Strona główna / Informacje / Aktualności / Fatalny błąd podczas operacji. 33-latka zmarła

Fatalny błąd podczas operacji. 33-latka zmarła

Kilkudziesięciocentymetrową łyżkę chirurgiczną zaszyto w ciele 33-letniej mieszkanki naszego powiatu, po operacji przeprowadzonej w konińskim szpitalu. Gdy lekarz zorientował się o fatalnej pomyłce, zdecydował o przeprowadzeniu kolejnej operacji, by wyciągnąć narzędzie. Kilka dni później pochodząca z Cienina Kolonii pani Emilia zmarła. Sprawą zajmuje się już konińska prokuratura. Materiał na temat tragedii wyemitowano w dzisiejszym Teleskopie. Obejrzeć go można TUTAJ. Więcej na ten temat napiszmy w najbliższym numerze Kuriera.

17 komentarzy

 1. mieszkanka pow,słupeckiego

  komentarza brak!!

  • Jeśli pracują w kilku placówkach
   i ze zmęczenia może popełnić taki błąd
   To nic tylko dożywocie na własne żądanie

 2. Jak kurde można zaszyć kilkanaście cm w człowieku. Czy te konińskie konowały nie mają nawet podstawowej wiedzy???? Strach chodzić do tych rzeźników.

 3. Zawodowy kierowca musi przestrzegać czasu pracy (tachografy, inspekcje, cuda na kiju) … natomiast lekarz może pracować 7 dni w tygodniu 24 h na dobę w różnych placówkach … i nikt tego nie kontroluje … stąd biorą się pomyłki… ze zmęczenia.

  • Opornik- przestań głupoty wypisywać,dowiedz ile godzin pracuje a ile śpi z co ma płacone

  • Jakie zmęczenie …. jakie 7 dni ? Oni robią prywatną praktykę w taki sposób; jedziesz do lekarza czekasz 2h po to żeby wejść do Pana Doktora na 5 min na wypisanie recepty i 300 zł za wizytę. Jakim sposobem można się tak zmęczyć ? Zresztą często ich godziny pracy są wpisane in blanco – jest w kilku miejscach w tym samym momencie 🙂 To inna kasta i raczej temu rzeźnikowi z Konina nic nie zrobią – bo kto go wkopie ? Każdy przypadek wymaga opinii innego lekarza i Oni swoich bronią !!!

  • Serw – czytaj ze zrozumieniem, konkluzja jest taka, ze nikt nie kontroluje czasu pracy lekarzy

 4. Z mojej rodziny już 3 osoby zmarły które trafiły pod skrzydła ” Szpitala w Koninie ” – to nie jest szpital to jest umieralnia !!!!

 5. Pomyłki się biorą dlatego ,że jesteśmy tylko ludżmi a nie automatami,mówię o całej populacji ludzkiej,nie tylko o lekarzach.tylko pomyłka lekarza niesie za sobą straszne konsekwencje.

 6. Smutna informacja, niepotrzebna śmierć. 🙁 Niestety w mojej opinii szpital w Koninie do najlepszych nie należy.

 7. Lekarz wykonujący zabieg już powinien siedzieć dokumentacja z leczenia już została pewnie ustawiona.

 8. Wina lekarza i instrumentariuszki,przed zabiegiem narzędzia powinny byc liczone,oraz po zabiegu czy niczego nie brakuje. Ale po co. 33 latka nie żyje a im grozi tylko do 5 lat,gdzie tu sprawiedliwość. A znajac zycie sprawa ucichnie,lekarz sie wyplacze. Im wolno wszystko,kase do fartucha brac to pierwsi,a na NFZ robi sie na odpiernicz… Współczuję rodzinie. Mam nadzieje ze dostaną najwyzsza kare Ci ktorzy ja usmiercili.

 9. nie ma usprawiedliwienia do tego co sie stało

 10. Mieszkaniec Powiatu

  Szok dla najbliższych! System służby zdrowia w naszym kraju to totalna patologia! Niestety przez ostatnie rządy tragedia tylko się pogłębia! Wszystkie szpitale powiatowe toną w długach a pan minister i pan premier tryskają optymizmem ! 500+ dla nierobów to plan numer jeden! PRL powraca !

 11. Ciekawe kto byl przy operacji…

 12. Takim to co najmniej po 10 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ody>