Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Chce zmienić godziny ciszy nocnej

Chce zmienić godziny ciszy nocnej

 

 

Ryszard Staśkiewicz (na zdjęciu) proponuje, by latem w miejscowościach turystycznych gminy Ostrowite cisza nocna zaczynała się później.

Do radnego z Kosewa w ostatnim czasie docierało wiele skarg dotyczących zakłócania ciszy nocnej. Podobne sygnały według niego docierają do sołtysa i policji. Jest problem, bo poza letnikami, którzy szukają nad jeziorem tylko odpoczynku są też tacy, którzy wieczorami chcą się pobawić na imprezach z muzyką. Aby wszystkich zadowolić, na ostatnim posiedzeniu komisji rady gminy Ryszard Staśkiewicz zaproponował, by latem cisza nocna w Kosewie i innych miejscowościach turystycznych gminy zaczynała się później niż o 22.00. Jak mówił radca prawny gminy, rada ma prawo zmienić godziny ciszy nocnej. Marek Stasiak wspomniał, że kilka samorządów w Polsce podjęło takie uchwały i one obowiązują. – Tylko nie można przesadnie przesunąć godziny rozpoczęcia ciszy. Myślę, że do północy byłoby to realne – uważa gminny prawnik. Póki co radni nie wypowiedzieli się w tej sprawie. Być może temat wróci na kolejnej sesji.

3 komentarze

  1. To może od razu ruch lewostronny też. Tylko co na to ustawodawca ? Jak ktoś o takich horyzontach myślowych może być radnym ?

  2. czy ten człowiek wstaje do pracy rano? to przesuńmy od razu godziny rozpoczęcia pracy na 12:00, a starszym ludziom powiedzmy żeby odpoczęli w innym czasie, bo do północy się nie da….

  3. Ci radni to mają pomysły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>