Strona główna / Informacje / Aktualności / Ciążeń: Pałac zmieni właściciela?

Ciążeń: Pałac zmieni właściciela?

Po ostatnim wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego spadkobierczyni majątku ma otwartą drogę do odzyskania pałacu z parkiem w Ciążeniu. NSA ostatecznie stwierdził bowiem, że majątek ten nie podpadał pod dekret o reformie rolnej, dlatego nie mógł być zabrany właścicielom. Co dalej z jednym z najpiękniejszych obiektów w naszym powiecie? Szczegóły sprawy znajdziecie w dzisiejszym Kurierze.

fot. Wikipedia

14 komentarzy

 1. zainteresowana

  Ciekawa jestem czy nadal można będzie spacerować w parku i ewentualnie co w pałacu będzie się mieściło.Pytam,bo utrzymanie jest kosztowne.Ile jeszcze takich majątków i ilu właścicieli doczeka zwrotu?

 2. a co zroibią masoni ze swoją 80 tyś woluminów bibliteką i gdzie się bedą spotykac chyba ze nowi własciciele też do nich bedą należeć……w tym roku mają 300 lat od swego ujawnienia loże i sw. Maksymilian wiedzia co to znaczą masoni kiedy w Rzymie 200 lat obchodzili w 1917r. Różaniec za nich i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  • Może ich weźmie do siebie Donek i Angela i razem się pomodlą w stronę Mekki.

 3. Trzeba natychmiast unieważnić ten komuszy Dekret o reformie rolnej i ziemia musi wrócić do prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców.Fornale i parobki oraz ich spadkobiercy którzy wyciągali łapska po ziemię Pana ku przestrodze dla przyszłych pokoleń muszą na wiele lat zaliczyć Gębarzewo.Dodatkowo niech szykują kasiorę na wypłatę odszkodowania za bezprawne użytkowanie ziemi.

 4. Rzygać się chce od tego kato bełkotu….

 5. Budynek Bibloteki w Slupcy trafii do spadkobiercow

 6. A czy ziemie pod byłą cerkwią w Słupcy też oddadzą?

 7. zainteresowana

  Brali hurtem jak leci moje nie moje.Właściciel nie mógł nawet mieszkać w pobliżu,przyznać się do tego co kupił ( nie odziedziczył po przodkach).Mam wrażenie ,że dlugo jeszcze się nie zmieni.

  • zainteresowana
   A Tobie co zabrali ? Kto sie tam aktualnie panoszy ? Walcz o swoje.

 8. a tablice z filara bramy wjazdowej oddac fundatorowi…..bp-owi włocławskiemu z 1989r czyli abp Muszynskiemu do Gniezna…..co ostatnio poparł Tuska. a gdzie był gdy czarne marsze organizowano przeciw życiu i V przykazaniu Bożemu…..

 9. zainteresowana

  Karol,zabrali Babci,dożyła w biedzie,nigdy się nie skarżyla.Pod koniec żywota dostała 400 zł.Teraz gmina tym zarządza,nawet sprzedała.Ci spadkobiercy co dożyli próbowali odebrać dworek i park bez efektu.Chcieli tylko tyle.Obecnie „machneli na to ręką”.Mieszkają poza granicami.

 10. Roman .Budynek przy ul Mickiewicza gdzie obecnie jest Bibloteka w niedługim czasie trafii do spadkobiercow

 11. Co dalej z pałacem w Ciążeniu?Nic o tym nie piszecie! Zżera mnie ciekawość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>