Strona główna / Informacje / Aktualności / Co z maturami? Dyrektor zabrała głos

Co z maturami? Dyrektor zabrała głos

Nie widać końca ogólnopolskiego strajku nauczycieli, o którym możemy przekonać się także w gminie Witkowo. Pozytywną informacją w witkowskim proteście jest fakt, że wszystkie z zaplanowanych wcześniej egzaminów udało się przeprowadzić. Duża w tym zasługa dyrektorów oraz nauczycieli, który zdołali zebrać grono wymagane do ich przeprowadzenia. Na okres 6-25 maja zaplanowano część ustną oraz pisemną tegorocznych matur. Do sprzecznych informacji dotyczących faktu, że matury mogą być zagrożone, odniosła się dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie.

– Matury odbędą się w wyznaczonym terminie i dołożę wszelkich starań, aby odbyły się bez zakłóceń – zapewniała na początku tygodnia Anna Malendowicz-Koteras.

Wciąż nie wiadomo jak długo potrwa strajk, w którym nadal bierze udział 5 witkowskich placówek oświatowych. Na razie żadna z nich nie odstąpiła od protestu. Nie dotyczy to niektórych nauczycieli, którzy zdecydowali się na powrót do pracy. Ich decyzje były podyktowane stratami finansowymi, które wrastały wraz z każdym dniem strajku.

Więcej na temat kolejnych dni strajku już jutro w Kurierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>