Materiał sfinansowany ze środków KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Strona główna / Informacje / Aktualności / Dała oszustom pół miliona. Trwa śledztwo

Dała oszustom pół miliona. Trwa śledztwo

Słupecka prokuratura nadzoruje śledztwo dotyczące wyłudzenia ponad 500 tys. zł. Mieszkanka gminy Witkowo przekazała pieniądze oszustom podszywającym się pod policjantów zwalczających cyberprzestępczość.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia br. Kobieta prowadząca działalność gospodarczą odebrała telefon od nieznajomego mężczyzny, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji zwalczający cyberprzestępczość. – Twierdził, że rozpracowuje szajkę hakerów, którzy włamują się na konta bankowe. Oznajmił, że konto tej pani jest zagrożone. Poprosił o współpracę, w ramach której zażądał podania loginów i haseł do rachunków bankowych, do których dostęp miała pokrzywdzona oraz do utworzenia nowych kont, na które przelała pieniądze. Do tych nowo otwartych kont również podała rozmówcy loginy i hasła – informują zajmujący się sprawą policjanci z gnieźnieńskiej komendy. Sam proceder sprawczy trwał 5 dni. W wyniku działania sprawcy pokrzywdzona straciła ponad 500 tysięcy złotych. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą czynności zablokowano konta, na których zabezpieczono połowę utraconych środków, czyli 250 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Prowadzi ją Wydział do spraw Przestępstw Gospodarczych.

7 komentarzy

  1. Nic tylko współczuć bo ktoś kto prowadzi działalność i potrafi zgromadzić na swoim koncie takie środki a daje się oszukać w tak prosty sposób

    • Rozum kurczaka … i taka osoba obraca takimi pieniędzmi … normalnie bym podejrzewał jakiego posła albo senatora tam pełno takich „mądrych” ale to by było na całą Polskę słynne

  2. To jest wręcz nieprawdopodobne, że ktos posiadający własny biznes, osoba majętną, jest aż tak bardzo naiwna.

  3. Tyle się o tym mówi,a jednak!Bank z klientami tylko na piśmie,policja do kont , a tym bardziej pieniędzy wogóle nie ma dostępu .A tu zadzwonił ,postraszył,nakazał i forsy nie ma.Jeszcze zostali” wnukowie”,którzy przysyłają kolegów.Cóż ,widocznie łatwo przyszło zgromadzenie gotówki a oszustów wielu, więc trzeba im dać.

  4. Chyba dostała w spadku albo po rozwodzie te pieniądze bo nie wieże że osoba z takim IQ mogła legalnie zarobić takie pieniądze.

  5. Ta babka chyba jest nie normalna Nie ma radia czy telewizora?

  6. Moim zdaniem kasa miała zniknąć i znikła Przekręt proste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>