Strona główna / Informacje / Aktualności / Czujnik nie kłamie. Jakość powietrza w Słupcy bardzo zła

Czujnik nie kłamie. Jakość powietrza w Słupcy bardzo zła

Odkąd w naszym mieście zainstalowany został czujnik mierzący jakość powietrza na internetowej mapie smogu wskaźniki nie wyglądają najlepiej. Dziś od rana na odczycie możemy zobaczyć komunikat: Bardzo zła jakość powietrza! Taki stan powietrza może być niebezpieczny dla Twojego zdrowia! Normy pyłu PM10 i PM20 przekroczone są o kilkaset procent.

10 komentarzy

 1. Słupczanka

  Czy to naprawdę taki problem, żeby sprawdzić kto truje? Gołym okiem widać i zwykłym ludzkim nosem czuć na których posesjach spala się nie to, co potrzeba.

  • Dokladnie ktos w koncu powinnien to zrobic.A szczegolnie kiedy nie widac dymu tylko czucc okropny fetor gumy i plastiku.Kochasz dzieci nie pal smieci nikt sobie tego do serca nie bierze a powinnien ,pozdrawiam.

 2. Nie ma komu sprawdzić. Brak strazy miejskiej.

 3. Jaki jest zasieg takiego czujnika, bo na obrzezach miasta niby dobrze a przeciez wiadomo, ze tak nie jest. Czy ktos ma wiedze na ten temat?

 4. I co z tego ze spraedza i wyjdzie Kowalski truje? Jak zaplaci mandat jak ma 800 zl renty. Ludzie czego Wy o czekujecie? Potrzeba lat i wielu programow dofinansowan wymiany piecow i instalacji zeby poprawic sytuacje. Polakow po prostu nie stac na wegiel a co tu mowic i wymianie piecow na gazowe czy inne. Zejdzcie na ziemie!!!!!

  • Brawo ty

  • Słupczanin

   Xc ma rację. Wielu ludzi nie ma niestety za co normalnie przeżyć. Nie mają pieniędzy na regularne płacenie podstawowych rachunków ani na zakup przyzwoitego jedzenia i leków. Oni palą tym czym palą z przykrej konieczności a nie z wyboru. Nikt nie będzie przesiadywał w brudnej kotłowni i ładował do pieca zużytych opon czy plastików, bo to nic przyjemnego. To jest efekt smutnej rzeczywistości wielu Polaków, spowodowanej skandalicznie niskimi pensjami i emeryturami albo po prostu brakiem pracy. Najłatwiej jest się mądrować i krytykować siedząc wygodnie w cieplutkim mieszkanku z pełną lodówką.

 5. Zobaczcie czym palą w sklepie Kornik w Słupcy. świata nie widać od dymu a dusi tak, że nie da się oddychać. Gdzie władze Słupcy ??

 6. Bardzo fajna mapa od Airly i aplikacja na telefon też

 7. Kontrolę nic nie daja.wystarczy przejść się po osiedlu tu gdzie energetyka.dym i zapach śmieci spalonych. ,szczególnie wieczorem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>