Strona główna / Informacje / Aktualności / Dolata za podwyżką paliw

Dolata za podwyżką paliw

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Oznaczałoby to wprowadzenie nowej opłaty drogowej wliczanej do paliwa. Planowane podwyżki cen paliwa wywołała spore kontrowersje. Jeśli ustawa zyska aprobatę w Sejmie, wejdzie w życie 30 dni od ogłoszenia, a więc najprawdopodobniej po wakacjach. Litr benzyny zdrożeje o około 25 groszy. Skoczy też cena oleju napędowego i gazu. Obóz rządzący przekonuje, że pieniądze pochodzące z podwyżek zostaną przeznaczone w dużej części na drogi samorządowe. Jednym z orędowników projektu jest Zbigniew Dolata – poseł reprezentujący m.in. powiat gnieźnieński i gminę Witkowo.

– Mamy świadomość, że to pewna dolegliwość, ale obciążenia podatkowe i koszty paliwa w Polsce są znacznie niższe, niż ceny w Niemczech, Francji, czy Wielkiej Brytanii. Sam przemierzam rocznie 40-50 tys. kilometrów i wiem, jak bardzo wzrasta koszt eksploatacji samochodu poruszającego się po polskich drogach. Chciałbym zaapelować do kierowców, by pomyśleli o tym – mówi w rozmowie na łamach portalu wPolityce.pl poseł PiS.

21 komentarzy

 1. Problemy z pamięcią? Fundusz Dróg Samorządowych (gminnych) tak przedtem głośne i agresywne NIE dla Funduszu Drogowego i tzw. opłaty paliwowej

 2. Panie Dolata może i paliwo jest tańsze troszkę w Polsce niż w wymienionych krajach ale my zarabiamy tutaj 2000 pln a nie 2000 euro. Jak to się stało,że Pan jest Posłem kiedy tak prostych rzeczy pan nie rozumie.

 3. Wkrótce będzie szansa podziękować panu posłowi

 4. Czy ten facet wie ile w Niemczech,Francji,Wielkiej Brytanii zarabia robotnik by takie porównanie nam prezentować ?

 5. Niech porówna pierwsze zarobki jakie są w Niemczech ,Francji czy W.Brytanii, a później niech wypowiada na temat cen paliwa.

 6. Więc apeluj ! Zdaje się że już płacimy podatek drogowy w paliwie więc , ile można ? I q-wa dlaczego w dużej części a nie wszystkie ? Reszta na wasze diety ?

 7. STOP PIS i tyle !!! Zlodzieje !

 8. Obywatel swiata

  A co z ludzmi ktorzy nie maja aut ba nawet nie maja prawka ale za to maja swoje ogrodki dzialkowe i kosiarki spalinowe do ktorych czasami tez wlewaja paliwo ⛽ ich tez te podwyzszki dosiegna. Tadodatkowa oplata 0.25 gr to w zyciu nie pojdzie na drogi tylko zaczyna brakowac na 500+ i sciemniaja. A co maja powiedziec firmy transpprtowe? Przeciez ta podwyzszka fosiegnie wszystkich bo skoro piekarnia dowozaca chleb za paliwo zaplaci wiecej to automatycznie podniesie ceny czyli kazdy obywatel dostanie po dupie. A moze by tak zglosil ustawe kazdy polityk o 2.5 k wyplaty mniej co miesiac!

 9. A tak obiecali że nie podniosła podadków

 10. Czy szanowni Komentujący pamiętają ile kosztowało paliwo za rządów PO PSL? Przypomnę 5 lat temu na litr ropy pracować musiałem 1 godzinę (cena 6,05zł zwykła ropa). Pan Tusk powiedział wtedy, że dla niego to litr po wyborach może kosztować nawet 7 zł i ma to w d…e. Dzisiaj przez godzinę zarabiam na 4 litry ropy i podwyżka 25 groszy na pewno mnie nie zabije. Proszę nie dać się szczuć jeden na drugiego i włączyć myślenie!

  • Gratuluję podwyżki. Niestety nie wszyscy ją dostali. A tym którzy dostali podwyżkę pensji zapowiadają jej realne obniżenie poprzez nowy parapodatek. Krok w przód i pół kroku wstecz. Myślenie obudziłem nie szczuję człowieka na człowieka tylko myślę i widzę hipokryzję.

  • No to co że kosztowało pisiory razem z moherami wykorzystują różnice w cenie do swoich gierek mam tylko nadzieję że ludzie się opamietają i nie wybiorą więcej tego klubu błaznów kłamców i oszustów jeszcze trochę a niski pan będzie chciał reżim kur……

  • Wypowiedziała się inteligencja pisowska. Wina Tuska.
   Mówi ci coś cena baryłki ropy naftowej. Sprawdź jaka była wcześniej a jaka jest obecnie.

  • A szanowny Tomek pamięta ile wówczas kosztowała baryłka ropy ?Masz rację,włącz myślenie i to szybko

  • W roku lipcu 2008 roku cena za baryłkę ropy wynosiła około 140 $, natomiast w roku 2012 około 112$, a dzisiaj cena za baryłkę oscyluje w graniach około 47$, więc nie ma co porównywać cen paliw za czasów rządów PO-PSL do dzisiejszych, skoro wówczas na tak wysokie ceny paliw wpływała niekorzystna koniunktura na światowym rynku, a dzisiejsza cena paliw nie jest żadną zasługą obecnie rządzących.

  • Patrzę na Wasze ręce

   Idź. .wejdź głębiej

  • Włączyć myślenie , dobre ! Może szkoda że cię nie zabije !

 11. panie pośle niech pan nie opowiada bzdur
  jak można porównywać ceny w Polsce i na zachodzie
  PiS oderwał się całkowicie od rzeczywistości
  dobrze że niebawem będą wybory!!!!!

 12. Co za dureń! I tacy właśnie są reprezentanci narodu w sejmie. Jakoś zawsze te ćwoki zapominają dodać, ze w pl są płace 1/4 tego co w Niemczech!!

 13. Cały powiat za Ciebie Dolata się wstydzi…wszyscy się k..wa z Nas śmieją…trzecia kadencja Ci odbiła bo jedziesz kilometrów moich podatków..dość

 14. Wojtek,,,,,, jeżeli cena baryłki ropy jest obecnie o wiele niższa to i paliwo powinno być tańsze.Chyba logiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>