnych perspektyw: KORZYŚCI DLA PSÓW 1) Ćwiczenia fizyczne i psychiczne dla psów. Przestrzeń psich parków umożliwia im wykonywanie ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Dzięki dużej dawce aktywności psy są spokojniejsze i bardzo rzadko zachowują się później w sposób destrukcyjny lub denerwujący (np. uciążliwe szczekanie). 2) Socjalizacja dla psów. Parki psów zapewniają pupilom okazje do częstych interakcji z innymi psami i ludźmi. Psy dobrze wychowane i wyćwiczone są zdrowsze i szczęśliwsze, a także rzadziej zachowują się agresywnie. 3) Bezpieczne środowisko do zabawy dla psów. Psie parki zapewniają bezpieczne środowisko, w którym właściciele psów mogą ćwiczyć swoje psy bez smyczy i nie martwić się o nadjeżdżające samochody, rowery i inne przeszkody. Dodatkowo wybieg ten będzie podzielny tak, aby właściciel mógł wybrać część, w której znajdują się ulubieni koledzy pupila. KORZYŚCI DLA LUDZI 1) Okazja dla właścicieli psów do spotkań towarzyskich. Psie parki mogą stać się przestrzenią publiczną, w której właściciele psów mogą wchodzić w interakcje ze sobą i tworzyć więzi społeczne. Właściciele czworonogów chętniej angażują się w sprawy wspólnoty i troszczą się o otaczającą przestrzeń. 2) Seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami- mają dostęp do miejsca, gdzie bezpiecznie mogą wyprowadzać swoje psy i ćwiczyć je. Parki dla psów często zapewniają osobom z ograniczeniami ruchowymi stały kontakt z innymi ludźmi i podstawową dawkę ruchu na świeżym powietrzu. 3) Więzi społeczne i zdrowie psychiczne.Tereny wybiegów dla psów zapewniają miejsce, w którym właściciele psów tworzą więzi społeczne i emocjonalne z innymi ludźmi, dzięki czemu poprawia się ich samopoczucie i zdrowie. KORZYŚCI DLA SPOŁECZNOŚCI 1) Odpowiedzialny właściciel psa. Psie parki zmniejszają prawdopodobieństwo, że właściciele psów wypuszczą psa ze smyczy na pobliskie tereny rekreacyjne i narażą innych użytkowników przestrzeni na niebezpieczeństwo. Jest to również okazja do kształcenia właścicieli czworonogów na temat zdrowia i dobrej kondycji zwierząt oraz zapoznania się z etykietą dla psów. 2) Darmowa i łatwo dostępna rekreacja. Wycieczka do parku dla psów to bezpłatna, plenerowa aktywność, w której udział może wziąć cała rodzina – także dzieci (pod warunkiem, że są pod nadzorem dorosłych). 3) Bezpieczne miejsce odpoczynku dla społeczności, podróżujących ze swoimi zwierzętami domowymi.

23 komentarze

 1. Super, we Wrześni jest o wiele mniejszy ale bardzo wykorzystany,
  Mam nadzieję, że u nas projekt wygra i też będzimy mogli się cieszyć takim parkiem!
  Trzymam kciuki.

 2. Tak park dla psów,a i tak będą sraly gdzie popadnie. Ciekawe kto z drugiego końca Słupcy przyjdzie. Najpierw karać właścicieli za szwedanie się z psami po placach zabaw dla dzieci,bo tam najwięcej sraja a nie wszyscy sprzątają.

 3. Tak jeszcze zróbcie wybieg dla bydła, lepiej zadbać o nie niż o ludzi, śmiech na sali

  • Nie lubię poniedziałku

   Mam w barku 2 żubry pół litrowe i CO ?? OTWORZYMY REZERWAT ?????

 4. Mieszkaniec

  Żałosne ciekawe kto będzie tam sprzatał i za czyje pieniądze pewnie nasze podatników bo ci co siedzą za biurkami to tylko statystyki za inwestycje a o naszych dzieciaka j (mówię o tych 8+) to już nikt nie pamięta tylko dla maluchów może jakiś park małpi gaj albo coś w tym stylu bo gdzie one mają się podziac tylko te blokowiska a panienki i paniusie z tymi pieska i będą się szwendac po mieście robić gdzie popadnie i nawet nie sprzątać po sobie pozdrawiam

 5. Mieszkaniec

  A ścieżki rowerowej do giewartowa jak niebedzie tak nie będzie a jezdnia to z dziećmi strach i gdzie tu myśl ku lepszemu tylko ciekawe gdy kiedyś ktoś z kierowców kogoś zabije na tej drodze sam jestem kierowca i dlatego nie jeżdżę z dzieckiem nat jezioro a szkoda w czasie letnim jak znalazł a dla tych co mówią że jest ścieżka przy jeziorze to chyba nigdy tam nie jeździli sami zadymiarze i drifterzy pozdrawiam

 6. To może pani Karolina Staszewska zrobi taki park przy swoim domu

 7. Nie lubię poniedziałku

  Ja bym otworzyl Pijalnie Piwa , tak zwaną MORDOWNIE . I TAM BYWALCY POTRZEBOWALIBY POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ JAK I FIZYCZNRLEJ a pieski mają swoje zajęcie .

 8. Ciocia Jadzia

  A Kurw…a moje 14 kotów w bloku To co !!!! I jeszcze 4 jerze . I na wsi ok . 30 bażantów.

 9. Tyle terenu zmarnowane w taki sposób

 10. Super plan z Parkiem Dla Psów. Jestem jak najbardziej za takim planem

 11. Inicjatywa szlachetna, aczkolwiek w Słupcy należałoby zacząć od zwiększenia atrakcyjności terenu dla inwestorów, którzy daliby dodatkowe miejsca pracy.

 12. A nie lepiej Rynek w Slupcy ogrodzic i wpuścić Słonie Tygrysy Lamparty Yeti i resztę dzikich Naszych Przyjaciół A do jeziora wpuścić Foczki Krokodylki Rekinki Wielorybki ?

  • Lenka… Zgłoś Projekt do Budżetu Obywatelskiego. Jak projekt przejdzie to zapewne zatrudnią cię jako dozorce.

  • Nasi włodarze nic z rynkiem nie zrobią . Burmistrz nawet w planach nie ma 🙂 w Slupcy nic nie będzie nigdy . Przecież działek inwestycyjnych nie ma , inwestorów szukać nie trzeba … rynek co tam rynek.Ważne żeby fotki na fb strzelić ile my to robimy ..

 13. Podobno człowieka można poznać po tym, jaki ma stosunek do zwierząt. Po komentarzach można już wywnioskować jacy ludzie w tym mieście mieszkają. Dno kompletne, degrengolada.

 14. Zwierzęta są po to zeby je zjeść , albo żeby służyły do pomocy w znalezieniu pożywienia .

  • współczujący

   Są po to żeby spokojnie żyć na wolności a nie ginąć w fabrykach śmierci z powodu ludzkich, egoistycznych zachcianek rodem z epoki jaskiniowców. Są również dużo mądrzejsze od ciebie, ale patrząc na twój wpis myślę, że długo jeszcze tego nie zrozumiesz.

 15. Nina, i co miałby twoim zdaniem zrobić burmistrz z naszym rynkiem?

 16. Lolek masz rację:) popieram w 100 procentach uważam że dużo jest robione i dla dzieci i dla dorosłych więc może czas pomyśleć o zwierzętach:) przyda się taki teren popieram

 17. Słupca to nie dino tylko dziura do potęgi kosmicznej .

 18. Kiepski pomysł !!!! Ale ma zalety, przed wejściem na plac można będzie sprawdzić który pies jest zarejestrowany i opłacone są podatki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>